طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

آزاده شاهچراغیFarzin Forouzanحمید عرفانیانپویا ریاضی خواهصادق صیدبیگیرضا مفاخرهومن بالازادهامیر قاسمیامير احمدي نياتینا شاه محمدیامیرحسین صرامیبهرام شکوهیان
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی نمای هتل با استفاده از درختان

طراحی هتل با الگوبرداری از طبیعت

بازدید : 35,584 بار

23 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

طراحی نمای هتلی متفاوت در شهر سئول آن را به میهمانخانه‌ای اعلا و منحصر به فرد تبدیل کرده است.  با طراگاه همراه باشید تا به بررسی این هتل باشکوه بپردازیم.

ذخیره عکس
طراحی نمای هتل با استفاده از درختان

گاروسوگیل جز مناطق جذاب در شهر سئول کره است، این خیابان معروف به کافه‌ها و بوتیک‌های شیک با ساختمان‌های کوتاه و بلند، در امتداد خیابانی پوشیده از درخت است. این ساختمان در ابتدا به عنوان یک مکان زندگی 15 طبقه طراحی و برنامه‌ریزی شد که حول آن درمانگاهی قرار می‌گرفت. پس از اینکه تغییر در طراحی آن به ساختمان هتل تایید شد معمارانی با تجربه در کره طراحی آن را به عهده گرفتند و در اوایل 2015 ساخت آن را تکمیل کردند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

طراحی نمای هتل گاراسوگیل سئول، جز میهمانخانه‌های شیک در کشور کره است که از مجموعه هتل‌های زنجیره‌ای تجاری ژاپن با امکانات و تسهیلات ویژه برای 250 اتاق طراحی و اجرا شده است. در ضمن رستورانی ژاپنی برای صرف صبحانه دارد یک سالن آسمانی در طبقه  بالا طراحی و اجرا شده است. این هتل با مساحت حدود 10000 مترمربع شامل بنایی با 6 طبقه زیرین و 17 طبقه بالاتر از سطح زمین می‌باشد. طراحی دکوراسیون داخلی هتل به وسیله شرکتی در ژاپن با توجه به استاندارد تسهیلات هتل و میهمانخانه‌ها هزینه شده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

ضلع جنوبی این هتل روبروی بخش تجاری منطقه‌ای مشهور در سئول به طول یک بلوار 50 متری عریض، و ضلع شمالی آن متشکل از مناطق تجاری در بناهای کوتاه و بلند با نمای باز به سمت رودخانه‌ای زیبا است.  با توجه به طبیعت تجاری منطقه و در نظر گرفتن خط آسمان طراحان نمی‌توانستند از آیتم‌های مختلف در نمای ساختمان استفاده کنند، اما برای خیابان پشتی بنا با تفکیک عناصر جلو و عقب خیابان طراحی‌های خاص خودش را پیش گرفتند.

ذخیره عکس
طراحی نمای هتل با استفاده از درختان

در هنگام تغییر کاربری بنا به هتل، اولین چیزی که طراحان پیشنهاد دادند ساخت یک گذرگاه عابر پیاده جدید خارج از فضای هتل در سمت چپ ساختمان بود. با طراحی گذرگاه عابر پیاده و اتصال خیابان جلویی و پشتی هتلف یک کوچه طبیعی بین ساختمان‌ها ایجاد شد که مردم به سادگی از نقطه‌ای به نقطه دیگر بروند، نه‌ تنها میهمان هتل بلکه عابران عادی نیز مستقیما به خیابان عقبی دسترسی پیدا کردند، بدون این‌که یک مسیر انحرافی طولانی را طی کنند.

ذخیره عکس
طراحی نمای هتل با استفاده از درختان

علاوه براین برای طراحی نمای خارجی، سه پوسته مخصوص با صف کشیده‌ای از درختان، سایه درختان و شاخه‌های آن‌ها ایجاد شد که روی هم قرار گرفتند و نماد صف طولانی درختان در این خیابان زیبا را به تصویر کشیدند. طراحی نمای هتل با ایده روی هم قرارگرفتن مواد سنگی در یک زمینه رنگی سیاه ایجاد شد، که نشان دهنده درختان و شاخه‌ها در یک زمینه رنگی سفید بود.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

 تمام این موارد به صورت نامنظم در برابر بک دیوار پرده‌ای در یک زمینه آبی تیره آراسته شدند و به عنوان استعاره‌ای از سایه نمود پیدا کرد. با این نوع طراحی داشتن سایه‌ای عمیق در سرتاسر بنا به وجود آمده است. نکته جالب این ساختمان در شهر سئول این است که نمای بیرونی بنا به عنوان تابلویی راهنما برای مسافران و رهگذران می‌باشد. این تابلو جذاب برای مسافرانی که می‌خواهند راه خود را پیدا کنند راهنمای خوبی است.

ذخیره عکس
طراحی نمای هتل با استفاده از درختان

با طراگاه همراه باشید.

     

      

 

              


بازدید : 35,584 بار

23 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هانمای هتلطراحی نمای هتلطراحی هتلطراحی نمای خارجی هتل

مطالب محبوب »

Friday , 26 May , 19:16