طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

جواد خداییآرش غلامعلی طهرانیمرتضی صادقیندا عاشوریانkaveh maleknejadنگار محمدیمحمد داوریوحید حمزه پورایمان رجبیانامین قشقاییحمید عرفانیانالهام ضیاءآبادی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طرحی برای مقابله با خشکسالی

نگاهی می اندازیم به مسابقه آرشینکت با عنوان "آینده ی خشک"

بازدید : 10,704 بار

17 آبان 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

در حالیکه کالیفرنیا با خشکسالی دست و پنجه نرم میکند، متخصصین آمریکایی و بین المللی طرح های جدیدی در زمینه ی بحران آب ارائه می دهند. آرشینکت اخیراً مسابقه ای با عنوان "آینده ی خشک" را ترتیب داده است. با طراگاه در این بحث همراه باشید.

 

ذخیره عکس

 در این مسابقه، نقش محوری معماری در استفاده از زیرساخت های آبی مورد توجه است. بحث در دو حوزه ی "واقعیت" و " چشم انداز" بررسی می شود، پروژه ی Grassroots Cactivism کار Ali chen عنوان طرح برتر را در این مسابقه ی آرشینکت به خود اختصاص داد.

ذخیره عکس

در کالیفرنیا، ضوابط شهروندان را به صرفه جویی 25 درصدی تشویق میکنند ولی مشکل اصلی در بخش کشاورزی است، جاییکه مصرف 80 درصد منابع آبی را به خود اختصاص داده است. طرح چون با تغییر چهارچوب های فرافردی سطح جدیدی از سازماندهی و پیشرفت را مورد توجه قرار می دهد. اودر Grassroots Cactivism از کاکتوس های nopales استفاده کرده است. نوعی گیاه مقاوم در برابر خشکسالی که برای انسان و حیوان قابل استفاده است و البته ویژگی منحصر به فردی در زمینه ی سالم سازی آب های زیرزمینی دارد. بافت ویژه ی این گیاه میتواند در جهت ارتقا و تحول سیستم مدیریت پسماندهای منابع آب وسازگاری بیشتر به کار برده شود.

البته سایر قسمت های این گیاه هم بی مصرف نیست،کل مزرعه در دو قسمت فعالیت میکند، در قسمت اول  برداشت و توزیع عمده و مکانیزه  صورت میگیرد و در قسمت دوم فرآیند دستی به  منظور صادرات انجام میشود. مزرعه ای مثل این به عنوان یک منبع طبیعی راهبردی محسوب می شود. فعالیت های مختلف مثل کارگاه های آشپزی، غذاخوری ها، موزه ی آب و سایر جاذبه های تفریحی را نیز شامل میشود. این کاربری ثانویه به کاکتوس اجازه می دهد به عنوان منبع تغذیه ی جدید استفاده شود.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

این نوع بهره برداری از آب ، موجی جدید در جهت تحقیق و افزایش درخواست برای تولیداتی میشود که شیوه های نوینی برای ذخیره آب را ارائه می کنند.

اگر شما هم ایده یا نظری دارید با طراگاه به اشتراک بگذارید.


بازدید : 10,704 بار

17 آبان 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Saturday , 24 June , 11:18