طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

فرزاد دلیری farzaddaliriنگار محمدیامید ضرغامیمهرداد زواره محمدیرضا جعفری نژادامير احمدي نياسهراب رفعتعلی رضا بندر ابادعلیرضا فخفوریمصطفی اذریداوود آبادیکسری سعادت جو
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

8 ایده برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه‌های کوچک

آشپزخانه شما، قلب تپنده‌ی خانه شما است

بازدید : 43,830 بار

26 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

آشپزخانه، بخش مهمی از هر خانه را تشکیل می‌دهد. اگر شما در آشپزخانه‌ی خود فضای کمی را در اختیار دارید و احساس می‌کنید آشپزخانه شما جلوه‌ی خوبی ندارد، این ایده‌ها به شما کمک می‌کنند تا از لحاظ بصری آشپزخانه خود را گسترش دهید. در طراگاه همراه ما باشید.

ذخیره عکس
دکوراسیون آشپزخانه‌های کوچک

تمرکز بر روی عملکرد


استفاده از آشپزخانه منحصر‌به طبخ غذا نیست، روزانه ما کارهای زیادی را در آشپزخانه خود انجام می‌دهیم. مانند چک کردن ایمیل، انجام کارهای روزمره و حتی مکانی برای استراحت‌! پس در ابتدا بر روی عملکرد آشپزخانه و وسایلی که به آن احتیاج دارید،  فکر کنید و با توجه به آن برای فضای در اختیارتان تصمیم‌گیری کنید‌.

ذخیره عکس
دکوراسیون آشپزخانه‌های کوچک

طراحی کابینت‌ها


وجود کابینت‌های بلند در آشپرخانه‌های کوچک باعث می‌شود، شما احساس کنید که فضا بسیار کوچک و تنگ است. هم‌چنین ممکن، در هنگام باز کردن درب کابینت‌ها دچار مشکلاتی شوید. در چنین آشپزخانه‌هایی شما احساس خوبی برای پخت‌و‌پز و غیره ندارید و انگار در جعبه‌ای دربسته و تنگ قرار گرفته‌اید. به همین منظور از روش باز استفاده کنید. سعی کنید در کنار کابینت‌ها، از قفسه‌هایی بدون درب و باز استفاده کنید و آن‌ها را طبقه‌بندی کنید. مثلاً قسمتی برای ادویه جات، قفسه‌ای برای لیوان‌ها وغیره‌. برای این منظور استفاده از رنگ‌های زیبا بسیار خوب است، هم‌چنین از تعدادی وسایل تزئینی و وسایلی که به شما انرژی و احساس مثبت منتقل می‌کنند استفاده کنید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

ترکیب سبک‌ها 


شما می‌توانید برای بزرگ جلوه دادن آشپزخانه خود، سطوح آشپزخانه، کابینت، تجهیزات، کف پوش، لوسترها و لامپ‌ها را به‌صورت منسجم تغییر دهید. ظاهر منسجم آشپزخانه شما به زیبایی آن کمک زیادی می‌کند. برای این منظور لازم نیست هزینه زیادی را متحمل شوید، شما می‌توانید از برچسب‌های آماده تزئینی (label)استفاده کنید.

ذخیره عکس
دکوراسیون آشپزخانه‌های کوچک

به سمت طراحی با شیشه بروید


یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای گسترش بصری آشپزخانه، ترکیب شیشه با کابینت‌ها است. استفاده از درب‌های شیشه‌ای و براق برای کابینت‌ها، پیشنهاد خوبی است.

ذخیره عکس
دکوراسیون آشپزخانه‌های کوچک

گسترش بصری به وسیله‌ی نور


نصب چراغ‌های آویز در قسمت غذاخوری و اپن، استفاده از لامپ‌های رشته‌ای در کابینت و نورپردازی نقطه‌ای یا رشته‌ای در بالای کابینت‌ها ایده‌ی خوبی است. هم‌چنین می‌توانید رشته‌های نوری، را در قسمت پایین کابینت و کنار پایه‌ها استفاده کنید، در این‌صورت نور بر روی کف آشپزخانه و پاهای شما می‌افتد و شکل زیبایی را به‌وجود می‌آورد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

طراحی در کف آشپزخانه


توجه به کف به‌خصوص در آشپزخانه‌های کوچک مهم و کاربردی است، همیشه استفاده از کاشی‌های گران و سنگ مرمر زیبا نیست، شما می‌توانید از الگو ساده و نسبتاً ارزان شطرنجی که بسیار هم چشم‌نواز، در کف آشپزخانه خود استفاده کنید. هم‌چنین می‌توانید از کف‌پوش‌هایی زیبا برای این منظور استفاده کنید.

ذخیره عکس
دکوراسیون آشپزخانه‌های کوچک

جسورانه به طرف رنگ‌ها بروید


رنگ دیوارها، کابینت‌ها و لوازم آشپزخانه، می‌تواند فضای و اندازه درک شده از آشپزخانه را تغییر دهد. سایه یا رنگ نور، با رنگ دیوار و اشیا سفید منعکس کننده نور، سقف و فضا را بلندتر و بزرگ‌تر نشان می‌دهد. هم‌چنین می‌توانید از رنگ‌های شاد و متضاد هم استفاده کنید. قرمز‌، زرد و یا سبز‌! به آن فکر کنید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در آغوش فضا


مکانی هر چند کوچک را برای استقبال و یا نشستن میهمان، در نظر بگیرید. فضایی که منعکس کننده صمیمیت و ایجاد یک احساس پیچیده  باشد. آشپزخانه‌ی شما ممکن است، کوچک باشد اما مطمئنا دعوت کننده است.

ذخیره عکس
دکوراسیون آشپزخانه‌های کوچک

امیدواریم اطلاعات لازم در خصوص این موضوع را به‌نحوی مطلوب، در اختیارتان قرار داده باشیم. همراهان عزیز، نظرات خود را در طراگاه با ما در میان بگذارید.

  

   کانال


بازدید : 43,830 بار

26 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاآشپزخانهتمرکز بر روی عملکردکابینت‌هاترکیب سبک‌هاشیشهگسترش بصری به وسیله نورکفرنگ‌هادر آغوش فضا

مطالب محبوب »

Thursday , 22 June , 22:57