طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

finnwoodمـــهـکامه کــرمانـیبهرام قربانیسهند چوباننیلپر info@nilper.irرضا مفاخرعلی رضا بندر ابادپویا ریاضی خواهآزاده شاهچراغیامير احمدي نياجواد خداییامیر قاسمی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

ویلایی با سریع ترین روش ساخت

پروژه ی خارق العاده در بحث ساخت و ساز سریع

بازدید : 37,740 بار

28 آذر 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

در تازه ترین مورد از یک پروژه ی خارق العاده در بحث ساخت و ساز سریع، یک شرکت چینی اقدام به ساخت یک ویلای دو طبقه از شش قطعه ی جداگانه و پیش ساخته کرده است. دراینجا طراگاه به بررسی این پروژه که از قطعاتی با فن آوری چاپ سه بعدی ساخته شده و در مدت تنها سه ساعت با تجهیزات آزموده و کنار هم قرار گرفته  شده است میپردازد. این اتفاق در کشوری می افتد که پیش از این، اولین مجموعه های آپارتمانی با این فن آوری ساخته شده است. سابقه ی ساخته شدن ده ساختمان از مصالح بازیافتی، در یک روز با استفاده از فن آوری چاپ سه بعدی. 

ذخیره عکس
ساخته شدن یک ویلا به روش چاپ سه بعدی در سه ساعت

 زمان ده روزه ی ساخت بخش های اصلی ساختمان به جرات قابل مقایسه با ساختمان های مشابه از نظر اندازه، کیفیت و زیبایی با شیوه ی ساخت در محل است که بالغ بر 6ماه تخمین زده میشود.(عمر تخمینی سازه 150 سال است). نتایج قابل مشاهده به خریداران اجازه میدهد که خانه ی خود را با توجه به ویژگی های فردی انتخاب کنند. این انتخاب شامل ترکیب هایی برای سطوح است که از جهاتی شبیه بافت ها و مصالح خاص و گران مثل چوب، مرمر و گرانیت می باشد. بخشی مهمی از قدرت سازه مدیون مدولار بودن ساختمان است زیرا هر یک از شش بخش طراحی شده از حیث سازه ای مستقل هستند و می توانند تنش ها و پیچش های مربوط به کل ساختمان را مهار کنند. مصالح اصلی که در فرآیند چاپ سه بعدی استفاده شده همچنان بر همگان پوشیده است اما شرکت سازنده ترکیب های جدیدی از پس ماندهای صنعتی و کشاورزی را درنظر گرفته است که در برار آتش سوزی و آب مقاوم هستند و از مواد مضر مثل فرمالید و آمونیاک و رادون عاری می باشند.

 

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

 این بار شهر تاریخی ژی آن (xi an) شاهد اجرای چنین پروژه ای است. در این بنا شرکت ژو دا (xo da) تمامی پیش بینی های لازم برای مقاومت ساختمان در برابر زلزله را انجام داده است و همچنین به علت شیوه های مدیریت هزینه از طرف نهادهای مرتبط با بحث صرفه جویی هزینه مورد تقدیر واقع شده است (40 الی 50 دلار در هر فوت مربع). 90% اجزای ساختمان در خارج از سایت تکمیل شده و به مقصدشان حمل شده اند. 

 

ذخیره عکس
عمر تخمینی این سازه 150 سال است

در روز ساخت، در طبقه ی اول اتاق نشیمن و سپس آشپزخانه و حمام تماماً جایگذاری میشود بعد از آن تراس و اتاق خواب و اتاق های کاربردی در طبقه ی دوم جایگذاری شده اند. نتیجه ی این تلاش ها یک فرآیند ساختمانی سریع است که در آن آلودگی صوتی  و آلودگی هوا برای واحد های همسایگی به حداقل رسیده است.

مشتاق همراهی و نظرات پیشنهادی شما در طراگاه هستیم.


بازدید : 37,740 بار

28 آذر 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 00:58