طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

طاها رضاییبهمن احمدیمهدی علیزادهوحید حمزه پورفرزاد دلیری farzaddaliriناهیده تقویاسماعیل سحاب رحمن پناهمنصور اجلیرزیتا فتاحیShaqayeq Abaszadeامیررضا امیریهومن بالازاده
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

نکاتی برای انتخاب کوسن؛ قسمت اول

کوسن‌‌هایتان را هوشمندانه انتخاب کنید.

بازدید : 11,247 بار

05 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

رنگ کردن دیوارها یا عوض کردن وسایل خانه، راه پرخرجی است. اگر بخواهید به دکوراسیون خانه‌تان تنوع دهید، می‌توانید از وسایل کوچک شروع کنید؛ وسایلی مثل کوسن. البته به نظر ما کوسن از همه‌ی وسایل بهتر است؛ هم تغییرش هزینه‌ی کمتری دارد، هم بیشتر به چشم میاید و هم این که به راحتی می‌تواند دوباره تعویض شود. در این مقاله، طراگاه نکاتی را می‌گوید که با استفاده از آن‌ها، کوسن‌تان را هوشمندانه‌تر انتخاب خواهید کرد.

ذخیره عکس

کوسن مناسب، می‌تواند دکوراسیون خانه‌تان را منظم‌تر کند. ولی سوال اصلی این است که چه‌طور انتخاب‌اش کنیم؟ فرقی نمی‌کند؛ چه طرح کوسن‌تان را اشتباه انتخاب کنید، چه تعدادش را درست تخمین نزنید و چه رنگش مناسب خانه‌تان نباشد، دکوراسیون خانه‌تان آن طور که باید و شاید، نخواهد شد. در لحظه تصمیم نگیرید. انتخاب کوسن هم مثل تمام وسایل دیگر است؛ اگر احساسی تصمیم بگیرید، در آینده از نتیجه راضی نخواهید بود. اگر انتخاب‌تان متناسب با دکوراسیون خانه نباشد، بهترین کوسن‌ها هم ممکن است زشت به نظر برسند. در این یادداشت، نکاتی را خواهیم گفت که با استفاده از آن‌ها، کوسنی مناسب دکوراسیون‌تان انتخاب می‌کنید. در کل، در زمان خرید کوسن باید به اندازه، رنگ، شکل، الگوی رنگ‌آمیزی، مواد داخل و تعدادشان توجه کنید.

 

1- اندازه

اندازه‌ی کوسن، پیش از هرچیز به اندازه‌ی مبل یا صندلی‌تان بستگی دارد. برای مبل‌های بزرگ، می‌توانید از کوسن‌های متوسط استفاده کنید. این کوسن‌ها بین چهل تا چهل و پنج سانتی‌متر طول و عرض دارند.

ذخیره عکس
دکوراسیون مناسب برای کوسن

 

برای مبل‌ها و صندلی‌های اتاق خواب، می‌توان کوسن‌های کوچک‌تر را انتخاب کرد. اگر از کوسن‌های بزرگ (که طول و عرض‌شان حدود شصت سانتی‌متر است) استفاده کنید، احساس راحتی بیش‌تری خواهید داشت. لم دادن هم روی این کوسن‌ها راحت‌تر است، ولی برای استفاده از چنین کوسن‌هایی، نیاز به دکوراسیونی مجلل و باشکوه دارید. به قول معروف، "هرکه بامش بیش، برفش بیشتر". 

ذخیره عکس
کوسن های بزرگ در دکوراسیون خانه

 

اگر می‌‌خواهید که موقع نشستن راحت باشید، بهتر است که مبل‌تان را هم به همراه کوسن عوض کنید. کوسن‌های بزرگ، ممکن است دکوراسیون خانه‌تان را به هم بریزند.

ذخیره عکس
کوسن های کوچک در دکوراسیون

 

2- مواد داخل کوسن

داخل کوسن، معمولا با استفاده از پر مرغ، ابر یا مواد مصنوعی پر می‌شود. البته پر قو هم در کوسن‌ها استفاده می‌شود. این نوع پر، از بقیه‌ی مواد نرم‌تر و مرغوب‌تر است، ولی برایش باید هزینه‌ی بیشتری پرداخت شود. البته پر قو مشکل دیگری هم دارد؛ آن هم این که مثل سه مورد اول کوسن را خوش‌فرم نگه نمی‌دارد. در این جا سوالی وجود دارد که باید به آن پاسخ داد؛ می‌خواهید از کوسن چه استفاده‌ای کنید؟ آیا می‌خواهید همیشه رویشان لم بدهید، یا فقط برای زیباتر کردن دکوراسیون‌تان از آن‌ها استفاده می‌کنید؟ اگر به دنبال زیبایی هستید، باید بیشتر هزینه کنید. کوسن‌های ارزان قیمت، به مرور زمان زیبایی‌شان را از دست می‌دهند و مجبور می‌شوید تعویض‌شان کنید. 

ذخیره عکس

 

با طراگاه همراه باشید. قسمت بعدی این مقاله به زودی منتشر می‌شود. 


بازدید : 11,247 بار

05 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Tuesday , 27 June , 07:58