طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

سامسونگ samsungمحمد مرتجیعلی رضا بندر ابادسهند منشیفرزاد دلیری farzaddaliriمهدی علیزادهایمان رجبیانشركت معماري و دكوراسيون زانا(عصر برتر)علیرضا فخفوریميثم ذکرياييzahra sadeghiامید ضرغامی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

موزه هنرهای مدرن سانفرانسیسکو

پروژه ی توسعه و بهسازی یکی از آثار ماریو بوتا

بازدید : 20,044 بار

19 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

طراگاه این بار نگاهی انداخته به یکی ار کارهای شرکت نروژی Snøhetta، آنها دست به توسعه و گسترش یک موزه زده اند، موزه ی هنرهای مدرن سانفرانسیسکو که توسط معمار شهیر ایتالیایی ماریو بوتا (Mario Botta ) طراحی شده بود.

ذخیره عکس

ساختمان در سال 1995 توسط معمار پست مدرن ماریو بوتا  ساخته شد. دسترسی ها در پروژه ی توسعه بهتر خواهد شد و دیوارهای عمودی سبز و بزرگ مملو از 16000 گیاه در آنها دیده می شود. استفاده از چشم اندازها و جذب نور طبیعی در این پروژه مورد اهمیت قرار گرفته است.

ذخیره عکس

در صورتی که این ساختمان تکمیل شود، یک فضای 10 طبقه، با زیر بنای 7 هزار مترمربع می تواند فضای نمایشگاهی به اندازه سه برابر قبل داشته باشد که حتی بزرگ تر از نمایشگاه عکس  پریتزکر (Pritzker) خواهد بود که بزرگ ترین گالری ملی برای عکس برداری در موزه مدرن است و 260 اثر ازمجموعه فیشر و 600 اثر هنری که قبلا در SFMOMA دیده نشده است در آن وجود دارد. اگرچه تلفیق به طور دقیق با ساختمان 7200 مترمربع موزه صورت گرفته است، وجه تمایز Snøhetta از طرح قبلی بر اساس شفافیت و ارتباط با شهر است. ساختمان جدید دارای 14 هزار مترمربع فضای عمومی است.

در جلوی این ساختمان نمای مات موج مانند دیده می شود که از صدها پانل قالبی تشکیل شده است و ترکیب زیبایی از نور و سایه را در سرتاسر روز به نمایش می گذارد. نوارهای افقی از شیشه ها در بیرون ساختمان موجب افزایش دید و نور طبیعی می شوند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

توسعه ی موزه شامل فضاهای عملکردی بالا نیز هست؛ برنامه هایی برای مراکز آموزش جدید و فضایی برای خانواده و کودکان تدارک دیده شده است. یک باغچه با دیوار گیاهی و یک مرکز حفاظت دو طبقه وجود دارد. این موزه در 14 می 2016 افتتاح می شود.

ذخیره عکس

با طراگاه در بررسی آخرین پروژه های مهم دنیا همراه باشید.


بازدید : 20,044 بار

19 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 09:53