طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

شرکت رویا طرح داخلیفریناز رضویمهدی مصلحیکمال کمونهشرکت رویا طرح داخلیبهمن احمدیسپهر دانشمحمد مرتجیآرش غلامعلی طهرانیسجاد اسدیشرکت رویا طرح داخلینگار محمدی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

خانه های تفریحی سبک و متحرک

ایده ای مثل این به افراد فرصت زندگی در جایی کوچک و دوست داشتنی را می دهد.

بازدید : 32,739 بار

28 آذر 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

در اینجا طراگاه به بررسی یک نمونه از خانه های تفریحی پرداخته است. همانطور که میدانید بسیاری از اهالی شهرهای شلوغ در اولین فرصت ممکن به دنبال برنامه ریزی برای گشت و گذار در طبیعت و به دور از هیاهوی شهر هستند. برای برخی این به معنی چادر زدن در طبیعت است، اما اگرعضو خردسالی در خانواده داشته باشید این کار آسانی نخواهد بود. یک طراح بلغاری به نام  HristinaHristova  یک کابین کوچک و دوست داشتنی را بر روی چرخ طراحی کرده است، این خانه ی متحرک به عنوان راهکاری ساده تر از چادر و گزینه ای ارزان تر از خریدن یک ماشین ویژه ی کمپ است.

ذخیره عکس
تفریح خانوادگی روی خانه ای ساده

برخی عناصر طرح مستقیما به ویژگی های محلی مربوط میشود به عنوان مثال در سنت بلغاری نوشیدنی عصرگاهی جای خود را به شام دریایی و موزیک می سپارد. به همین دلیل است که تم های نورپردازی بیرونی و صفحات سفید در جهت بازتاب بهتر نور به کار برده شده اند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

Koleliba نامی است که بر این خانه ی متحرک نهاده اند، این خانه ای کوچک برای تعطیلات پاسخی است به هجوم مصرف گرایی که همواره ما را به خواستن خانه های بزرگ تشویق می کند و این به معنی لوکس بودن غیر ضروری است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

Koleliba بدون ساز و بست چوبی بر روی یک کشنده ساخته شده است و بدنه آن با پشم شیشه عایق بندی شده است، ابعاد این سازه 7/6 *28/2 متر است و مساحت آن تقریبا 9/8 مترمربع است و ارتفاع آن 4/2 متر است. فضای کوچک توسط بازشوهای بزرگ، وسیع تر به نظر می آید و جایگاه های بسیاری برای قرار دادن وسایل وجود دارد. مبل تاشو فضا را منعطف تر میکند. اجزای آشپزخانه یک سینک، یخچال، فر و مقدار زیادی جا برای پذاشتن وسایل است.

حمام و دستشویی به شکل ظریفی پشت آشپزخانه پنهان شده اند و میز در بیرون خانه و چادر معلق، از جذابیت های دیگر این ایده است که برای فراهم آوردن شرایط مطلوب، جهت استراحت و تمرکز در بیرون طراحی شده است و در عین حال فضای کافی را برای میزبان و مهمان فراهم میکند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

با ما همراه باشید.


بازدید : 32,739 بار

28 آذر 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Tuesday , 27 June , 08:09