طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

مصطفی اذریپمپ ابارا اباراشهاب میرزاییانShaqayeq Abaszadeسینا علیزادهجواد خداییفریناز رضویامیرحسین امیریعلیرضا شرافتینازنین سادات ملکوتیمهدی مصلحیحمید عرفانیان
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

ترفندهای ساده در وسعت فضای داخلی

چگونه فضایی دل باز در محیط خانه خلق کنیم

بازدید : 32,666 بار

توسط : سجاد اسدی
28 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

یک گروه معماری اسپانیایی توانسته، با ارایه‌ طرح‌های ساده‌ای مانند برداشتن بعضی از دیوارهای داخلی، فضای داخلی یکی از منازل مسکونی را دل‌بازتر نموده و با ترفندهایی ساده نور بیشتری را به داخل خانه هدایت نموده است. با طراگاه همراه باشید تا نگاهی به طراحی دکوراسیون داخلی گوشه‌و‌کنار این خانه بیاندازیم.

ذخیره عکس
طراحی داخلی

معماران به ساده‌سازی فضای داخلی یک منزل مسکونی، با مساحت 80 مترمربع پرداختند که قبلاً فضایی تاریک و تو‌در‌تو داشته است. هدف آن‌ها از این کار ایجاد راه ارتباطی مناسب‌تری بین راهروی اصلی و آشپزخانه بوده است. به گفته‌ی یکی از مجریان این طرح، این آپارتمان قبلاً دارای یک ورودی تاریک و راهروی باریکی بوده که به اتاق‌های خواب منتهی می‌شده است.

ذخیره عکس
طراحی داخلی

هدف اصلی از ارایه‌ی چنین طرحی نوررسانی بیشتر به سالن ورودی و راهروی اصلی و هم‌چنین نزدیک‌تر کردن آشپزخانه به اتاق‌نشیمن بوده است. صاحب‌خانه خواستار ترکیب اتاق‌نشیمن و اتاق‌غذاخوری بود. برای همین امر معماران برخی از دیوارهای اضافی که سالن ورودی را از قسمت‌های دیگر ساختمان جدا می‌کردند را حذف نمودند که در نهایت منجر به نزدیک‌تر شدن آشپزخانه به اتاق‌نشیمن شد.

ذخیره عکس
طراحی داخلی

در فضای جدید آشپزخانه با سالن ورودی ادغام شده و تبدیل به فضای خاصی شده، که فقط صرفاً پخت‌و‌پز در آن انجام نمی‌شود. آشپزخانه تبدیل به یک فضای کاملاً خانوادگی شده و مشرف به سالن ورودی است.

ذخیره عکس
طراحی داخلی

دیوارهای پشتی آپارتمان هم با دیوارهای 45 درجه‌ای جایگزین شده‌اند، که باعث کوتاه‌تر شدن طول راهرو شده و هم‌چنین آشپزخانه را از اتاق‌های‌ خواب جدا می‌نمایند. اتاق‌های خواب، سرویس بهداشتی و حمام در یک ردیف و در فضای موجود در بین آشپزخانه و اتاق‌نشیمن جای گرفته‌اند. در بالای تمامی درب‌ها پنجره‌های کوچکی وجود دارد، که باعث ورود نور بیشتر به فضای داخلی می‌گردد. معماران علاوه‌بر اینکه در نوسازی و ترکیب جدید این آپارتمان، سادگی و استفاده از مواد کم‌هزینه را انتخاب کردند ولی با انتخاب رنگ‌های متنوع توانستند تمامی جزئیات موجود را آشکار نمایند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

دیوارهای اتاق‌نشیمن به رنگ سفید و کف آن از جنس چوب میباشد. آشپزخانه و حمام نیز با استفاده از سرامیک‌های رنگی کاشیکاری شده‌اند. برای جلوگیری از نشتی و نفوذ آب، دیوارهای آشپزخانه و حمام همگی با استفاده از یک پوشش پلاستیکی پوشیده شده‌اند. چند قطعه از مبلمان خانه هم به طور سفارشی توسط گروهی از طراحان ساخته شده‌اند. ازجمله: کمد دیواری و میزغذاخوری.

ذخیره عکس
طراحی داخلی

معماران این گروه با گروهی از معماران فرانسوی در ارتباط بوده و در بعضی موارد از کارهای آن‌ها الهام گرفته‌اند. از پروژه‌هایی که این گروه معماری قبلاً عهده‌دار انجام آن بوده، تبدیل و نوسازی یک منزل مسکونی به یک اقامتگاه تعطیلاتی بوده است.

ذخیره عکس
طراحی داخلی

بیشتر آپارتمان‌های شهر مادرید، دارای فضای داخلی کمی هستند و در طراحی و نوسازی این آپارتمان این موضوع مد نظر بوده و هدف کلی استفاده‌ی بهینه از تمامی نقاط و فضاهای موجود بوده است.

ذخیره عکس
طراحی داخلی

ایجاد فضاهای بیشتر در محیط آپارتمان از دغدغه‌های همیشگی زندگی شهری بوده است. ما در طراگاه آماده‌ی دریافت نظرات شما در این زمینه هستیم. 

 

   کانال


بازدید : 32,666 بار

توسط : سجاد اسدی
28 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاخانهمنزلچیدماندکوراسیونطرحدیوار‌راهرومسکونیآشپزخانهاتاق‌غذاخوریاتاق‌نشیمنآپارتمان

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 18:26