طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

محمد قديريzahra sadeghiمحمد غفاریمرتضی سیاسرفریناز رضویرضا صیادیانسیروس مهراندیشکمیل مهدی نژادAbolfazl Nabaviبابک مجدپورSomayeh Ahemehحمید نادری
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

جایگزینی خانه‌ی مخروبه‌ی ساحلی با کابین‌های چوبی مدرن

معماری متفاوت یک ویلا در سواحل نروژ

بازدید : 128,057 بار

22 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

به نظر شما چگونه می‌توان بدون خراب کردن چشم‌اندازها و مناظر در ساحل خانه‌ای ساخت؟ با طراگاه همراه شوید تا در مقاله جایگزینی خانه‌ی مخروبه‌ی ساحلی با کابین‌های چوبی مدرن پاسخ این سوال را بیابید.

ذخیره عکس
معماری متفاوت یک ویلا

دو معمار معروف در سواحل خوش‌منظره و زیبای نروژ‌، خانه‌ای به شکل یک کابین چوبی با پنجره‌های تمام قد که مناظر اطراف را به طور کامل به نمایش می‌گذارد، طراحی کرده‌اند. این خانه در واقع یک ویلای زیبا می‌باشد و برای استفاده درتعطیلات بسیار مناسب است. در ساخت این کابین مدرن از مصالح و مواد بازیافتی و طبیعی استفاده شده است تا در عین حفظ زیبایی، با محیط زیست سازگار باشد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

این کابین در محدوده‌ی ساختمان اصلی گسترش می‌یابد. در این فضاسازی، چندین باغچه با بوته‌های کوچک و هم‌چنین در قسمتی از آن یک استخر قرار دارد که بر فرازش  یک سقف چوبی شیبدار نصب شده است. 

ذخیره عکس

 

طراحی سقف شیبدار برای ایجاد هماهنگی بصری، مطابق با ساختمان سه گوش جدید ساخته شده است. 
هم‌چنین معماران برای ایجاد تضاد با نمای روستایی، به این کابین اتاق‌های چوبی افزوده‌اند که منطبق با شیب منطقه ساخته شده‌اند و برای اینکه با ساختمان اصلی هم ارتفاع باشند، پایه‌هایی در زیر آن‌ها نصب گردیده است.

 

ذخیره عکس

 

پنجره‌های تمام قد و دیگر عناصر این ویلای مدرن، چشم‌انداز را از یک سمت دریا و از سمت دیگر جنگل، به نمایش می‌گذارند. در قسمتی از این ساختمان برای زیبایی بیشتر، پنجره‌های کوچکی نصب شده تا نسبت شیشه به چوب در نمای خارجی بیش از اندازه نشود. طراحی داخلی این خانه تقریبا به‌طور کامل با چوب انجام شده، تا ظاهرمدرن و معاصرش گردد. این کابین‌ها نسبت به ساختمان اصلی، با زاویه قرار گرفته‌اند. هم‌چنین در این طراحی، از رنگ‌های ساده و تک رنگ استفاده شده است و سعی برآن بوده که با حداقل وسیله‌ی ممکن، نیازهای افراد درون آن رفع گردد. 

فضاهای طرح باز که شامل آشپزخانه، سالن و اتاق غذاخوری می‌شوند، با دسترسی به درب و پنجره‌های بزرگ و تراس‌ها، در یک سمت قرار گرفته‌اند. اتاق‌خواب‌ها در دو کابین  رو به دریا ساخته شده‌اند. 
یکی از نکات جالب این خانه، طراحی شومینه‌ی قرار گرفته در سالن است. فضای اختصاص داده شده به هیزم، و شکل کمد مانند آن، این شومینه را منحصر به‌فرد و زیباتر کرده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

همان‌طور که در تصاویر می‌بینید، برای جبران شیب منطقه و هم سطح بودن کل ساختمان، در بعضی قسمت‌های زیر ساختمان چندین سنگ گذاشته شده است. از آنجایی که این سنگ‌ها با توپولوژی منطقه و نوع طراحی ساختمان کاملا هماهنگی دارند، بدون هیچ‌گونه پوششی در نما دیده می‌شوند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

به نظر شما آیا می‌توان از این طراحی در مناطق شمال کشورمان استفاده کرد؟ طراگاه مشتاق شنیدن ایده‌ها و دیدگاه‌های شما است. آن‌ها را با ما در میان بگذارید.

 

    کانال


بازدید : 128,057 بار

22 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هامعماری ویلاطراحی داخلی ویلاویلاخانه‌ی ساحلیخانه‌ی چوبی

مطالب محبوب »

Friday , 26 May , 19:28