طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

امیرحسین امیریالهام صحافیآرش غلامعلی طهرانیمـــهـکامه کــرمانـیحسین مژدهیمرتضی سیاسرShaqayeq Abaszadeنیما کیوانیجواد خداییبابک مجدپورساربوک sarboukبلوک سبک لیپر
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

خانه حیاط دار Plugin

این خانه اثری از People's Architecture Office است

بازدید : 10,423 بار

13 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

خانه حیاط دار پلاگین برنده جایزه سیستم مدولار پیش ساخته برای باز سازی شهری شده است.با کنار هم قرار گرفتن یک خانه کنار خانه ی دیگر، سیستم یک جایگزین ارزان قیمت برای چیزهایی که از کار افتاده ارائه داده است. این یکی از ویژگی های پروژه (داشیلار) می باشد که هدف آن ارتقاء اصل مجاورت در هفته تاریخی پکن می باشد.

ذخیره عکس
خانه حیاط دار Plugin

در مدت یک سال خانه حیاط دار پلاگین از یک نمونه آزمایشی به یک راه حل کاربردی اصولی در میان پروژه ی داشیلار گسترش یافته است و توسط کوچه های باریک که هوتونگ (  Hutongs) نامیده می شوند مشخص هستند و خانه های حیاط دار قدیمی مجاور مانع تغییر می شوند و جذابیت کمی نیز دارند. 

ذخیره عکس

 

همچنین این منطقه زیر ساخت های محدودی دارد ، فاقد خطوط فاضلاب می باشد و ساختمان ها عایق بندی کمی دارند. در مدت یک سال خانه حیاط دار پلاگین از یک نمونه آزمایشی به یک راه حل کاربردی اصولی در میان پروژه ی داشیلار گسترش یافته است و توسط کوچه های باریک که هوتونگ (Hutongs) نامیده می شوند مشخص هستند و خانه های حیاط دار قدیمی مجاور مانع تغییر می شوند و جذابیت کمی نیز دارند. همچنین این منطقه زیر ساخت های محدودی دارد ، فاقد خطوط  فاضلاب می باشد و ساختمان ها عایق بندی کمی دارند.

شرکت طراح، پانل های پیش ساخته ی خاصی را که از کامپوزیت ساخته شده و شامل ساختارهای عایق، سیم کشی، لوله کشی، پنجره ها،  درب ها و فضای داخل و خارج تمام کار شده می باشد  را در یکی از بخش های تولیدی گسترش داد. 

ذخیره عکس

این پانل ها سبک وزن، راحت برای استفاده کردن و ارزان قیمت می باشند و آنها با یک آچار فرانسه به یکدیگر قفل و بست می شوند. کل ساختار پلاگین را می توان توسط چند نفر در یک روز مونتاژ کرد و به هیچ مهارت و آموزش خاصی نیاز ندارد در نتیجه دارای یک فضای داخلی عایق و مهر و موم شده می باشد که هزینه ی انرژی مصرفی را به یک سوم کاهش می دهد. در پلاگین هزینه ی باز سازی نصف و هزینه ی ساخت یک خانه حیاط دار جدید در حدود یک پنجم می باشد. انواع پلاگین ها با طیف وسیعی از ویژگی ها ساخته شده اند که شامل نیم طبقه و اتاق های قابل گسترش که فضای با ارزشی را به آنها اضافه می کنند می باشند و دیوارهایی که به صورت کشویی باز می شوند و به سمت بیرون و بالا کج می شوند و یک اتصال صمیمی بین فضای داخلی و حیاط ایجاد می کنند. 

سیستم فاضلاب نیز شامل سپتیک تانک و توالت خروج آب فاضلاب و ترکیبات خشک آن می باشد. آشپزخانه و حمام را می توان برای استفاده مسکونی اضافه کرد ولی مدل اولیه ی آن بیشتر به عنوان فضای کار استفاده می شود.

ذخیره عکس

خانه حیاط دار پلاگین درست نقطه ی مقابل خانه های متروک می باشد خانه هایی که  برای سال های سال خالی از سکنه بوده اند، بنابراین پلاگین شرایطی را فراهم می کند که ساکنین در یک خانه با استاندارد بالاتر بدون نیاز به تغییر مکان زندگی کنند. ساکنانی که از این سیستم استفاده می کنند پیشنهاد کردند که یک هزینه اضافی را به عنوان انگیزه ای برای سرمایه گذاری به منظور اضافه کردن ویژگی های خاص به این سیستم پرداخت کنند. هنوز مناطق وسیعی در چین هستند که بدون هیچ فکری از هم جدا شده اند. مردم از خانه خود اواره هستند، روابط اجتماعی کاملاً ازبین رفته و تاریخ پر فراز و نشیب خود را از دست داده اند. خانه ی حیاط دار پلاگین یک جایگزین با ارزش برای توسعه با سود کوتاه مدت از طریق توسعه ی اجتماعی کوتاه مدت می باشد. 

افراد می توانند زیرساخت های کارآمد توزیع انرژی خود را ایجاد کنند. بالا بردن استاندارد های زندگی نیازی به ازبین بردن هر چیزی ندارد. سرمایه گذاری های کم توسط افراد زیاد می تواند اثرات بهتری نسبت به سرمایه گذاری های عظیم توسط افراد کم داشته باشد.

ذخیره عکس
خانه حیاط دار Plugin

اصلاحات بافت شهری موجب تغییرات عمده در ساختار اجتماعی می شود، تجربیات خود را از پروژه هایی شبیه این با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 10,423 بار

13 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 03:27