طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

مصطفی اذریداوود آبادیسهند منشیصادق صیدبیگیپرهام شکوهیمحمد داورینگار محمدیمیثم ذکریاییمحمدحسین صفاریانامید حیدری پوریمحمد مهدی دودانگهبلوک سبک لیپر
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی خانه برای زندگی مدرن و طبیعی با کمک المان‌های طبیعی

طراحی عمارتی زیبا در ویتنام

بازدید : 81,657 بار

29 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

کیفیت درک زندگی در ساختمان‌ها از علم هندسه و چگونگی ارتباط آن با بشر ناشی می‌شود.  این نوع کیفیت را می‌توان با بررسی و تحلیل طراحی خانه‌هایی مدرن در منطقه توسعه یافته‌ی شهری در ویتنام مشاهده کرد. با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
طراحی عمارتی زیبا در ویتنام

این پروژه‌ی مسکونی عملاً تلاشی دیگر برای یافتن روش زندگی معاصر میباشد. دلیل آن هم خلاص شدن از روش زندگی در خانه‌های شهری ما است که در آن راه پله در مرکز و در جلوی آن راه‌رویی برای دسترسی به فضاهایی که با چهار دیوار احاطه شده‌اند قرار دارند، به طوری که انسان را به دنیای خودش فرو می‌برند. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

مشتری این منزل، خانواده‌ای با دو فرزند هستند که آرزوی داشتن خانه‌ای ساده با المان‌هایی طبیعی را دارند، برای این‌که بتوانند به ارتباطات معنوی خود بهبود ببخشند. بنابراین با یک دید عمومی، طراحی منزلی ساده از ترکیب‌بندی چند مکعب به وجود آمد. فضاهای داخلی اتاق‌های خصوصی و فضاهایی قابل تغییر برای محیط مشترک زندگی خانوادگی طراحی شد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

عامل مهمی که در تصمیم‌گیری برای کاربرد هر فضا و حجم مربوطه‌اش در نظر گرفته شد، این بود که طبق نقشه و پلان، گردش و امینت و حتی کنترل فعالیت‌ها در تمامی فضاهای داخلی منزل امکان‌پذیر باشد. مسیر گردش در داخل خانه مانند یک روبان ابریشمی تمام فضاها را به هم مرتبط کرد. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

از ورودی اصلی راهرویی باریک وجود دارد، که در نهایت به فضایی حدود 5 مترمربعی اتاق‌نشیمن، با سیستم درب‌های گردشی می‌رسد. این سیستم درب به حیاط خلوت منزل باز شده و به محض باز شدن درب، باد از طریق تونل‌ها به درون خانه می‌وزد. فضای نشیمن و قسمت غذاخوری هر دو به صورت عمودی و با دوبرابر ارتفاع گسترش یافته‌اند، که به هماهنگ شدن فضای عمومی خانه با فضای بیرونی کمک می‌کنند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در جلوی پلکان فلزی، فضاهای خصوصی مانند کتابخانه، فضای نشیمن و فضای بازی بچه‌ها به تدریج دیده می‌شوند. اتاق‌خواب اصلی با فضای خصوصی در طبقه‌ی چهارم با سنگفرشی ساده و شیک به باغ منتهی می‌شود و منظره‌ای از گیاهان بومی را به نمایش می‌گذارد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

وسایل رفاه دیگر در طبقه‌ی بالایی ترتیب داده شده‌اند. باغی که روی سقف است فضای بیرونی را برای لذت‌بردن از زندگی شبانه در این فضای شهری مهیا می‌کند.  از شروع حرکت در فضاهای داخلی تا پایان راه، راه پله‌ها به عنوان ستون فقرات خانه به ما اجازه می‌دهند تا در ماجراجویی بی‌وقفه‌ای برای کشف فضاهای مختلف خانه شرکت کنیم. معمار از مزیت نمای جنوبی و شرقی استفاده کرده است. از یک طرف زاویه اصلی است که رو به آفتاب قرار دارد و طرف دیگر نمایی جذاب به پارک عمومی دارد. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

با یک الگوی سازگار با نمای کناری، ورودی‌های بزرگ در طرف جنوبی برای لذت‌بردن از منظره دیدنی گیاهان بزرگ پارک قرار دارند و تغییرات سالانه فصلی را نمایان می‌کنند. زاویه‌ی اصلی طرح به وضوح مفهوم علم هندسه را بیان می‌کند، در حالیکه حجم‌ها تقریبا با لوور‌های چوبی احاطه شده‌اند تا مقدار گرمای خورشید را قبل از تابیدن به خانه جذب کنند. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

طراحی سیستم چرخشی درب‌ها هم فضای طبقه دوم را پوشش داده و به عنوان درگاهی بین بیرون وداخل خانه عمل می‌کند.  وقتی تمام درب‌ها باز هستند، طبیعت به فضای داخلی جاری می‌شود و حس فضای بیرونی به تمام ساختمان منتقل می‌گردد. با این منظور المان‌های طبیعی، طبق خواسته‌ی مشتری همیشه بخشی از خانه هستند .

ذخیره عکس
ذخیره عکس

همچنین طراحان خوش‌ذوق تمرینی برای فکر درباره ایده‌ی پیروی از الگوی لایه‌ای داشتهاند و آن را به عنوان یک کار دکوراتیو، اما با عناصر کاربردی اجرا کرده‌اند. طراحی پانل‌های چوبی بیرونی منزل را که برای القای مفهوم اصلی فضاهای متغیر با الگوی شطرنجی مرتب شده‌اند، را با الگوی برگ یکی پس از دیگری حکاکی کرده‌اند و بازی با نور و سایه را در تمام فضاهای داخلی به نمایش گذاشته‌اند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

به عبارت دیگر لوورهای داخلی برای تنظیم نور خورشید قابلیت چرخش دارند. طبقه بتنی با پوششی فرش مانند که با الگوی برگی  بافته شده جذاب‌تر شده است.

ذخیره عکس
طراحی عمارتی زیبا در ویتنام

علاوه بر این مبلمان راه دیگری برای افزایش تنوع الگو در این دکوراسیون داخلی است. احساس بی‌رحمی با این جزئیات دقیق می‌تواند قویاً به حس زیبایی‌شناسی ضربه وارد کند.

ذخیره عکس
طراحی عمارتی زیبا در ویتنام

طراحی اینچنین بناها نقطه عبور از زندگی مدرن و طبیعی را به نمایش می گذارد. با طراگاه همراه باشید.

 

      


بازدید : 81,657 بار

29 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحی داخلیطراحی پانل‌های چوبی بیرونی منزلطراحی راه پلهطراحی خانه‌هایی مدرناتاق‌های خصوصی

مطالب محبوب »

Saturday , 27 May , 03:08