طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

سارا  کلانتریآذران پلاستیک azaran-plasticلیلا عراقیانانیتا  فضلیشرکت بازرگانی رنگین کاج پارس(Foresco _ فارسکو)امید ضرغامیشرکت رویا طرح داخلیعباس اقسامیعلی رضا بندر ابادشركت معماري و دكوراسيون زانا(عصر برتر)سپهر دانشمهدی علیرضایی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

ساختمان مرکزی Apple

این حجم منحنی ، مقر جدید شرکت اپل است.

بازدید : 31,659 بار

21 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

همه ی ما شرکت اپل را می شناسیم، شاید به همین دلیل است که ساختمان مرکزی جدید این شرکت در دره ی سیلیکون مورد توجه واقع شده ونقد ها و تحسینهای زیادی را برانگیخته است. با طراگاه به این مجموعه ی پیشرفته نگاهی بیندازید.

ذخیره عکس
ساختمان مرکزی Apple

ساختمان پیشین این شرکت که توسط استودیوی فاستر ( Foster and Partners ) طراحی شده بود، بازتاب گسترده ای داشت. اما کمپانی به سرعت در حال گسترش است بطوریکه در حال حاضر به دنبال فضای بزرگتری می گردد. ساختمان جدید به سفینه ی فضایی دوم شناخته میشود.

ذخیره عکس

 

شاید این مجموعه ی انحنادارعجیب با یک پارکینگ مربع که ناشیانه در یک گوشه آن طراحی شده کنایه ای به دفتر مرکزی اپل باشد، عده ای آن را یک کپی ناشیانه دانسته اند، ولی این مجموعه با  2582  پارکینگ یا 0/31 متر مربع به ازای هر هزار متر مربع، ظرفیتی برای جادادن هزاران اتومبیل دارد. اگر ساختمان پر از کارکنان اپل شود، یک پارکینگ به ازای هر 1/45 کارمند وجود دارد.

ذخیره عکس
ساختمان مرکزی Apple

اپل هیچ دخالتی در طراحی این ملک نداشته است، این ساختمان توسط شرکت HOK طراحی و اجرا شده است، این پروژه توسط سازندگان آن به عنوان جالب ترین، هیجان انگیزترین و هوشمندترین پردیس موجود در دره ی سیلیکون (Silicon Valley  ) توصیف شده است.

ذخیره عکس

 

شرکت طراحی  HOKیک شرکت خوب با معماران با استعداد است. آنها قصد دریافت استاندارد پیشرو در طراحی محیطی و انرژی یا گواهی‌نامه LEED و احتمالا ساخت ساختمان مسکونی با مصرف انرژی صفر را در برنامه ی خود دارند.ولی با تمام این توصیفات عده ی زیادی از طرفداران اپل معتقدند که این ساختمان ارتباطی با هویت اپل ندارد، شما چه فکر میکنید؟ شرکت های بزرگ تا چه حد می توانند ایده های بنیادی خود را در کالبد ساختمان ها منعکس کنند؟ 

ذخیره عکس
ساختمان مرکزی Apple

نظرات خود را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 31,659 بار

21 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Thursday , 22 June , 22:52