طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

sina kamali tabriziالهام ضیاءآبادیميثم ذکرياييپرهام شکوهیداوود آبادیرضا جعفری نژادعلیرضا شرافتیفریناز رضویویدا لطفیامیر قاسمیطاها رضاییصادق صیدبیگی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

استفاده از شبکه ها وصفحه های خورشیدی توسط موبیسول آلمان

راهکارهای تازه برای تولید برق با انرژی خورشیدی

بازدید : 24,971 بار

08 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

توزیع عادلانه ی امکانات و از بین رفتن فقراز آرمان های بشری بوده و هست، این روزها معماران  طراحان در پی یافتن راه هایی برای استفاده ی تمام انسان ها از فن آوری و امکانات دنیای مدرن هستند. یک شرکت آلمانی به راهکاری موثر در استفاده از مولد های خورشیدی جهت تولید برق، رسیده است. با طراگاه همراه باشید تا به یک نمونه از این تلاش ها نگاهی بیندازیم.

ذخیره عکس
مولد های خورشیدی جهت تولید برق
ذخیره عکس

 سرعت برق دارشدن مناطق روستایی آفریقا حدود 15 تا 20 درصد است. این خانه ها برای روشنایی به ژنراتورهای دیزلی برای تامین برق وابسته هستند. موبیسول انرژی برقی خورشیدی را برای سیستم های پرداخت متحرک ارائه کرده است و کاربران میتوانند ازابزارهایی نظیرلامپ، رادیو، تلویزیون وموبایل بدون آسیب به محیط زیست استفاده کنند. خانه‌ی گردان خورشیدی، زاییده‌ی خلاقیت رالف دیچ  برای توسعه ی خورشیدی و جنبش خورشیدی مدرن در آلمان است. بنابراین، پنل‌های خورشیدی و لوله‌های گرمایشی خورشیدی که دربام خانه نصب شده‌اند به خوبی با گرمای خورشیدی تغذیه می‌شوند.

ذخیره عکس

بیست و پنج سال قبل، وقتی مسئولین فرایبورگ آلمان تصمیم به احداث یک نیروگاه انرژی اتمی را گرفتند، آقای رالف در جهت جلوگیری از احداث آن نیروگاه اقداماتی انجام داد. وقتی او تمرکز خود را برای یافتن یک راه جایگزین بکار گرفت، توجهش به خورشید معطوف شد. نتیجه، خانه‌ی مفهومی آفتاب‌گردان بود که توسط انرژی جنبشی خود، به بهترین شکل ممکن از انرژی خورشیدی استفاده می‌کرد.این اولین خانه‌ی مدرن انرژی مثبت در دنیا است که حدود ۵ برابر انرژی مورد نیاز خود را تولید می‌کند وبه طورکامل از مزیت انرژی خورشیدی بهرمند می‌شود زیرا متناسب با زاویه‌ی تابش نور خورشید، می‌چرخد.

خانه‌ی گردان خورشیدی، زاییده‌ی خلاقیت رالف دیچ ( Ralph Disch ) برای توسعه ی خورشیدی ساننشیف (Sonnenschiff) و جنبش خورشیدی مدرن در آلمان است.این خانه، به طور کامل از مزیت انرژی خورشیدی بهرمند می‌شود زیرا متناسب با زاویه‌ی تابش نور خورشید، می‌چرخد. این منجر می‌شود تا فضای داخلی خانه نیز از طریق پنجره‌های سه‌گانه به بهترین شکل ممکن از نور طبیعی خورشیدی بهرمند شود. بنابراین، پنل‌های خورشیدی و لوله‌های گرمایشی خورشیدی که در بام خانه نصب شده‌اند به خوبی با گرمای خورشیدی تغذیه می‌شوند.

ذخیره عکس
راهکارهای تولید برق با انرژی خورشیدی

 سرعت برق دار شدن مناطق روستایی آفریقا حدود 15 تا 20 درصد است. این خانه ها برای روشنایی به ژنراتورهای دیزلی برای تامین برق وابسته هستند. موبیسول انرژی برقی خورشیدی مطمئن را برای  سیستم های پرداخت متحرک ارائه کرده است و کاربران می توانند از ابزارهایی نظیر لامپ، رادیو، تلویزیون و موبایل بدون آسیب به محیط زیست استفاده کنند. 

طراگاه از مخاطبین عزیز و دانا تقاضا دارد تا ایده ها و ذهنیت های خود را با ما در میان بگذارند، با ما در این راه همراه باشید.


بازدید : 24,971 بار

08 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Saturday , 24 June , 11:19