طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

صادق صیدبیگیسهراب رفعتبیژن شجاعیبهرام قربانیسلیمانیشیرین دریاباریمحمد غفاریجواد خداییبهمن احمدیجمال احمدی شلحهمهدی علیزادهشرکت رویا طرح داخلی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

راهکارهای افزایش فضای نگهداری در منزل با نصب تاقچه

چگونه با نصب تاقچه‌ در مکان‌های غیرمعمول، فضای نگهداری وسایل را بیشتر کنیم

بازدید : 42,091 بار

24 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

یکی از رموز داشتن منزل زیبا و مرتب، وجود فضاهای نگهداری و نمایش وسایل می‌باشد. اگر شما هم جای کمی برای نگهداری وسایل دارید، این مقاله را دنبال کنید. طراگاه در این مقاله به شما راهکارهای افزایش فضای نگهداری در منزل با نصب طاقچه را دکوراسیون داخلی معرفی می‌کند. با ما همراه باشید.

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی

در هر خانه‌ای فضاهایی وجود دارند که با افزودن یک یا چند تاقچه، می‌توان از آن‌ها استفاده‌ی بهتری کرد. در اینجا چندین ایده برای شما داریم.

ذخیره عکس

 

 

سادگی همیشه زیبا است. نصب یک طاقچه‌ی کوچک تکی، در بالای سینک دستشویی نه تنها زیبا است، بلکه به شخصی‌تر شدن فضا کمک می‌کند. مطمئن شوید که جنس تاقچه، از مواد ضد آب باشد.                            
هنگام دریل کردن همیشه مراقب لوله‌ها و سیم‌های برق احتمالی پشت دیوار باشید.

برای اطمینان می‌توانید ابتدا به وسیله‌ی یک آشکارساز ولتاژ فلزی (که نسبتاً ارزان است) محل قرارگرفتن تاقچه را امتحان کنید، تا اتفاق ناگواری رخ ندهد.

ذخیره عکس

 

 

همه‌ی ما به دیدن دیوارهای خالی پله یا نهایتاً با چند قاب عکس روی آن عادت کرده‌ایم.

اما اگر بخواهیم از حداکثر پتانسیل این فضا استفاده کنیم می‌توانیم این فضا را قفسه‌بندی کرده و با چیدن کتاب‌ها و وسایل تزیینی، یک فضای جذاب و رنگارنگ ایجاد نماییم. وسایل و کتاب‌ها را طوری بچینید که به‌راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

ذخیره عکس

 

 

این تاقچه با اینکه ممکن است بسیار کوچک به نظر آید، فضای کافی برای گذاشتن یک کتاب یا یک لیوان آب را دارد. تاقچه را طوری نصب کنید که در حال دراز کشیدن روی تخت، دست‌تان به آن برسد.
چنین تاقچه‌هایی در بازار موجود هستند اما خودتان هم می‌توانید با یک تخته چوب آن‌را بسازید.

ذخیره عکس

 

 

قفسه‌های بلند پشت مبل یک فضای بلااستفاده را به یک فضای مفید و تزیینی تبدیل می‌کند. در صورت لزوم مبل‌ها را کمی جلو بیاورید و تاقچه را با کتاب، عکس و مجسمه‌های تزئینی بیارایید.
شما می‌توانید یک ستون از قفسه‌های کتاب نامرئی را حتی در یک فضای کوچک نصب کنید. بدین صورت که تنها کتاب‌ها قابل مشاهده باشند، انگار که در هوا معلق‌ هستند. 
چنین قفسه‌‌هایی می‌توانند به پشت در، بالای میز، یا در کنار تخت‌خواب نصب شوند. حتی یک عدد از این قفسه‌ها، انتخاب مناسبی برای قرار دادن کتاب قبل از خواب است.

ذخیره عکس

 

 

در بعضی منازل، زیر سقف یک تیر فلزی قرار گرفته که فضایی خالی ایجاد کرده است. چنین فضایی در صورت داشتن ارتفاع کافی‌، می‌تواند به‌عنوان قفسه استفاده شود. رنگ این تیر را یا به رنگ سقف درآورید یا با رنگی تیره، یک تاقچه‌ی زیبا بسازید.

چنین تاقچه‌ای برای نگهداری مجموعه‌ها (مثلاً مجسمه یا شیشه‌های تزئینی) عالی است.

ذخیره عکس

 

 

 

در یک سرویس بهداشتی کوچک، قرار دادن قفسه‌های کوچک با عمق کمتر از 20 سانتی‌متر، به زیبایی فضا و استفاده‌ی مفید از آن کمک زیادی می‌کند.

ذخیره عکس

 

 

 

دیوار‌های کوچک کنار و پشت درب‌‌ها معمولاً نادیده‌ گرفته می‌شوند. یک ایده‌ی عالی، نصب چندین قفسه‌ و کشوی کم عمق در چنین فضایی است.

ذخیره عکس

 

 

هرکجا که یک ردیف چوب لباسی دارید، می‌توانید از بالای آن به‌عنوان یک تاقچه‌ی مفید استفاده کنید. مثلاً در ورودی منزل، می‌توانید در چنین فضایی دستکش، شال گردن و مجسمه قرار دهید. 
در فضای حمام، این تاقچه‌ها می‌توانند مکان مناسبی برای قرار دادن لوازم آرایشی مورد استفاده  قرار گیرند.

برای اینکه اتاق‌کارتان زیاد شلوغ نشود، یک یا چند تاقچه در ارتفاع بالا نصب کنید، ولی مراقب باشید که بیش از حد سنگین نشوند.

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی

شما در منزل‌تان چگونه از تاقچه و قفسه استفاده کرده‌اید؟ نظرات خود را با طراگاه در میان بگذارید.

 

   کانال


بازدید : 42,091 بار

24 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هادکوراسیون داخلی منزلطراحی دکوراسیونطراحی منزلایدهقفسهتاقچهفضای نگهداریمنزلزیبا

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 06:24