طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

امید ضرغامینیما کیوانیفاطمه براتیمهرداد زواره محمدیمهدی جعفری منشعلی رضا بندر ابادفرامرز گشایشیمحمد مهدی فخیمیمرتضی سیاسرصادق صیدبیگیسینا علیزادهحسین نوروزی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

موزه ی هنر معاصر روسیه

نگاهی به یکی از آثار رم کولهاس در مسکو

بازدید : 329,716 بار

23 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

موزه هنر های معاصر که در پارک گورکی مسکو ( moscow’sgorky park ) واقع شده است برای اولین بار در های خود را  به روی عموم گشوده است. ساختمان این موزه که توسط  استودیوی معماری رم کولهاس(Ram Koolhaas) طراحی شده است، میزبان نمایشگاه تاجر و جمع آوری کننده ی آثار هنری، داشزوکوف ( dashazhukova ) می باشد. با طراگاه در معرفی این اثر همراه باشید.

ذخیره عکس
موزه ی هنر معاصر روسیه

این پروژه از غرفه رمناگودا( vremenagoda ) در دهه 1960 میلادی با یک سری تغییرات الهام گرفته و در کنار آن یک برنامه حاوی نمایشگاه های متنوع با مضمون یادگیری، پژوهش و فضاهای مناسب  وجود دارد که برای نمایش فرهنگ  معاصر روس طراحی شده اند. ساختمان که دو طبقه است دارای یک نمای بیرونی  پلی کربناته است. ارتفاع این ساختمان که تعمداً 2.25 متر  طراحی شده است به بازدید کننده ها امکان داده است تا درون ساختمان را ببینند در عین حال که این امکان به وجود آمده است که ساختمان مشرف بر پارک مجاور باشد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

پارک استالینرا گورکی( stalin-era gorky park)  در 1920 میلادی توسط معمار شوروی سابق  کنستانتین ملکینوف ( konstantinmelnikov ) طراحی شد، این معمار هم چنین پارکینگ اتوبوس باخمتوفسکی (bakhmetevsky  ) و مجلس قبلی را طراحی کرده است. این پارک که در 1928 افتتاح شد، به مساحت 12 هکتار در امتداد رودخانه مسکو در مرکز مسکو امتداد یافته است و  در حال حاضرتحت تغییرات قابل توجهی قرار گرفته است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

رم کولهاس، خاطر نشان کرد که ما از این که خرابه های رمناگودا را به پارکینگ جدید تبدیل می کنیم خوشحال هستیم. ما با کارفرما و تیم خود قادر به بررسی و کشف ویژگی هایی مثل  باز بودن ، وسعت و شفافیت  آثار و خرابی های شوروی  و یافتن کاربری های جدید برای آن ها هستیم.

ذخیره عکس
موزه ی هنر معاصر روسیه

 این ساختمان دارای امکانات داخلی، دو طبقه نمایشگاه و نیز یک مرکز خلاقیت برای کودکان، مغازه، کافه،راهرو و تعدادی اتاق است. سازه ی بتونی حاضر، همراه با کاشی های تزیینی و موزاییک های بزرگ و عناصر آجرنما یادآور دوران قبل از شوروی سابق هستند. ساکنین آینده  در این ساختمان ها در صدد کشف و معرفی هنر معاصر روسیه در سطح بین الملل بوده ضمن این که نسل های جدید از هنرمندان را تشویق به نوآوری می کنند.طبقه هم کف، با ارتفاع 5.65 متر به عنوان یک فضای چند عملکردی، عمل می کند که در آن  فضای کافی  برای برنامه های نمایشگاهی و گالری  و نیز  برای  عموم مردم در لابی و نیز مراکز تفریحی و آموزشی و  انبار وجود دارد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

 یک دیوار با  ارتفاع 3.7 متر یک بخش نمایشگاهی سنتی برای  قرار دادن نقاشی ها، مجسمه ها، ویدئو، عکس ها و سایر هنر هاست. اگرچه دیواره های موجود طرح آجر نما و کاشی سبز خود را حفظ کرده اند OMA، هم چنین دیواره های سفید  دارای لولا طراحی  کرده است که می توانند از سقف آویزان شده  و در صورت عدم نیاز جمع شوند، به این ترتیب وقتی که نمایشگاه نیاز به فضای بیشتری برای هنر های معاصر دارد،  با استفاده از این دیواره ها می توان  فضای مکعبی شکل سفید درست کرد. تا هر چهار طرف آن ها قابل استفاده باشد.

ذخیره عکس
موزه ی هنر معاصر روسیه

تا چه حد این فضا را متناسب با معرفی هنر معاصر روسیه میدانید؟ تجربه ی شما از نمونه های مشابه چیست؟ نظرات خود را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 329,716 بار

23 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 09:07