طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

محمد مرتجینادیا خوشخویAbolfazl Nabaviامیر قاسمیابتکار توسعه کاوش (ابتکار آریایی)شروین حسینیفرزاد دلیری farzaddaliriنیلپر info@nilper.irسمیه ابراهیمیامید حیدری پوریآیدین صادقیمـــهـکامه کــرمانـی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

معرفی 6 راه‌پله‌ی شگفت‌انگیز

معرفی راه‌پله‌های زیبا و منحصربه‌فرد از گوشه‌و‌کنار دنیا

بازدید : 89,718 بار

توسط : سجاد اسدی
30 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

یکی از مهمترین جذابیت‌های معماری مدرن‌، وجود و حضور یک راه‌پله مجزا و زیبا در بناها و فضاهای عمومی است‌، حالا این راه‌پله هر چقدر زیباتر و شکیل‌تر باشد مسلما به زیبایی بنا خواهد افزود. با طراگاه همراه باشید تا  6 نوع از زیباترین راه‌پله‌های طراحی شده توسط معماران بنام را معرفی می‌کنیم.

ذخیره عکس
راه‌پله‌های زیبا و منحصربه‌فرد

1- راه‌پله‌ای زیبا در دل طبیعت،هلند، گروه معماری NEXT

 این راه‌پله در چمن‌زار اطراف شهر رتردام هلند ساخته شده و مشرف به مناظر زیبایی از طبیعت می‌باشد. رنگ سطح فولادی آن در ترکیب با چمن‌سبز اطراف، یک هارمونی رنگی چشم‌نوازی ایجاد کرده و با حضور بر بالای این راه‌پله می‌توان بدون مانع مناظر زیبایی از شهر را مشاهده نمود.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

2- راه‌پله‌ی حیاط سلطنتی ویلیام، انگلیس، گروه معماری Gillespie Yunnie


این راه‌پله در یک فضای بیرون از شهر و در امتداد ساحلی زیبا قرار دارد. این ساختمان در قرن 19 انبار غذا و نیشکر برای نیروی دریایی سلطنتی بود ولی امروزه با طرح‌های مدرنی که در این بنا انجام شده، آن‌را تبدیل به یک محیط زیبا و دیدنی نموده است که با قدم گذاشتن بر روی این راه‌پله می‌توانید از دیوارهای تسخیرناپذیر این ساختمان عبور کنید. چراغ‌های LED که بر روی این راه‌پله نصب شده است در شب‌هنگام جلوهای زیبا به آن می‌بخشند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

3- راه‌پله‌ی زنده، لندن


تمایل به داشتن دفتر کاری با دیوارهای پر از گل‌وگیاه پیش از این وجود داشته است ولی یک طراح انگلیسی توانسته با الهام از همین موضوع راه‌پله‌ای را در یکی از ادارات شهر لندن طراحی نماید که مملو از شاخ و برگ زنده‌ی درختان بوده و کارمندان در طول عبور از این راه‌پله می‌توانند لحظاتی از محیط‌کار دور شده و در فضایی طبیعی احساس آرامش نمایند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

4- یک راه‌پله‌ی مینی‌مال، سیدنی استرالیا

این راه‌پله دارای پیچ‌و‌خم زیادی بوده و با حضور در هر قسمت آن می‌توان تصویری گیج‌کننده از اطراف را مشاهده کرد. انتهای آن به تراس مشرف به خیابان می‌رسد و پله‌های سیاه در مقابل دیواره‌های سفید یک تناقض بصری بوجود آورده و فضایی مناسب برای گرفتن عکس‌های به ماندنی می‌باشد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

5- راه‌پله/کتاب‌خانه

امروزه بیشتر آدم‌ها مهارت‌های مختلف و وظایف گوناگونی را در بر می‌گیرند. پس چرا دکوراسیون داخلی منازل نتوانند چند وظیفه را با‌هم عهده‌دار شوند؟‌ استفاده از این راه‌پله کاملا مفید بوده و مدیریت فضا را فوق‌العاده انجام داده است. برای ساخت آن از چوب کاج محلی استفاده شده که از همین چوب برای ساخت کف این ساختمان استفاده شده و همگونی جالبی را بوجود آورده‌اند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

6- راهپلهای مدرن در یک خانه‌ی 300 ساله

به هنگام بازسازی یک خانه‌ی 300 ساله، طراحان دست به تلفیق فضای مدرن و کلاسیک نمودهاند و از این رو یک راهپله‌ی مینی‌مال و شناوری را در این خانه ایجاد نمودهاند. پلهها از جنس چوب سخت بوده و از یک طرف در دل دیوارهای سنگی به جا مانده از قرن 17 جای گرفتهاند و از طرف دیگر به کابلهای فولادی متصل شدهاند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

نظرات و پیشنهادهای خورا درمورد راه‌پله‌های شگفت‌انگیز و طراحی راه‌پله‌های متفاوت با طراگاه به اشتراک بگذارید.


بازدید : 89,718 بار

توسط : سجاد اسدی
30 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاراه پلهطراحی راه پلهایده در طراحیشگفت‌انگیزراه‌پله شگفت‌انگیز

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 00:56