طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

ساربوک sarboukشهاب میرزاییانuser 5نگار محمدیحامد شکریانروناک رافتصادق صیدبیگیسمیه ابراهیمینیلپر info@nilper.irاستیل البرز pr@steelalborz.comعباس اقسامیامیررضا امیری
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

ایده‌ی طراحی ویلایی ییلاقی با الهام از خانه‌های درختی

چگونه فضایی رویایی درمحیط خانه‌ی خود خلق کنید؟

بازدید : 50,225 بار

09 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

معماران شرکت «لیک فلاتو»به همراه دو طراح داخلی یک خانه‌ی ییلاقی طراحی کرده‌اند که رویایی بودن محل زندگی‌شان را به نمایش می‌گذارد. با طراگاه همراه باشید تا دراین مقاله ایده‌ی طراحی  ویلایی ییلاقی با الهام از خانه‌های درختی درختی را بررسی کنیم.

ذخیره عکس
ایده‌ی طراحی ویلایی ییلاقی

در یک طرف این ویلا دریاچه‌ای باشکوه و زیبا و در طرف دیگر آن یک تپه با درختان بلوط قرار دارد.  تیم طراحی این خانه بسیار خوب عمل کرده است. در طراحی این خانه که بین ارتفاعات و تپه و دریاچه قرار گرفته، به یک اندازه بها داده شده است. 

ذخیره عکس
ایده‌ی طراحی ویلایی ییلاقی

بین فضای داخل و بیرون، جریان آزادی برقرار است که حس ارتباط را منتقل می‌کند. تنها 250 متر از 455 متر مساحت کل، به فضای داخلی اختصاص داده شده است. در واقع در طراحی این خانه، بیشتر از طراحی اتاق و فضاهای داخلی ایوان تعبیه شده است. در هال ورودی، سقفی بدون پوشش در معرض دید قرار گرفته، راه ورودی هم با بلوک‌های بتونی سنگ‌فرش شده است. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

طراحی طبقه‌ی سوم این خانه با چشم‌انداز بی‌نظیر درختان و دریاچه به اتاق‌نشیمن، ناهارخوری و آشپزخانه انجام شده است. با توجه به قرارگیری این خانه در دل طبیعت، طراحان از مواد و مصالحی بهره برده‌اند که مرتبط با محیط باشد. 

ذخیره عکس
ایده‌ی طراحی ویلایی ییلاقی

نمای شمالی خانه هم با چوب بادوام سرو قرمز پوشیده شده و توسط طاق نماها محافظت می‌شود. از آنجایی که کاربرد اصلی این خانه در تعطیلات است، باید نکات خاصی درطراحی رعایت  می‌شد.

ذخیره عکس
ایده‌ی طراحی ویلایی ییلاقی

 طراحی فضاهای داخلی از ترکیب رنگ‌های شاد محیطی صمیمی و سرزنده ایجاد کرده است. صاحب خانه تمایل داشته که همه فضاهای داخلی بسیار تمیز و شیک دیده شود، به همین دلیل طراحان در بیشتر فضاها ازمصالح سبک با رنگ روشن استفاده کرده‌اند. برای نمونه کف اتاق ناهار‌خوری و کابینت‌های آشپزخانه از جنس چوب بلوط ساخته شده‌اند. به جز طراحی سرویس بهداشتی که به رنگ سبزتیره‌ی براق است، در سراسر خانه از یک رنگ استفاده شده، رنگ سفید نقره‌ای سقف‌ها و دیوارها بر این گفته تاکید دارد. این رنگ با الهام از پوسته‌ی درختان خرمالو‌ی وحشی اطراف خانه انتخاب شده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

اگر بخواهیم به ولخرجی‌ها در طراحی این خانه اشاره‌ای داشته باشیم، صندلی‌های فومی سفید رنگ ناهارخوری همراه با میز آلومینیومی با رویه‌ی شیشه ای در کنار دیگر مبلمان خودنمائی می‌کنند.
استفاده از صندلی راحتی‌های کم ارتفاع با سبک کلاسیک که یادآور کودکی صاحب خانه بوده، هم درایوان خانه به چشم می‌خورد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

طراحی 232متر باقیمانده خانه در آب، همانند ساختمان اصلی با مواد و مصالح یکسان اجرا شده است. طراحی این ایوان زیبا بر پایه‌های فولادی استوار است. بخشی از این محدوده خانه به زمین نزدیک شده است و تنها 60 سانتی متر با سطح نیلگون دریاچه فاصله دارد.

ذخیره عکس
ایده‌ی طراحی ویلایی ییلاقی

برای داشتن خانه‌ای ییلاقی برای تعطیلات شما چه پیشنهادی دارید. با طراگاه در میان بگذارید.

 

    کانال


بازدید : 50,225 بار

09 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحیخانه‌ی ییلاقیوسایل کلاسیکطراحی سرویس بهداشتیبلوک‌های بتونی سنگ‌فرشطراحی هال ورودیمعماریمعماری ویلاویلای ییلاقی

مطالب محبوب »

Friday , 26 May , 19:31