طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

امیرحسین صرامیBabak Abbasiاکوآرکمرتضی صادقیعلیرضا فخفوریبهرام شکوهیانسپیده بهروزیعلی رضا بندر ابادسامسونگ samsungامید ضرغامیعباس اقسامیمحمد اسدالهی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

محیط کار سبز و عملکرد ذهنی

نتایج علمی آزمایشات در مورد سلامت محیط کار بر کارایی ذهنی افراد

بازدید : 21,391 بار

11 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

محققان دریافته اند که دفاتری با تهویه مناسب و سطح پایین آلاینده های شیمیایی با عملکرد بهتر کارکنان درارتباطند. جوزف آلن (Joseph Allen )، مدیر برنامه ساختمان سالم دردانشگاه هاروارد، معتقد است که حتی بهبود اندک ​​درکیفیت محیط داخلی ممکن است تاثیرعمیقی بر عملکرد تصمیم گیری کارکنان داشته باشد. روایت طراگاه از این پژوهش را ببینید.

ذخیره عکس
تاثیر محیط کار مناسب بر کارایی ذهنی افراد

آلن واعضای تیمی از دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک (State University of New York Upstate Medical University ) ودانشگاه سیراکیوز( Syracuse University)، هردو در سیراکیوزو نیویورک، عملکرد ذهنی 24 نفراز جمله معماران، طراحان، برنامه نویسان، مهندسان، مدیران و متخصصان بازاریابی خلاق را در دفتر کاری که محیط آن برای شش روزکنترل می شد ارزیابی کردند. شرکت کنندگان در شرایط مختلفی که در دفتر شبیه سازی می شد قرار گرفتند، از جمله: شرایط معمولی با سطوح نسبتاً بالایی از ترکیبات آلی فرار( VOC ) ساطع شده از مواد متداول موجود در دفاتر، محیط هایی با سطوح بالا وغیر طبیعی از دی اکسید کربن و همچنین محیط کار سالم با سطح VOC پایین؛ دفاتری دارای تهویه مطبوع؛ و طراحی درست.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

اگر چه این مطالعه نمی تواند رابطه علت و معلولی را ثابت کند، ولی مقدارعملکرد ذهنی برای کارکنان در شرایط سبز با افزایش تهویه ی مطبوع در مقایسه با شرایط معمولی دو و نیم برابر بیشتر بود .در هر دو حالت، آزمایش مهارت های پاسخ به بحران، استراتژی و استفاده از اطلاعات، تغییرات شگفت انگیزی را نشان داد. به عنوان مثال، در حالت عادی استفاده از اطلاعات 172 درصد و در یک دفتر سبز 299 درصد بیشتر بود.

همچنین پژوهشگران دریافتند، ​​زمانی که سطح دی اکسید کربن به سطح معمول آن در داخل ساختمان افزایش می یابد میزان متوسط عملکرد افراد دچارکاهش می شود. 

ذخیره عکس
محیط کار سبز

آلن همچنین بیان کرد که 90 درصد زمان ما در داخل خانه سپری می شود و 90 درصد از ارزش یک ساختمان، سرنشینان آن هستند که این 90 درصدها نادیده گرفته شده ، باید برای کیفیت محیط داخلی و تاثیر آن بر سلامت و بهره وری به فکر چاره بود.

این استانداردها تا چه حد در محیط های کاری شما رعایت میشود؟ اگر تا به حال به این قضیه فکر نکرده اید، شاید وقت آن رسیده که با متخصصان طراگاه در این زمینه مشورت کنید. با ما همراه باشید.


بازدید : 21,391 بار

11 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 09:15