طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

hosein baharestaniامید حیدری پوریکمال کمونههدی شکریانایزدیار اهیرضا مفاخررضا جلیلی مدیر فروش و مشاور اجراییمحمدحسین صفاریانحمید عرفانیانsina kamali tabriziبهمن احمدیکسری سعادت جو
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

یک نمونه ی خوب از مجتمع مسکونی

یک مجتمع مسکونی فوق مدرن با نماهای شیشه ای رنگی

بازدید : 108,241 بار

18 آبان 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

شرکت ترکیه ای گروه معماری یازگان دیزاین (Yazgan Design Architecture)یک مجتمع مسکونی فوق مدرن با نماهای شیشه ای رنگی طراحی کرده است، که در آن امکان سایه افکندن خورشیدی (solar shading) فراهم می شود و زیبایی بصری را از نمای دور (همچون رنگین کمان) افزایش می دهد. این طرح برنده ی جوایزی بوده است و به نظر می رسد که از مجموعه ی جتسون (The Jetsons ) الهام گرفته شده باشد.با طراگاه در معرفی این پروژه و طراحی اش با شما همراه خواهد بود.

ذخیره عکس

عمارت های 4.5 هکتاریONS INCEK Residences  سه برج فوق مدرن  شامل 992 واحد آپارتمان، یک محوطه ی مرکزی، بوستان ها، فضاهای تفریحی و یک سالن نمایش میباشد که تا حدی منطقه ی مسکونی را برجسته می کند و کل این مجموعه در یک سراشیبی خوش منظره در آنکارا قرار گرفته است. مجتمع مسکونی و سالن نمایش به فاصله ی چند متر از هم جدا هستند، اما با طراحی این ساختمان و استفاده از شیشه های رنگی مشابه، از دور، به هم پیوسته به نظر می رسند. برج ها در رنگ های سبز، آبی و زرد، خودنمایی می کنند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

اما آنچه این مجتمع را منحصر به فرد کرده ، طراحی خیال انگیز آن است ، برج هایی که مسلما مدرن و جذاب هستند و سالن نمایش ، که به بهترین شکل به تماشا گذاشته شده. این مجموعه نه تنها نمایی از واحدهای آپارتمانی کاملا مبله را نشان می دهد، بلکه زمینه ی درستی از طراحی ساختمان را که باید اجرا شود، به نمایش می گذارد.

 

ذخیره عکس

سالن نمایش تا خطوط دامنه ی کوه که با قاب های شیشه ای عمودی مشخصی نمایان شده اند، امتداد پیدا می کند، این قاب ها مایه هایی از رنگ های زرد، نارنجی، سبز و آبی دارند و به عنوان سایه بان هایی، نور را انعکاس داده و دما ی داخلی را متعادل می کنند. این طراحی رویا گونه، با مناظر اطراف و فضای داخلی دفاتر فروش کنونی هماهنگ و سازگار است.

در داخل سالن نمایش، نماهای باز، سطوح شیبدار گردشی، پله ها و آسانسورها امکان مشاهده و بررسی واحدها را به بازدیدکنندگان می دهند. 

در طبقه ی همکف، نمونه هایی از مجموعه ی برج ها را نمایش داده شده است و دفترهای شخصی در بالاترین طبقه قرار گرفته اند و به تراسی دسترسی دارند که در آن منظره ی غروب آفتاب را می توان تماشا کرد. طراحی این ساختمان در جشنواره ی جهانی معماری مورد تقدیر قرار گرفته است.

ذخیره عکس

18 آبان 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 06:18