طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

صادق صیدبیگیامید ضرغامیامیرحسین امیریصفورا شریعتیhosein baharestaniبهرام قربانیسمیه ابراهیمینادیا خوشخویحمید نادریافشین قربانیامیررضا امیریکسری سعادت جو
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی مجتمع تفریحی Naman Retreat

استفاده‌ی سازه‌ای از بامبو، جالب‌ترین ویژگی این مجموعه به حساب می‌‌آید

بازدید : 43,329 بار

15 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

طراحی با بامبو به دلایل زیادی، بسیار پرطرفدار است. با طراگاه همراه باشید، تا بررسی یک پروژه ی خاص را دنبال کنیم.

ذخیره عکس
طراحی مجتمع تفریحی Naman Retreat

در 16 کیلومتری فرودگاه بین المللی دا نانگ (Da Nang  ) و در کنار جاده ی اصلی بین شهر دانانگ و شهر قدیمی هوی ان (Hoi An  )، یک منطقه ساحلی مطلوب موسوم به  منطقه تفریحی نامان ریتریت وجود دارد.سالن کنفرانس نامان ریتریت (Naman Retreat) ،  توسط گروه معماران ترانگ ناگیا ( Vo Trong Nghia ) طراحی شده است. نامان ریتریت، به عنوان یک مجمتع تفریحی سرسبز گرمسیری مدرن ولی آرام طراحی شده و با مساحت 4/3 هکتاری، ماموریت و هدف اصلی هماهنگ سازی80 خانه ی ییلاقی، هتل ، 6 ویلا و20 ویلای دیگر می باشد. مفهوم مجتمع تفریحی،  مهیا کردن تسهیلات فیزیکی و روحی برای مهمانان در محیطی سازگار با محیط زیست با فعالیت های ورزشی نظیر  چشمه های آب گرم، یوگا، ورزش های ساحلی و غیره می باشد. این مجتمع تفریحی توسط ترکیبی هماهنگ از  فضای سبز، سنگ های طبیعی و نی های سبز طراحی شده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

سالن کنفرانس، اولین ساختمان از مجموعه تفریحی است که مهمانان از آن استفاده می کنند. این سالن دارای گنجایش 300 نفر بوده و برای جلسات مختلف نظیر کنفرانس ها، سخنرانی ها، کنسرت ها، جلسات و غیره استفاده می شود. این سالن مستطیل شکل با یک سقف غیر متقارن است. ساختار بامبو موجب شده است تا ساختمان شکلی نمادین به خود بگیرد.ساختمان متشکل از 2  فضای موازی است: سالن بسته و راهروی باز. راهروی خارجی به عنوان لابی ورودی مهمانان عمل می کند . اصلی ترین سازه، فریم های بامبو است که دارای طول 13/5 متر بوده و در راهرویی با ارتفاع سقف 9/5 متر و عرض چهار متر به کار گرفته شده است. شکل قوس مانند با بامبو های خمیده، بخشی از سازه ی اصلی است. به دلیل موقعیت نمای شیشه ای که حجم آن را کم نشان می دهد، سه فریم از ساختار قوی در سطح خارجی قرار دارند که ورودی را برای ورود مهمانان باز می کنند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

دو نوع بامبو در این ساختمان استفاده می شود. برای ستون های مستقیم، بامبوی لانگ (Luong ) به دلیل مقاومت و طول بالای 8 متر انتخاب شد. برای  قوس ها، بامبوی تام وانگ ( (Von gبه دلیل انعطاف پذیری آن استفاده شد. این طرح از همه ویژگی ها به شکل کارامد بهره می برد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

دلیل استفاده از بامبو به عنوان مصالح اصلی این است که مشتریان دوست دارند تا یک فضای بزرگ ساده داشته باشند که موجب افزایش انعطاف پذیری با کارکرد های مختلف با هزینه های ساخت و ساز و طرح ساختاری می شود. بامبو همه این خصوصیات را یک جا دارد. این یک مصالح محلی و ارزان بوده و زمان ساخت آن به دلیل پیش ساخته بودن فریم ها بر روی زمین بسیار کم است. این روش ساخت بسیار کارامد بوده و کنترل بهتری در سازه ارائه می کند.

ذخیره عکس
طراحی مجتمع تفریحی Naman Retreat

اگر نمونه های دیگر ی از این دست را سراغ دارید تجربه های خود را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 43,329 بار

15 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 20:26