طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

شهاب میرزاییانسهراب رفعتامیر دیزانیسجاد اسدیرضا جلیلی مدیر فروش و مشاور اجراییرضا نجفیانندا عاشوریانبهمن احمدیمرتضی صادقیساربوک sarboukامین جعفری منشnaser movahed
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

پوسته های منعطف ، پوششی برای فردا

پوشش های سیلیکونی در نسل بعدی ساختمان ها

بازدید : 9,319 بار

06 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

با پیشرفت فن آوری و دستیابی انسان به مواد و مصالح جدید، افق های تازه ای در ساخت و ساز های بشری نمودار شده است، شاید در سال های آینده نیازی به استفاده از بتن و فولاد در سقف خانه هایمان نداشته باشیم! باور کردنش سخت است؟ پس با طراگاه نگاهی بیندازیم به یکی از آخرین دست آوردهای بشری در این حوزه.

ذخیره عکس
پوشش های سیلیکونی

سافت اسکین(  پوسته ی نرم )، نام یک پروژه تحقیقاتی است که توسط موسسه معماری پیشرفته کاتالونیا دردست انجام است. این مطالعه به بررسی امکان استفاده از تورم هوا در معماری به عنوان پاسخ فعال به پارامتر های در حال تغییر محیط می پردازد. پوسته متشکل از یک کامپوزیت مخصوص است که ازلایه های نازک سیلیکون منعطف و پارچه ی کشسان ساخته شده است .

ذخیره عکس
ذخیره عکس

ساختار مواد از ده ها سلول قابل تورم که در گروه های بزرگ تر ترکیب می شوند تشکیل شده است. با تغییر پارامتر هایی مثل نور و باد، سلول ها متورم یا منقیض می شوند. از این روی امکان کاهش نوسانات و ارتعاش باد و کنترل نفوذ نور وجود دارد. ترکیب ماده معمولا در پوسته ی نرم در نظر گرفته می شود وعناصر انتخاب شده دارای اثر مستقیم بر رفتار آن است. طیفی از انواع سیلیکون ها  آزموده شده اند و سپس از نظر قابلیت شکست، مقاومت کششی و انشعاب انتخاب شده اند.  پارچه به علت بافت همگن و امکان شفافیت انتخاب شده است و نتیجه ی کار، یک پوسته ی قابل تورم و با مقاومت بالا است که دارای ده ها قابلیت معماری بالقوه می باشد .

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ترکیب ساختار
ذخیره عکس
نفوذ نور از طریق انبساط حجمی

بازدید : 9,319 بار

06 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 06:21