طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

boshra javaheriحمید عرفانیانامیرحسین صرامیحامد شکریانپرهام شکوهیmostafa ahmadiمحمد غفاریمحمدحسین صفاریانعلیرضا شریفانهومن بالازادهاستیل البرز pr@steelalborz.comانیتا  فضلی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

آشیانه ی پهپاد

پروژه ی جدید نرمن فاستر

بازدید : 28,092 بار

22 آذر 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

امروزه حمل و نقل کالا یکی از شریان های اقتصادی جامعه است، فقدان ساز و کار گسترده ی حمل و نقل، یکی از عوامل فقر و محرومیت در کشورهای محروم است. این طرح راهی برای کمک به انسان هایی است که در این شرایط زندگی می کنند. درنگاهی به این اثر با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
فرودگاه پهپاد تلاشی است برای تحقق به ارتقای سلامت و اقتصاد در آفریقا

 بعد از پروژه های پایانه ی فضایی و ایستگاه کره ی ماه، اکنون نرمن فاستر Norman Foster) معمار شهیر بریتانیایی طرحی جدید برای پهپاد ها دارد. او آینده ای واقعی و تعیین کننده برای پهپاد ها پیش بینی می کند. پهپاد های حمل و نقل دستیابی به نقاطی را ممکن میسازد که هیچ راه زمینی دیگری برای آنها تعریف نشده است. این پرنده های هوشمند فارغ از عوارض طبیعی مثل کوهستان ها و دریاچه ها و رودخانه ها و بدون نیاز به زیرساخت های فیزیکی گسترده، به انجام وظیفه می پردازند .

ذخیره عکس

فاستر پهپادها را "جهشی زیرساختی" می نامد که انتقال فوریت هایی مثل خون، امداد پزشکی و سایر پشتیبانی ها را ممکن می سازند. پهپاد های کوچکتر برای مصارف فوریتی و مدل های بزرگتر برای امور تجاری مثل توزیع قطعات الکترونیکی به کار میروند. محل فرود این پرنده ها سوژه ی طراحی فاستر وهمکاران اوست، این ساختارها می توانند خدمات گسترده ای را در مناطق محروم به مردم ارائه کنند. وجود چنین فرودگاه هایی به پهپاد کمک می کند تا در محلی متراکم، فرودی امن و کامل داشته باشد. این ساختار میتواند شامل درمانگاه بهداشتی، مرکز فروش کالاهای دیجیتال، اتاق محموله های پستی و مرکز تجارت الکترونیک باشد.

استفاده از مصالح بوم آورد در این طرح موجب کاهش هزینه های حمل و نقل در پروژه شده است و در عین حال به پایداری آن نیز کمک می کند. ایده ی اصلی "انجام بیشترین ها با کمترین ها" است و تمام پروسه ی ساخت در محل اجرا قابل تامین می باشد. جاناتان لدگارد(Jonathan Ledgard) بنیانگذار موسسه ی ردلاین (Redline) آینده ی پهپادها را اینگونه توصیف میکند:« در یک سیاره ی شلوغ با محدودیت منابع این غیر قابل اجتناب است که مجبور شویم از آسمان و ربات های آسمانی برای تسریع در حمل و نقل استفاده کنیم.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

فرودگاه پهپاد تلاشی است برای تحقق به ارتقای سلامت و اقتصاد در آفریقا جوامع دیگر از این دست. با ما همراه باشید.


بازدید : 28,092 بار

22 آذر 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 03:36