طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

فرزاد دلیری farzaddaliriعلیرضا فخفوریuser 5محمد فخری داریانایمان حسومیهدی شکریانحامد شکریانامير احمدي نيامرضیه مجدالاشرافیروناک رافتافشین قربانیجلیل موسوی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

حال وهوای ماه رمضان در مراکز خرید

دکوراسیون داخلی ویژه‌ی ماه رمضان در مراکز خرید

بازدید : 154,537 بار

10 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

اگر‌چه مراکز خرید را می‌توان به نوعی وابسته به نظام سرمایه داری و جلوهای از مادی‌گرایی و مصرف‌زدگی تلقی کرد، ولی این امکان وجود دارد که فضای معنوی ماه رمضان را در آن‌ها به نمایش گذاشت. با طراگاه همراه شوید تا سری به یک مرکز خرید با حال‌و‌هوای ماه رمضان بزنیم.

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی مراکز خرید

تقریبا همگی می‌دانیم که اصلی‌ترین نمادهای مذهبی ماه رمضان قرآن و مسجد است. اما آیا چیزی در مورد نمادهای سنتی و فرهنگی این ماه نیز شنیده‌اید؟ تقریبا در سراسر دنیا نماد سنتیِ مشترکِ ماه رمضان، هلال ماه احاطه شده توسط ستاره‌ها است. هم‌چنین می‌توان از نمادهای فرهنگی مشترکی مثل فانوس، خوش‌نویسی، خرما و نقوش اسلیمی هم نام برد. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

اگر چه در بعضی از کشورهای اروپایی و آمریکایی استفاده از این نمادها، بدلیل تبلیغات اسلام هراسانه به اشتباه ترویج تروریسم قلمداد می‌شود، ولی بسیاری از برندهای این کشورها که در کشورهای اسلامی شعبه دارند، به نشانه احترام و نزدیکی با اعتقادات مذهبی مشتریان خود از این نمادها استفاده می‌کنند. این مسئله به خودی خود، تناقضی آشکار در جهت‌گیری‌های موجود در برابر اسلام است؛ حقیقت اسلام صلح و دوستی می‌باشد و از پیامبر آن به‌عنوان رحمتی برای جهانیان یاد شده است. ماهیت زیبا، لطیف و صلح طلب این دین آسمانی در طراحی‌های مناسبتی آن به وضوح دیده می‌شود.

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی مراکز خرید

وجه مشترک بیشتر این طراحی‌ها و دکورها،«هلال ماه و ستاره» است که به زیبایی در فضای مرکز خرید یا داخل ویترین‌ها به کار رفته است. به‌نظر می‌رسد که استفاده از فانوس‌های رنگی، در سایزهای متفاوت که از مواد مختلفی مثل آهن یا چوب ساخته شده‌اند در داخل ویترین‌ها و دکور برنامه‌های تلویزیونی مختص ماه رمضان است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

استفاده از رنگ‌هایی مثل قهوه‌ای و کِرِم که تداعی کننده‌ی مفهومِ ساخته شدن بشر از خاک است در کنار طیف‌های مختلفی از رنگ آبی، در کنار ایجاد حس آرامش تداعی کننده‌ی پاک و آسمانی بودن ماه رمضان است، فضای چشم نوازی را به وجود می‌آورد. در درب ورودی بعضی از فروشگاه‌ها از نقوش اسلیمی استفاده شده، که مانند دریچه‌ای مشتری را به‌داخل خود می‌کشد.

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی مراکز خرید

استفاده از نمادهای ماه رمضان مختص فروشگاه‌های البسه نیست، این برند لوازم آرایش به‌صورت خلاقانه‌ای از لوازم آرایشی برای پر کردن هلال ماه استفاده کرده است. استفاده از نمادهای سنتی در کنار لوازم مدرن، تلفیق جالبی از سنت و مدرنیته است که به جلب توجه بیشتر از سوی مشتریان منجر می‌گردد.

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی مراکز خرید

به‌نظر شما استفاده از دکوراسیون‌های مرتبط با فضای قالب جامعه در مشتری حس نزدیکی و صمیمیت و نشاط ایجاد نمی‌کند؟ پیشنهاد شما برای دکوراسیون‌های مناسبتی در مراکز عمومی چیست؟ تیم طراگاه نتظر دریافت نظرات و پیشنهادات شما عزیزان است.

 

    کانال


بازدید : 154,537 بار

10 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاماه رمضاندکوراسیون داخلیمرکز خریدطراحیدکوراسیون‌های مناسبتی

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 01:09