طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

مهدی علیزادهمحمد غفاریکمال کمونهمـــهـکامه کــرمانـیفاطمه براتیمحمد مرتجیسمیه ابراهیمیmahmood Ghasemiحسین مژدهیبیژن شجاعیشرکت رویا طرح داخلیحمید نادری
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

تاثیر نورپردازی در فضا

نور پردازی مناسب، می تواند یک اتاق را به کلی تغییر دهد

بازدید : 24,485 بار

07 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

نورپردازی صحیح، تفاوت بزرگی در حال و هوای کلی اتاق ایجاد می کند. و البته ممکن است برای شما دانستن روشنایی مناسب در مکان های مختلف خانه دشوار باشد. ما در طراگاه موضوع را با 6 توصیه خلاصه کرده ایم، تا انتخاب نورپردازی مناسب در مکان های مختلف خانه را برای شما ساده کنیم  و در عین حال ترفندهایی برای ترکیب آخرین روش های نورپردازی دکور خانه را به شما معرفی می کنیم .

نورپردازی می تواند اتاقی را زشت یا زیبا کند. به نظرتان این گفته اغراق است؟ تصور کنید وارد اتاق نشیمنی با زیباترین دکور می شوید، و وقتی لامپ را روشن می کنید، اتاق با نور چراغ های قدیمی کورکننده یا حتی بدتر، چراغ های فلورسنت روشن شده باشد. هیچ چیز مانند نورپردازی نامناسب نمی تواند اتاقی با طراحی زیبا را نازیبا جلوه دهد.

ذخیره عکس
نورپردازی صحیح
ذخیره عکس

آباژور:

یکی از روش های زیبا و شیک برای نورپردازی، استفاده از آباژور است. می توانید از یک جفت آباژور که در دو سوی تعدادی مبل راحتی (occasional chairs) قرار گرفته اند، استفاده کنید تا نوعی روشنایی کاربردی و فضایی دنج در اتاق نشیمن بیافرینید. استفاده از آباژورهای ملخی با اینکه هزینه بر است، به فضای اتاق حس شادابی و سرزندگی می دهد.

ذخیره عکس

لوستر:

استفاده از لوستر ممکن است کمی خطرناک و دلهره آور به نظر برسد، اما می تواند این طور هم نباشد؛ اگر سقف خانه ی شما بلندتر از سه متر است، می توانید از آن استفاده کنید. به کاربردن لوستر در قسمت های ورودی خانه و بالای میز ناهارخوری، فضایی با شکوه به وجود می آورد. فقط قبل از نصب سیم های لوستر، مطمئن شوید که از طراحی خانه راضی هستید. بنابراین، کاری که باید انجام دهید، تغییر طرح بندی خانه و سپردن کار لوسترها به دست نصاب های ماهر است.

لوسترهای شاخ گوزنی می توانند فضای طبیعت را به وجود بیاورند، اما می توانید از لوسترهای فلزی ساده تر استفاده کنید که برای اتاق شما ارتفاع و درخشندگی ایجاد می کنند.

ذخیره عکس

لامپ های رومیزی:

شما می توانید با استفاده از لامپ های رومیزی، بدون اینکه نیاز باشد پول زیادی برای آن ها هزینه کنید،  کمی فضای غیر معمول به طراحی داخلی خانه ی خود ببخشید. به جای اینکه به دنبال لامپ های رومیزی ساده و ثابت باشید، به دنبال پایه هایی باشید که بیشتر منحصربه فرد هستند. برای مثال، این چراغ های رومیزی فیل مانند می توانند بر لب شما و کسانی که به خانه ی شما می آیند، لبخند بنشانند.

ذخیره عکس

لامپ های رشته ای:

هنوز هم تم های صنعتی به قوت خود باقی هستند، و لامپ های رشته ای، ارزان ترین لامپ هایی هستند که در این زمینه می توان آن ها را به کار گرفت. استفاده از روشنایی های صنعتی نسبت به سایر روشنایی های آویز بسیار به صرفه تر است. هنگام استفاده از این نوع لامپ ها، شما باید ریسمانی بلند که بتوان آن را به دیوار متصل و از سقف آویزان کرد، انتخاب کنید.

ذخیره عکس

نورپردازی اتاق کودکان:

اتاق کودکان، با روش روشنایی ناپیوسته بسیار زیبا می شود. استفاده از این چراغ های ستاره ای در بالای قفسه ی کتاب اتاق کودکتان بسیار عالی می شود. به کار گیری روشنایی غیر معمول در اتاق کودکان نیز، مناسب است. می توانید ریسمان های روشنایی رویاگونه ای از چوب پرده ها بیاویزید، و آن ها را پشت و روی پرده برای کاهش شدت نور، قرار دهید. هم چنین می توانید در اتاق کودکتان از فانوس های کاغذی در بالای تخت او، که جلوه ای خاص به اتاق می دهند، استفاده کنید.

ذخیره عکس

چراغ های آویز:

این نوع روشنایی ها در حال حاضر از مدهای پر طرف دار هستند. چراغ های آویز را می توان به سادگی در فصول مختلف، یا وقتی که می خواهید یک تغییر دکور داشته باشید، تغییر داد. اکثر چراغ های آویز نسبتاً مقرون به صرفه هستند و نصب آن ها نیز ساده است. می توانید برای ایجاد جذابیت در اتاق نشیمن خود از لامپ های آویز کوچک شیشه ای یا تک لامپ آویز بزرگ، مانند این مدل اوریگامی،  در بالای پیشخوان آشپزخانه استفاده کنید. اما در استفاده از این لامپ ها باید توجه داشته باشید ارتفاعشان طوری نباشد که با سر برخورد کند.

ذخیره عکس
تم صنعتی

تم صنعتی :

در این جا توصیه هایی برای انتخاب روشنایی های صنعتی  از زبان کیت اورگان (Keith O'Regan)، که در این زمینه تخصص دارد، در اختیارتان می گذاریم. او می گوید:

« این کار مانند پیدا کردن چیزی است که واقعا دوست دارید. من قبول ندارم که می توان روشنایی های بسیار زیاد در یک اتاق استفاده کرد. مثلا، در اتاق نشیمن ما هفت چراغ وجود دارد، که همه در گوشه و کنارهای مختلف پراکنده شده اند، و تنها هدف استفاده از آن ها افزودن روشنی و گرمی به گوشه های تاریک و خاموش است ».

کیت برای انتخاب روشنایی کلاسیک این طور توصیه می کند: « هنگامی که لوازم روشنایی را می خرید، مطمئن شوید که خیلی خوب آن را بررسی می کنید. اگر بعضی قطعات و سوئیچ ها را نداشته باشد، به سختی می توان جایگزینی برای آن ها پیدا کرد» .

وضعیت روشنایی خانه ی شما چگونه است؟ اگر خوب نیست برای اصلاح آن چه کار کرده اید؟ نظرات و ایده هایتان را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 24,485 بار

07 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 06:13