طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

finnwoodرضا مفاخرویدا لطفیلیلا عراقیانmostafa ahmadiFarzin Forouzanعلیرضا فخفوریمحمد مهدی فخیمیsina kamali tabriziمهدی علیزادهامید حیدری پوریبیژن شجاعی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

7 اشتباه متداول به هنگام دکوراسیون منازل

با رعایت نکاتی ساده می‌توانید دکوری حرفه‌ای خلق کنید

بازدید : 149,720 بار

06 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

هرکسی ممکن است در هرکاری اشتباه کند، حتی حرفه‌ای‌ها! اما مهم این است که اشتباه را تشخیص داده و دیگر آن را تکرار نکنیم. دنیای وسیع و متنوع دکوراسیون هم از این قاعده مستثنی نیست. دکوراتورهای حرفه‌ای با مرتکب شدن اشتباهات ساده و عدم تکرار آن‌ها در آینده به ‌چیزی که هستند تبدیل شدند. بیایید نگاهی به لیست طراگاه بیندازیم تا ببینیم کدام اشتباه‌ها هستند، که دیگر نباید آن‌ها را تکرار کرد. شاید برای بهتر کردن دکوراسیون داخلی منزل‌تان  هنوز هم دیر نباشد!

ذخیره عکس
دکوراسیون منازل

1.    دیوارها را قبل از انتخاب مبلمان نقاشی نکنید


اشتباه متداولی که خیلی‌ها مرتکب می‌شوند: ابتدا دیوارها را رنگ می‌زنند و سپس برای خرید مبلمان به بازار می‌روند. پرهیز از این اشتباه یک علت ساده دارد: برای مبلمان بر خلاف دیوارها، تنوع رنگ گسترده‌ای به هنگام انتخاب وجود ندارد.

ذخیره عکس

 

2.    اثاثیه را خارج از تناسب انتخاب نکنید


همیشه نسبت ابعاد خانه را به هنگام انتخاب اثاثیه در نظر بگیرید. یک کاناپه ممکن است در فروشگاه عالی به نظر برسد، ولی برای سالن خانه شما بی‌نهایت بد قواره باشد.

ذخیره عکس

 

3.    به دنبال سِت کردن بیش از اندازه نباشید


این که بخواهید همه دکوراسیون خانه را با هم سِت کنید شاید به نظرتان جالب بیاید. اما باید بدانید که اصلن ایده‌ی خوبی نیست! باید به‌دنبال تفاوت و تنوع هم باشید.

ذخیره عکس

 

4.    دنباله‌رو‌ی گرایش‌ها و مدهای زودگذر نباشید


قابل درک است که هوس کنید از آخرین مدهای روز در دکوراسیون داخلی استفاده کنید. اما با گذشت چند ماه مدهای جدیدتری هم از راه خواهند رسید! ایده‌ی بهتر آن است که گزینه‌های مستقل از زمان و همواره چشم‌گیر را انتخاب کنید.

ذخیره عکس

 

5.    خودتان برای دکوراسیون منزل‌تان تصمیم بگیرید


هرچند از توصیه‌ها و تجربه‌های دیگران استفاده می‌کنید، ولی هیچ کس بهتر از شما نمی‌داند که چه طرح یا رنگی شما را خوشحال و راضی خواهد کرد.

ذخیره عکس

 

6.    فضای اتاق‌ها را شلوغ نکنید


اشتباه متداولی است که مردم اغلب اوقات گمان می‌کنند، برای دسترسی و راحتی بیشتر باید اتاق را پر از اسباب و وسایل اضافی کرد. درحالی که نتیجه‌ی کار کاملا برعکس است: یک اتاق درهم و برهم که فقط شما را سردرگم خواهد کرد.

7.    فضای راهرو را نادیده نگیرید


فضای راهروی ورودی بسیار حائز اهمیت است. چرا‌که اولین فضایی است که مهمان‌هایتان را به هنگام ورود به خانه تحت تأثیر قرار می‌دهد. پس آن را به فضایی دوست داشتنی برای خوشامد‌گویی تبدیل کنید و از شخصی‌سازی آن نترسید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

این‌ها نکاتی پایه‌ای و ساده برای دکور کردن هرچه بهتر منزلتان بود. در مطالب بعدی طراگاه اشتباهاتی که کمتر به چشم می‌آیند ولی کماکان تأثیرگذار هستند ارائه خواهد شد.


بازدید : 149,720 بار

06 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هااشتباهات متداولدکوراسیونفضای اتاقتناسبست کردنdecorating

مطالب محبوب »

Saturday , 27 May , 03:11