طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

محمد داوریامیرحسین امیریایمان رجبیانبیژن شجاعیمحمد غفاریروناک رافتکمال کمونهمحمد قديريفریناز رضویشیرین دریاباریامید ضرغامیمیلاد نصرالهی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

خانه ی مدرن ، محل تلاقی گذشته و آینده

ویل ویک، طراح فضای داخلی، زیبایی سرد کالیفرنیا را با جزییات قدیمی اروپایی در هم می آمیزد.

بازدید : 9,566 بار

17 آبان 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

یک عنصر معماری و تزئینی در وودساید، کالیفرنیا ، او با الهام از  خانه های قدیمی اربابان انگلیسی،پنجره های طراحی شده سفارشی را در دکوراسیون داخلی به کار برده است. با طراگاه همراه باشید.

مواجه با دریایی از فضاهای داخلی مملو از مبل های مخملی ، پرده  توری و مبلمان آمریکایی در طرح مایه ی دکوراسیون داخلی همپتون دیده می شود.  طراح  خانه ، ساکن سان فرانسیسکو  که اخیرا این پروژه را در  ووساید کالیفر نیا کامل کرده است می گوید: «با این حال من سعی می کردم تا نگاه خودم را عوض کنم.صاحب خانه حدود 200 تا 300  قطعه جدا شده از روزنامه یا مجله از خانه های سنتی   داشت. من این خانه ها را دوست دارم ولی فکر می کنم که می توان یک خانه مدرن تر  و ترکیبی از آن چه که او فکر می کرد و آن چه که من فکر می کنم ساخت».

منسجم ساختن دکوراسیون داخلی یا طراحی یک خانه،خود نوعی فرایند یادگیری است. ویک ذره ای استعداد مدرن را وارد آن کرده و سپس به آرامی و نرمی آنها را آمیخته است.

بنا به درخواست مشتری، ویک یک میز چوبی را که همانند دکوراسیون آشپز خانه جزیره ای است  نصب کرد. او هم چنین یک  فروشگاه عتیقه جات را در سان فرانسیکو موسوم به باترسی اداره می کند. او به این نتیجه رسیده است که  ریشه ی زیبایی این طرح از زیبایی های خانه های رعیتی مدرن بلژیکی نشات می گیرد . او  خاطر نشان می کند که: من چندین روز به  مناطق ییلاقی اطراف شهر سفر کرده و پی برده ام که برخی از بهترین خانه های سنتی در این زمین های ارباب ملکی قرار گرفته اند. آن ها آنقدر زیبا هستند که  همانند نمایشگاه به نظر می رسند- آن ها احساس می کنند خانه ها را با یک دیدگاه خاص دوست دارند.

 اکنون قصد دارد تا نگاه آمریکایی جدید را در طراحی وارد کند و برخی از شرایط و زمینه های تاریخی را برای خانه های معاصر ساحل غربی به کار ببرد. او یک جفت  قاب پنجره را خریداری کرده است( به سبک بسیاری از سقف های سنتی بلژیکی) و آنها را تبدیل به آینه هایی کرده است که اکنون در  حمام اصلی قرار داده می شوند. برای وان از سنگ مرمر پرداخت شده ی فرانسوی استفاده شده است و درگاه خانه  قطعه ای بسیار سنگین است که باید با کمک جرثقیل نصب شود. تخته سنگ های قدیمی بلژیکی که پوشش دهنده درگاه خانه   هاست به شکل یک انبار شراب در آمده اند که پشت یک جفت در آهنی قدیمی 250 ساله که از مغازه ویک خریداری شده است  پنهان شده است.  او می گوید ما در واقع  به دنبال آن بودیم و می خواستیم تا عناصر معماری قدیمی را استفاده کنیم تا خانه قدیمی  به نظر برسد.  ویک، به منظور معرفی نوعی از بافت رایج در معماری بلژیکی، یک فرش با الیاف طبیعی را با  صندلی های تکیه دار و  میز صاف  ساخته شده از چوب گردو در اتاق ناهارخوری  قرار داده است.

با این حال، اگرچه هدف اصلی ایجاد یک حس نوستالژی تاریخی در ضمیر افراد بود،  ویک حس مدرنیته را در ظواهر خانه حفظ کرد. او می گوید حس انسجام  در خانه همیشه مهم بوده است. نکته مهمتر این است که اطمینان حاصل شود که کلیشه ها غالب نشده اند بطوری که دیگر بتوان سرگرمی و لذت از خانه را نیز داشت. به منظور ایجاد همبستگی بین خانه ها و سبک های متغیر، طراح یکی از رنگهای طیف سفید را پیشنهاد کرد که قبلا در پاریس دیده بود. او  می گوید: این رنگ به چشم آرامش می دهد. در اتاق ناهارخوری، یک بوفه خانه رعیتی که به قول ویک، معرف آن بخش از خانه است، با یک میز خمیده و مجموعه ای از صندلی های روستایی پایه کوتاه در هم می آمیزد. در اتاق نشمین، پنجره های الهام گرفته از  خانه های ارباب رعیتی انگلیسی مشرف بر یک  میز کوکتل با پرچ فلزی و یک جفت صندلی قرون وسطایی  قرار گرفته است.  ویک  می گوید: ما از  شاهکار های معماری برای ارزشمند تر شدن خانه استفاده کردیم.

ساعت کهنه  بر روی راهروی مملو از نور دیده می شود. چرخ دنده عتیقه  به یک آینه در اتاق تبدیل شده است و  نرده های فلزی  به راه پله های قدیمی یک جذابیت مدرن بخشیده اند. شاید جالب ترین  جزییات خانه را بتوان در کتاب خانه، با سقف تزیینی و کف چوبی مشاهده کرد. ویک می گوید:. من دوست دارم تا کتاب خانه  تزیین شیک داشته  و  ترکیب کاناپه خاکستری و نقش و نگار چرم همراه با نرمی قاب چوب رعایت شده باشد. در حقیقت، قاب چوب و روکاری تزیینی در سرتاسر خانه به چشم می خورد با این حال پرداخت نهایی با استفاده از  قرار دادن پوست گردو در چوب برای دانه ای و متخلخل جلوه دادن آن صورت گرفته است که به طور ظریفی و موجب ارتقای زیبایی خانه بدون  گرفتن فضای زیاد می شود. ایجاد قاب  گردویی از کف تا سقف که  یک هشتم اینچ عرض دارد لازم بوده و پیمانکاران خاطر نشان کرده اند که این طراحی غیر ممکن است. ویک می گوید: مالکین نگران بودند اما من در مورد آن مطمئن بودم  و نتیجه آن عالی بود.

 ویک یک طیف خاص  رنگ را در هر یک از اتاق ها استفاده کرد: او می گوید:  این تک رنگ یک  حس نرمی را به اتاق  داده و برای چشم آرامش بخش است.

یک وان حمام مرمری ساخته شده از بازمانده های یک قلعه فرانسوی در  حمام اصلی قرار گرفته است.

مبادله مشارکتی ایده ها نشان دهنده ی اعتماد بین ویک و مشتری او هنگام رسیدن به  تصمیمات طراحی اصلی است. در آشپزخانه، صاحب خانه تاکید بر میزی داشت که خانواده او برای  خوردن وعده های غذایی دور آن جمع می شدند در حالی که  ویک ترجیح داد تا یک  جزیره آشپزخانه با کانتر نصب کند.ویک می گوید: من در این باره مردد بودم زیرا  فکر نمی کردم این شیوه عملی باشد. اما در نهایت او قبول کرد. نتیجه یک میز جزیره ای مدرن با ارتفاع بین پیشخوان و ارتفاع میز ناهار خوری بود. او تصریح کرد که این طرح کامل بوده و کارایی بسیار خوب دارد این باعث می شود تا فضا همانند یک خانه ی واقعی به نظر برسد. همین امر در مورد  همه جزییات فرسوده صدق می کند. ویک می گوید از همان ابتدا اینجا یک خانه زیبا بود ما فقط  آن را ویژه تر کردیم.

طراگاه منتظر نظرات شما در این باره است.

ذخیره عکس

بازدید : 9,566 بار

17 آبان 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Tuesday , 30 May , 03:03