طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

بهرام شکوهیانالناز پائیزفریناز رضویاسماعیل سحاب رحمن پناهشرکت رویا طرح داخلیعلیرضا شرافتیمازیار فخرقاسمیمهدی مصلحیFarzin Forouzanحسین مژدهیمحمد مرتجیالهام ضیاءآبادی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

آپارتمان های قدیمی هریسنبورگ

حفظ سبک ویکتوریا در آپارتمان های قدیمی هریسنبورگ پس از یک قرن دگرگونی.

بازدید : 14,311 بار

09 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

راه پله‌های بزرگ، ستون‌های با سنگ مرمر، گچ منحصر به فرد و سقف طاقی در تالار آپارتمان‌های قدیمی تالار مرکزی شهر نه تنها زیبا به نظر می‌آیند، بلکه تاریخ هریسنبورگ ( Harrisburg ) را به تصویر می کشند. با طراگاه بازیابی هویت یک شهر را در احیای بناهای قدیمی آن به نظاره بنشینید.

ذخیره عکس
آپارتمان های قدیمی هریسنبورگ

از قرن 19ام ، املاک خیابان والنت ( Walnut ) ساختمان هایی که به عنوان مدرسه استفاده می شدند، یک بیمارستان و تالار شهر بود و اکنون آپارتمان‌ها در آنجا قرار دارند. در سال 1827، دارایی‌های هریسنبورگ، مدرسه لانکاستر هریسنبورگ، اولین ساختمان مدرسه دولتی بود. در دهه ی 1860، آن ساختمان به عنوان بیمارستان خیابان والنت، که یک بیمارستان نظامی موقت در طول جنگ داخلی بود، شناخته شد. طبق گفته‌های جب استوارت ( Jeb Stuart )، مشاور انجمن تاریخی هریسنبورگ، این ساختمان به عنوان مدرسه به کار خود ادامه می‌داد. در سال 1905 ساختمان با تمام اموالش پس گرفته شد و به دنبال آن ساختمان اصلی در سال 1909 تخریب شد. ساختمان فعلی در همان جا ساخته شده.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

چارلز هوراد لوید (  Charles Howard Lloyd) معمار هریسنبورگ مسئول طراحی دو ساختمان آن املاک بود، که به‌هم چسبیده بودند. در سال 1910 از آن به عنوان دبیرستان فنی هریسنبورگ  و پس از آن دراوخر دهه ی 1920 به عنوان تالار قدیمی شهر هریسنبورگ (Harrisburg  ) استفاده شد، این ساختمان از دهه ی 1980 بعنوان دفتر کار افراد مهم با حفظ سبک ویکتوریا ( Victorian ) با قدمت بیش از یک قرن استفاده شدند. دربین این ساختمان‌های تاریخی، خط پانل های چوبی دیوار و گچبری تزئینی سفید سقف اتاق کار شهردار تک بود. در حال حاضر به عنوان دفتر مدیریت دفاتر استفاده می شود، این ویژگی قطعاً آن را از نظر ایستادگی در مقایسه با سایر دفاتر متمایز کرده است. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

طبق گفته های کارشناسان، چند واحد از آن دارای ویژگی های قالب ریزی و سازه ی مشابه هستند. برخی از واحدها به واسطه پنجره های بزرگ دارای نمایی از ساختمان پایتخت هستند.  این ساختمان دارای بسیاری از عناصر منحصر به فرد است که در ساختمان های مدرن معمول نیست. بجز فرش قرمزی که اضافه شده، به نظر می‌رسد که لابی کنونی ساختمان بسیار شبیه به شکل اولیه ی آن  است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

ستون مرمر، لوستر بزرگ و یک راه پله بزرگ به اتاق شکوه داده است. دیگر قسمت های منحصر بفرد ساختمان شامل یک آسانسور باری قدیمی با کتابچه راهنما با یک اهرم و قسمت انباری که از آن به عنوان زندان نیز استفاده شده است. تاریخ منحصر به فرد این ساختمان، موجب شد در تولد 105سالگیش ،توسط اماکن ملی تاریخی  ثبت ملی شود.به غیر از اهمیت تاریخی، زیبایی ساختمان قدیمی تالار مرکزی شهر، ریشه در این واقعیت دارد که لوید این فضا را در زمانی طراحی کرده که ویژگی های منحصر بفردی مورد توجه بوده. زمانی که علاقه ی مردم به صرف وقت و پول برای لذت بردن بود نه فقط برای سودمندی یک چیز. 

ذخیره عکس
آپارتمان های قدیمی هریسنبورگ

نقش این گونه ساختمان ها را امروزه چگونه ارزیابی می کنید؟ طراگاه آماده ی در یافت نایده ها و نظرات شماست.


بازدید : 14,311 بار

09 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 22:58