طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

ندا عاشوریانایرج اعتصاممحمد احمدیشیرین دریاباریسلیمانیmostafa ahmadiمحمد مهدی فخیمیSomayeh Ahemehboshra javaheriبهرام قربانیمحمد غفاریفرامرز گشایشی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

کاربرد های رنگ نارنجی در ساختمان


بازدید : 9,118 بار

21 آذر 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

نارنجی خصوصا نارنجی سیتروسی یک انتخاب غیر معمول است که برای هر کسی و هر خانه ای توصیه نمی شود. اما برای آن دسته از افراد که دارای خانه هایی با شکل و مکان صحیح می باشند، این میتواند یک ویژگی چشم نواز باشد. من نمونه هایی از خانه هایی که به نظر می رسد از این رنگ جسورانه به خوبی بهره جسته اند را بررسی کرده ام و توصیه ها و نمونه هایی از مجموعه رنگ ها برای شمایی که در جستجوی نشاط هستید، ارائه میکنم. با ما در کاربرد این رنگ در معماری همراه باشید.

طیف های نارنجی سیتروسی به گونه ای پویا و شاد هستند. جای تعجب نیست که شما آنها را غالبا در داخل خانه ها میبینید. ام بر همین اساس این ایده ی زیرکانه ای است که از این رنگ در خارج بنا نیز بهره گرفته شود.چند مورد از توصیه های من برای اجرایی شدن این ایده به این شرح است:

ذخیره عکس
ذخیره عکس

تلقی شما از شکل معمارانه خانه

این طیف برای خانه هایی با شمایل مدرن و معاصر بسیار مناسب است. از آنجاییکه رنگی بسیار چشم نواز است،من فکر میکنم اگر در یک خانه ی سنتی تر با جزییات تزیینی زیاد نیز استفاده شود، میتواند عالی ترین لذت بصری را ایجاد کند.بهترین کار اسین است که بگذاریم تا نارنجی در نقطه ی تمرکز باشد و همه ی عناصر دیگر در حاشیه قرار بگیرند.

یک خانه ی کم ارتفاع با پنجره های زیاد ،انتخابی نامناسب برای برجسته نمودن رنگ نمای بیرونی است.در اینجا گروه مشخصی از طیف نارنجی که با تعداد زیادی شیشه منکسر شده است را میبینیم.

 

ذخیره عکس

موقعیت،موقعیت،موقعیت

تمام رنگ ها در تمام موقعیت های جغرافیایی و اقلیمی مناسب و قابل استفاده نیستند.نارنجی های شاخص در اقلیم های آفتابی و استوایی بیشترین تاثیر را دارند.مثل جنوب غربی ایاللات متحده.جاییکه طیف نارنجی توسط کوهستان و باتلاق محدود می شود.به نظر من رنگ های پویا مثل نارنجی در مناطق ساحلی نیز کاربرد دارند. شما می توانید از یک مجموعه ی رنگ شاد بیرونی برای یک کلبه ی تفریحی استفاده کنید

استفاده از رنگ به شکل حساب شده

حتی استفاده میزان کمی از این طیف رنگ می تواند تاثیر زیادی داشته باشد بنابراین باید به شکل مدیریت شده ای در بخشی از خانه از ان بهره جست.مثل رنگ مایعه ای در دیوار خارجی. بنابراین متعادل کردن پویایی بوسیله ی نور و طیف رنگهای طبیعی لازم به نظر میرسد.

با ما همچنان همراه باشید.


بازدید : 9,118 بار

21 آذر 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Tuesday , 27 June , 08:04