طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

امیرحسین امیریامیر دیزانیشروین حسینیسهند منشیمرتضی صادقیشرکت بازرگانی رنگین کاج پارس(Foresco _ فارسکو)نادیا خوشخویایرج اعتصامفرامرز گشایشیلیلا عراقیانایمان حسومیجمال احمدی شلحه
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

ساختمان های هوشمند و امنیت اطلاعات

بررسی یکی از جدی ترین نگرانی ها در مورد روند رو به رشد هوشمند شدن ساختمان ها

بازدید : 11,535 بار

21 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

با هوشمند تر شدن ساختمان ها، کارشناسان شدیداً نگران هستند که سنسورهای هوشمند و دیگر دستگاه های متصل به اینترنت ممکن است دچار نشت اطلاعات حساس خصوصی شوند، و یا هکرها با اهداف مخربی به چنین داده هایی دسترسی پیدا کنند . طراگاه این دغدغه ی مدرن را بررسی می کند.

ذخیره عکس
ساختمان های هوشمند و امنیت اطلاعات

ازآنجا که هر روز ساختمان های هوشمند بیشتری با کنتورهای برق دیجیتالی، لوازم و نورپردازی مبتنی بر وب ، سوئیچ و پریزهای قابل برنامه ریزی، و سیستم های تهویه مطبوع هوشمند تجهیزمی شوند و تمام این تجهیزات ازسنسورهای متصل به اینترنت استفاده می کنند، اطلاعات بیشتری نیز در معرض سرقت قرار می گیرند.در حال حاضر یک تیم از دانشمندان و مهندسان کامپیوتر در دانشگاه ماساچوست در امهرست (University of Massachusetts Amherst) سه سال است که با کمک مالی 486000 دلاری از بنیاد ملی علوم (National Science Foundation ) بر روی پروژه ی افزایش امنیت حریم خصوصی در ساختمان ها و خانه های هوشمند، تحت نظارت دیوید اروین ( David Irwin )، مهندس برق و کامپیوتر و پراشاینت شنوی ( Prashant Shenoy ) در دانشکده علوم اطلاعات و کامپیوتر کار می کنند.آقای ایروین توضیح می دهد که انجام برخی از تست های لازم در یک خانه ی واقعی برای خانواده بیش از حد مخرب است، از این رو بسیاری از این تحقیقات دریک ساختمان نمونه قابل برنامه ریزی که در حال ساخت است انجام خواهد شد . خانه ی چوبی نمونه ( shed-like test home ) دارای سوئیچ برق هوشمند ( smart light switches ) ، ترموستات ، نورپردازی ، پانل های خورشیدی ، ذخیره انرژی ، یک مجموعه باتری و بسیاری از سنسورهای دیگراست بنابراین محققان می توانند آزمایش ها را با استفاده از تکنیک های مختلف برای پنهان کردن داده ها و یا دیگر اقدامات برای محافظت از حریم خصوصی در آن اجرا کنند.

ذخیره عکس

 

آقای ایروین می گوید : « به سادگی با بررسی داده های مصرف انرژی می توان متوجه حضور یا عدم حضور شخص در خانه شد ، به همین دلیل این اطلاعات حساس هستند ، از سوی دیگر شرکت های انرژی هم با داشتن همان اطلاعات می توانند در صرفه جویی هزینه ها به شما کمک کنند ، برای مثال در ساعات غیر اوج مصرف هزینه ی کمتری بابت انرژی برق از شما می گیرند . آنچه که نیاز به مطالعه ی بیشتر دارد حفظ حریم خصوصی افراد در کنار امکان بهبود اقدامات شرکت های  آب و برق است » .

این تحقیق شامل طراحی وتوسعه ی مکانیزم های مصرف کننده و ابزار محور برای حفظ حریم داده ها است. تکنیک های مختلفی وجود دارد، ملاحظات مهندسی کامپیوتر، مانند ابزار رمزنگاری داده ها در خود سنسور، که ممکن است تنها به توابع تحلیلی خاصی امکان اجرا بدهد اما از فاش شدن داده های خام سنسور خانه های شخصی جلوگیری کند. برای محافظت از اطلاعاتی که در آنها مشخص می شود که شما از چه لوازمی استفاده می کنید و چه زمانی در خانه هستید، به عنوان یک مصرف کننده می توان اقداماتی برای حفاظت بیشتر از این داده ها انجام داد، مانند استفاده از یک باتری برای ذخیره انرژی جمع آوری شده توسط پانل های خورشیدی یا یک تایمر برای برنامه ریزی مصرف انرژی، که به مخفی ماندن داده های مربوط به برق مصرفی شما، کمک می کند. اما باتری ها گران قیمت هستند و همه قادر به پرداخت هزینه ی آنها نیستند و یا اتاقی برای نگهداری آنها ندارند. بسته به اینکه چه اطلاعاتی را می خواهید مخفی کنید هزینه های مختلفی باید پرداخت کنید، برخی از این استراتژی ها ساده، و برخی دیگر پیچیده تر هستند. این رفت و برگشت هزینه در راستای حفظ حریم خصوصی است، محققان به دنبال بهترین نسبت برای داشتن بیشترین امنیت حریم خصوصی با کمترین هزینه هستند. همچنین این تحقیق، یک رویکرد برای طراحی حریم خصوصی قابل کنترل ارائه میدهد که به کاربران این امکان را می دهد تا مقداردسترسی اشخاص ثالث را به اطلاعات دستگاه های هوشمند کنترل کنند. با اتمام این تحقیقات، مردم قادر به تشخیص محصولات تجاری مفید برای حفظ حریم خصوصی خود خواهند بود.مردم در حال حاضر، در زمان استفاده از اینترنت و با کلیک بر روی ماوس می توانند یک معامله بزرگ با اشخاص و شرکت هایی که می خواهند محصولات خود را به آنها بفروشند داشته باشند. اما زمانی که آنها در خانه شما هستند و از کارهایی که شما در حال انجام در خانه خود هستید اطلاع دارند، این ممکن است اعتراض شدید مردم را به همراه داشته باشد که این اهمیت این نوع تحقیقات را نشان می دهد. تکنیک های جدید در این زمینه به میزان ارزشی که مردم به حفظ حریم خصوصی خود می دهند بستگی دارد. ساختمان شما تا چه حد هوشمند است؟ به یاد داشته باشید که این موضوع می تواند روزی به نگرانی همه ی ما بدل شود. با طراگاه در جستجوی آخرین راهکار های روز همراه باشید.


بازدید : 11,535 بار

21 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Friday , 26 May , 19:32