طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

محمد مرتجیصفورا شریعتیشروین حسینیابتکار توسعه کاوش (ابتکار آریایی)kaveh maleknejadسهراب رفعتامین جعفری منشمرتضی سیاسرکسری سعادت جوپرهام شکوهیعلیرضا شریفانرضا مفاخر
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

با نارنجی بچینید

چگونه از رنگ نارنجی برای تزیین و چیدمان خانه استفاده کنیم

بازدید : 76,202 بار

11 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

از فرشهای رنگین تا سوئیتهای حمام با رنگ شاد، نارنجی رنگ محبوبی برای فضاهای داخلی بوده است ولی در گذشته رنگ نارنجی درخانه ها زیاد مرسوم نبود. طراگاه به شما نشان میدهد که استفاده از این رنگ، نوعی هنجارشکنی دلپذیر و جذاب است.

ذخیره عکس
رنگ نارنجی در دکور خانه

نارنجی و سفید

نارنجی میتواند به عنوان یک تم تعریف شود. مثل موز زرد و لیموی سبز، اگر شما اتاقتان را دیوار به دیوار پرتقالی رنگ کنید بسیار با طراوت به نظر میرسد. ساده ترین راه دستیابی به این ترکیب، سفید و نارنجی است. فرشهای نارنجی را با جزئیات سفید تفکیک کنید و ترکیب به دست آمده از کتیبه سفید رنگ چوبی را تکرار کنید. اگر شما یک دیوار را نارنجی کنید و رنگهای دیگر را نگهدارید، میتوانید آن منظر را با کابینت سفید در مقابل دیوار تفکیک کنید.

در یک اتاق خواب با دیوارهای نارنجی از کتان سفید و رو بالشی های روشن برای همان تاثیر استفاده کنید. ترکیب پرده های سفید و نارنجی به همراه یک قالیچه رنگی مشابه، یک تم هنری خاص را القا میکند.برای ایجاد این حس میتوانید فرشها و پرده هایی با ترکیب نارنجی و سفید استخوانی، را انتخاب کنید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

یک شکل ایده آل استفاده از نارنجی، اضافه کردن گرما به اتاق پذیرایی است، برای مثال با اضافه کردن آن به دیواری که سینه دودکش را تشکیل میدهد. عمدتاً فضاهای نشیمن سفید با یک دیوار نارنجی و چند مبل راحتی به خوبی تزئین میشوند. 

ذخیره عکس
دیوارهای اتاق نشیمن

چیدن جزئیات

نارنجی نباید رنگی اصلی تاثیرگذار در یک اتاق باشد. اتاق خواب میهمان، با رنگ خاکستری معمولی و قهوه ای در ملافه ها و کفپوش، با افزودن قالیچه نارنجی زنده خواهد شد. برای مثال از طیف مشابه رنگی برای نورپردازی و روبالشی و نیز برای صندلی ها استفاده کنید.

ذخیره عکس

طیف های دوگانه

از نارنجی فقط به عنوان رنگ زمینه استفاده نکنید. می توانید در کنار قرمز و زرد از آن استفاده کنید.  به عنوان مثال سعی کنید یک نور رنگی نارنجی در مقابل یک سقف زرد قرار دهید. دیوارهای نارنجی در مقابل یک سقف قرمز سوخته ترکیب زیبایی خواهد شد.

ذخیره عکس

آشپزخانه های خنک

شاید بهترین اتاق برای استفاده از رنگ نارنجی آشپزخانه است. پوشش های دیوارمعمولا در کنار لوازم آشپزخانه خاکستری و نقره ای، جلوه ای کاملاً مدرن ایجاد میکند به همین علت می توانید از نورافکنهای زیر کابینت برای جلب توجه به کاشی کاری سوخته نارنجی استفاده کنید تا منظری همراه با قفسه هایی که مطابق با تم آشپزخانه شماست به ارمغان آورید. 

همین حالا دست به کار شوید و نتیجه تجربیات خود را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 76,202 بار

11 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 06:20