طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

مهدی مصلحیمرتضی صادقیقالیکده iran carpetشركت معماري و دكوراسيون زانا(عصر برتر)سامسونگ samsungشرکت رویا طرح داخلیامیر دیزانیآیدین صادقیجمال احمدی شلحهسینا علیزادهفرزاد دلیری farzaddaliriلیلا عراقیان
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

خانه‌ای دنج در شلوغی شهر سان فرانسیسکو

طراحی یک خانه برای یک خانواده‌ی چهار نفره

بازدید : 75,644 بار

10 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

خواسته‌ی مشتریان این بود، که خانه‌ای دنج در شلوغی شهر داشته باشند، خانه‌ای مینیمال و مدرن اما با فضایی گرم. آن‌ها یک خانواده‌ی چهار نفره بودند که در خیابان رندال (Randall Street) در شهر سان فرانسیسکو (San Fransisco) زندگی می‌کردند. با طراگاه همراه شوید تا با خانه‌ی جدیدشان آشنا شویم.

ذخیره عکس
خانه‌ای دنج در شلوغی شهر

اولین قدم گروه طراحی این بود، که یک طبقه به خانه اضافه کردند. به این ترتیب طبقه‌ی اول می‌توانست به عنوان نشیمن، فضای غذاخوری و میهمانی‌ها مورد استفاده قرار گیرد. به‌علاوه، یک اتاق مخصوص میهمان هم در زیر بالکن ضلع شمالی و در بالای پارکینگ تعبیه شد. 

ذخیره عکس
خانه‌ای دنج در شلوغی شهر

برای طراحی حیاط پشتی، تیم معماری با شرکت طراحی فضاهای طبیعی "ترموتو" (Terremoto) همکاری کردند. طراحی حیاط به صورتی است، که به چند بخش تقسیم می‌شود. در این منزل، بخشی برای گپ وگفت‌های دورهمی، بخشی برای صرف غذا و بخشی هم برای استراحت در نظر گرفته شده است. در امتداد یکی از دیوارها، نیمکت‌هایی برای نشستن و لذت بردن از هوای آزاد تعبیه شده، که تقریباً تمام طول دیوار را پر می‌کنند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

با دنبال کردن این نیمکت به آشپزخانه می‌رسیم. آشپزخانه دارای یک درب کوچک و یک درب بزرگ، که هر دو مستقیم به حیاط پشتی باز می‌شوند و با دسترسی به باربکیوی ساخته شده روی بالکن، عملاً فضای آشپزخانه را گسترش می‌دهند. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

مسیر چوبی موربی که در حیاط پشتی ساخته شده، دقیقاً در امتداد درب ورودی قرار دارد. درب بزرگ آشپزخانه به صورت آکوردئونی طراحی شده، که در صورت نیاز می‌تواند کاملاً جمع شده و از سر راه کنار برود. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

کاشی‌های آبی مقداری رنگ به فضای سفید و چوبی آشپزخانه اضافه می‌کنند. روبروی آشپزخانه یک میز غذاخوری دایره‌ای شکل و یک چراغ آویز کروی بزرگ قرار دارد. در پشت فضای نشیمن تراسی ساخته شده، که به مرکز شهر سان فرانسیسکو دید دارد. بر لبه‌ی تراس ردیفی از گلدان‌های مستطیلی شکل از جنس فولاد هوازده قرار گرفته و به عنوان حفاظ عمل می‌کنند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

طراحی خانه به‌گونه‌ای، که تا انتهای حیاط پشتی از جلوی خانه پیدا است. پله‌های چوبی با دیوارهای سفید شما را به طبقات مختلف خانه هدایت می‌کنند. کف‌پوش‌های سرتاسر خانه از جنس چوب بلوط سفید هستند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

 کاشی‌های شش ضلعی آبی رنگ در تضاد با رنگ سفید سرویس بهداشتی قرار می‌گیرند. این فرم هندسی در اتاق خواب هم در قالب طبقه‌های رنگارنگ تکرار شده است. در سرویس بهداشتی دوم، دو سینک و دو آینه‌ی همسان در طراحی گنجانده شده‌اند. حمام دارای یک نورگیر سقفی است و چشم‌انداز خوبی هم از شهر دارد. در طرفِ دیگر، کاشی‌های آبی/خاکستری دیوارهای اطراف دوش را احاطه کرده‌اند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

به این ترتیب تیم معماری  موفق شدند، خانه‌ای دنج را در شهر بزرگ سان فرانسیسکو طراحی کنند. این خانواده‌ی چهار نفره حالا می‌توانند در پناه دیوارهایی که از آن‌ها در مقابل باد و چشم‌های کنجکاو محافظت می‌کند، از صرف شام در هوای آزاد لذت ببرند. دیدگاهتان را در مورد طراحی این خانه با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 75,644 بار

10 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاخانهمعماریطراحیحیاطباغچهباربکیوحمامسرویس بهداشتیشهرنشینی

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 23:33