طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

علیرضا فخفوریمصطفی اذریSomayeh Ahemehوحید حمزه پورمهدی علیزادهویستابست vista bestصفورا شریعتیحبیب الله نیکنامیروناک رافتسلیمانیمـــهـکامه کــرمانـیhosein baharestani
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طرح‌هایی آنتیک برای مبلمان اتاق‌نشیمن

چگونه از مبلمان‌های آنتيک در دكوراسيون‌منزل استفاده كنيم؟

بازدید : 19,837 بار

06 شهريور 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

طرح‌های کهنه ولی همچنان شیک را با صفت کلی آنتیک می‌شناسیم. ممکن است این طرح‌ها را بر روی کاغذ دیواری‌های گل‌دار، بالشتی‌ها و یا فنجان‌های چای‌تان داشته باشید؛ اما شاید از دانستن این که می‌توانید این طرح‌های زیبا و تا حدودی باب سلیقه‌ی خانم‌ها را بر روی مبلمان‌تان داشته باشید، شگفت‌زده شوید. این روزها در ویترین دکوراسیون آنتیک، بافت‌های طبیعی و الیاف ساده در معرض نمایش هستند و می‌توانند شما را وسوسه کنند تا طرحی از آن‌ها را به مبلمان خانه‌تان اضافه کنید؛ فارغ از این که استایل کلی دکوراسیون‌ داخلی منزل‌تان چه باشد. طراگاه با همراهی شما نمونه‌هایی از این دست را بررسی می‌کند.

ذخیره عکس
مبلمان اتاق‌نشیمن

کاناپه


استفاده از رنگ‌های زنده همواره ایده‌ی خوبی برای دکوراسیون آنتیک هستند. اگر از طرفداران صورتی یا نوع مایل به سرخ آن نیستید، می‌توانید از این نوع آبی پودری استفاده کنید تا هربار که روی آن می‌نشینید شما را به یاد آسمان تابستان بیندازد. دسته‌های طوماری همواره استایلی کلاسیک به‌شمار می‌روند. می‌توانید برای آن‌ها از الگوهای گل‌دار استفاده کنید تا هر روز شما را به‌یاد نشیمن مادر‌بزرگ نیندازند! طنوع راه‌راه آن‌را نیز فراموش نکنید! این مبلمان‌ها خیلی فرانسوی به‌نظر می‌رسند و استفاده از بافت‌ها و رنگ‌های دکوراسیون روستایی فرانسه در آن‌ها متداول است. اما شاید هیچ کدام به زیبایی یک کاناپه‌ی یک دست سفید نباشند؛ با انحناهای ملایم و پایه‌های مزین. حالا فقط کافی است تا کوسن‌هایی رزی رنگ روی آن بیندازید. طیا حتی خود طرح رز را روی آن‌ها داشته باشید؛ البته به‌شرط آن‌که بقیه‌ی دکوراسیون اتاق‌نشیمن‌تان هم تن‌های طبیعی و رگه‌های چوبی داشته باشد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

میز اصلی (میز چای)


میزهای گرد با پایه‌های دوکی شکل همواره با دکوراسیون آنتیک هماهنگ می‌شوند. اما اگر می‌خواهید خیلی طبیعی‌تر آنتیک باشید بهتر است از میزهای روستایی ساخته شده با تخته‌های طبیعی چوب که با پارکت‌های چوبی اتاق‌نشیمن هم مچ شده‌اند لذت ببرید. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

نوع ساده‌تری از میزهای چای با رویه‌های مرمرین و پایه‌های مایل دوکی شکل هم وجود دارند که به‌خوبی با دکورهای آنتیک هماهنگی دارد.

ذخیره عکس
مبلمان اتاق‌نشیمن

تک صندلی


شاید این تک‌صندلی با دسته‌های گرد و کاور سفید بلندش تصویری کلی از تک صندلی‌های آنتیک را در ذهن زنده می‌کند. اما نوع فرانسوی آن کاملا برعکس! مزین و خوش آب‌و‌رنگ در خدمت دکوراسیون آنتیک شما و بافت مخمل با پایه‌های چوبی و رنگ‌های گرم برای سلیقه‌های خاص‌تر. اما خبر خوب برای آن‌ها که می‌خواهند خودمانی‌تر و غیررسمی‌تر باشند استفاده از تک صندلی‌های بافته شده از چوب خیزران است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

میزهای کناری (عسلی‌ها)


نوع کلاسیک آن‌ها را با رویه‌های سنگی و طبقه‌هایی که در زیر آن تعبیه شده و برای ذخیره‌سازی یا چیدمان گل‌ها مناسب است خواهید یافت. اما اگر بتوانید نوع فوق‌العاده قدیمی و قرون وسطایی آن را بیابید که دیگر به‌معنای واقعی کلمه دکوراسیونی آنتیک و فراموش نشدنی خواهید داشت.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

اگر در مورد مبلمان و وسایل آنتیک ایده یا ترفندی در سر دارید، طراگاه را در جریان بگذارید.


بازدید : 19,837 بار

06 شهريور 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هادکوراسیون آنتیکمبلمانکاناپهتک صندلیآنتیکمیز عسلی

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 18:22