طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

کمیل مهدی نژادzahra sadeghiمهدی جعفری منششرکت رویا طرح داخلیقالیکده iran carpetوحید حمزه پورنازنین سادات ملکوتیابزار تونل جهانروناک رافتمصطفی اذریشروین حسینیرضا مفاخر
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

چگونه انعطاف‌پذیری و راحتی را در یک آپارتمان کوچک درست کنیم؟

آپارتمان کوچک و راحتی را داشته باشیم

بازدید : 116,041 بار

29 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

در این مقاله نگاهی می‌اندازیم به آپارتمانی کوچک در بخارست و باهم نحوه‌ی تبدیل شدنش را به یک محل انعطاف‌پذیر و راحت دنبال می‌کنیم. با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
آپارتمان کوچک و راحتی را داشته باشیم

وقتی فضای طبقه‌ی محدود است، طراحی داخلی باز و انعطاف‌پذیر است که اغلب می‌تواند راه‌گشا و موثر باشد. برای رسیدن به این نوع طراحی استراتژی‌های مختلفی در آپارتمان‌های کوچک دیده می‌شود یکی از این استراتژی‌ها را باهم مرور می‌کنید. استراتژی که وجود دارد به این نحو است که فضا‌های به یکدیگر باز بشوند و علاوه بر این یک تجدید نظر و باز‌سازی در مورد طراحی‌های داخلی لحاظ بشود بطوریکه المان‌های سنتی در این‌جا مورد استفاده قرار بگیرند.  

ذخیره عکس
آپارتمان کوچک و راحتی را داشته باشیم

آپارتمان کوچکی  که از آن حرف می‌زنیم  دریک مجتمع مسکونی تازه ساخته شده واقع شده است. این ساختمان در سال 2015 ساخته شده است، معمارانی که این ساختمان را درست کرده‌اند، در یکی از جالب‌ترین پروژه‌های شهری موسوم به فانوس دریایی که سازه‌ای شناور بر روی رودخانه «دامبو ویتا» است مشارکت داشته‌اند. این آپارتمان در حدود 50 متر مربع است که با این تصور و مقدار فضا کار برای هر معماری سخت می‌شود. اما آن چیزی که می‌بینید‌ روشن‌، بزرگ و محیطی کاربردی است.

ذخیره عکس
آپارتمان کوچک و راحتی را داشته باشیم

یکی از اهداف این پروژه این است که آپارتمان را محلی راحت و دارای شخصیت معرفی کند. همه چیز در این آپارتمان متناسب با نیاز‌ها و الزامات ساخته و پرداخته شده‌اند. این ساختمان به نوعی دلپذیر طراحی شده است که هر فردی که در آن وارد می‌شود تحت تاثیر نوع طراحیش قرار می‌گیرد، به عکس‌هایش نگاه کنید‌، دوست ندارید برای صرف یک عصرانه به آن‌جا دعوت شوید‌؟ 

ذخیره عکس
آپارتمان کوچک و راحتی را داشته باشیم

اما چرا شیفته این ساختمان می‌شویم بیایید به طراحی‌های آن بیشتر دقت کنیم. طراحی کلی آپارتمان باز و گسترده است، در اینجا تفکیک سنتی مابین اتاق و مابقی اجزا دیده نمی‌شود. در مقابل با یک فضای سالن گونه و محل غذا‌خوری باز روبه‌رو هستیم. این دو فضا را با یک سازه‌ی شیک و لوکس از یکدیگر جدا شده‌اند، تا کاربری‌های آن از یکدیگر برای استفاده جدا باشند. در اینجا قرار گرفتن قفسه نیز بیش از بیش به تعریف کارایی محوطه‌ی سالن پرداخته است. 

ذخیره عکس
آپارتمان کوچک و راحتی را داشته باشیم

آشپزخانه و اتاق‌خواب به نوعی مجزا هستند اما در اینجا می‌بینیم که با المانی روشن سبب شده که ارتباط بصری با فضای زندگی ایجاد گردد، برای همین است که تصور خانه‌ای بزرگ در ذهن طرف مقابل به وجود آید. استفاده از المانی متحرک برای جدا‌سازی علاوه بر آنکه توانسته مکان‌ها را از یکدیگر جدا کند، به بزرگتر نشان دادن فضا نیز کمک کرده است، شفاف بودن این المان‌ها توانسته است که آپارتمان کوچک را بزرگتر نشان بدهد. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

این مطلب که تنها در طراگاه یافت میشود را منتشر کنید تا دوستانتان نیز از آن بهره بجویند.


بازدید : 116,041 بار

29 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هافضای خانهطراحی گستردهطراحی و معماری منزلطراحی آپارتمانآپارتمان

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 01:11