طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

finnwoodشرکت رویا طرح داخلیمیثم ذکریاییسیروس مهراندیشآیدین صادقیالهام صحافیBabak Abbasiابتکار توسعه کاوش (ابتکار آریایی)تینا شاه محمدیسپیده بهروزیسهراب رفعتمحمدحسین صفاریان
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

آنچه یک ساختمان را هوشمند میکند

مصاحبه ای با رئیس یکی شرکتهای پیشرو در زمینه ی ساختمان های هوشمند

بازدید : 5,965 بار

10 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

ساختمان های امروز به ظاهر خاموشند ولی به لطف فناوری های جدید ، هوشمند شدن آن ها روز به روز عملی تر می شود . فناوری های اطلاعات ، ارتباط و هوش عملی را ارائه می کند که موجب  شده است تا آن ها هوشمند تر از گذشته بشوند. این موضوع را از پنجره ی طراگاه نظاره کنید.

ذخیره عکس
آنچه یک ساختمان را هوشمند میکند

 در سرتاسر دنیا و در ایالات متحده ، ساختمان ها از این فناوری ها برای افزایش هوشمند شدن بهره می برند . با این حال شکاف هایی هنوز در این رابطه وجود دارند و  آگاهی  از مفهوم واقعی هوشمند بودن ساختمان بسیار مهم است از جمله چگونگی  تقویت ایمنی، پایداری و بازدهی که اصول اساسی یک ساختمان هوشمند می باشند و شیوه ی بهبود سود دهی و بازدهی .

ذخیره عکس

شرکت فناوری جهانی هانی ول ( Honeywell )  پیشگام تغییرات جهانی به سمت ساختمان های هوشمند با ارائه ی تعدادی از سیستم ها و ساختارهای مربوط به هوشمندسازی ساختمان ها بوده است. هانی ول به بحث در مورد چگونگی ایجاد روشی برای کمی سازی هوش ساختمان طوری که سازمان ها بتوانند میزان هوشمند بودن ساختمان های خود را تعیین کنند پرداخته است .مطلب حاضر گفتگویی است با فرانک پنیسی (Frank Pennisi  ) معاون مدیر کل  هانی ول برای آگاهی بیشتر در مورد روند تغییرات در عصر جدید ساختمان های هوشمند.

  • دقیقا چه چیزی موجب می شود تا ساختمان هوشمند شود ؟ شما ساختمان هوشمند را چگونه تعریف می کنید ؟
ذخیره عکس

فرانک پنیسی : یک ساختمان هوشمند ، ساختمانی است که به مالکان و ساکنین در رسیدن به اهداف کاربردی آن ساختمان کمک کند . از این روی اگر شما یک مربی یا معلم هستید ، ماموریت شما می تواند کسب نمره بالا باشد . در صورتی که ساختمان بیمارستان است ،  برایند های بهتر برای بیماران و اگر ساختمان یک شرکت تجاری است به صورت بازدهی مالی آن شرکت محسوب می شود . اگر ماموریت اصلی عملکرد مالی بهتر باشد، رشد سود برای شرکت های تجاری مد نظر است. بسیاری از ساختمان ها امروزه  برای پشتیبانی از این ماموریت ها دارای تجهیزات کافی نمی باشند با این حال امروزه هوشمند سازی ساختمان در دستور کار قرار گرفته است.

  • فناوری هایی  لازم برای هوشمند سازی ساختمان ها کدام ها هستند ؟

پنیسی : ما این فناوری ها را به دو مقوله تقسیم می کنیم . اول ، فناوری های زیر ساختی، مواردی نظیر وای فای (WIFI)، توانایی ارتباط با ابر ( cloaud ) . مقوله دیگر شامل زیر سیستم  هایی است که در بر گیرنده تاسیسات  ساختمان ها هستند. شاخص هایی نظیر راحتی، امنیت، کیفیت هوا، حرارت، قدرت، ارتباط از راه دور و روشنایی. 

ذخیره عکس
آنچه یک ساختمان را هوشمند میکند

در صورتی که شما برای برقراری با یک دیگر  از این سیستم ها استفاده کنید می توانید با گذشت زمان به نتایج مثبت و مطلوبی دست پیدا کنید .

از دیر باز، فناوری های هوشمند بر اساس این ایده به فروش می رسیده اند که آن ها موجب کاهش هزینه و خطر می شوند. در عین اینکه از این فناوری ها محصولات زیادی تولید می شود، با این حال قدرت واقعی آن ها در کمک به انجام ماموریت های ساختمان و برآورده کردن اهداف ساختمان است. یک بیمار را در نظر بگیرید که با استفاده از فناوری موبایل قادر است تا به محل مورد نظر در بیمارستان مراجعه کند، یا  با پزشک مشورت کند و یا اعضای خانواده خودرا پیدا کند . این مستلزم این است که همه اعضای سیستم با هم دیگر همکاری کنند ، قابلیتی که امروزه دیده نمی شود.

  • مزیت  ساختمان هوشمند نسبت به ساختمان معمولی چیست ؟

پنیسی : ساختمان های هوشمند به  شما امکان می دهند تا ماهیتی فعال تر  داشته باشید برای مثال، شما می توانید  به جای استفاده از محصولات قدیمی از محصولات اتوماتیک با سیستم هایی که با تغییرات ساختمان روز آمد می شوند استفاده کنید. شما می توانید به جای استفاده ازخرده سیستم ها از سیستم های یکپارچه استفاده کنید و همان طور که گفته شد، شما می توانید از یک مدل پر هزینه به طرف یک مدل به صرفه بروید تا به ماموریت و هدف شما کمک کند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
  • منظور از ساختار هوشمند برای ساختمان ها چیست؟ و چرا سازمان ها باید برای هوشمند بودن ساختمان هایشان اهمیت قائل شوند؟

پنیسی : با بررسی محدودیت های بودجه، توجیه هزینه های نصب فناوری های هوشمند با چارچوب بندی آن ها به صورت راه حل های پربازده نظیر سرمایه گذاری، امری طبیعی است. با این حال، به روز رسانی سیستم کنترل، دسترسی و مدیریت ساختمان و تبدیل آن به هزینه های عملیاتی لزوماً نیازی به بودجه زیاد ندارد .در عین حال این کارآیی و بازدهی است که به توجیه آن کمک می کند . شما می توانید از این فناوری برای  ورود و خروج سریع و کارآمد استفاده کنید . به جای گماشتن فردی برای دسترسی مداوم به اطلاعات و ثبت داده ها و یا غیره، می توان حجم سخت افزارهای لازم را کاهش داد.ما می توانیم توانایی خود را برای مدیریت این دسترسی ها متمرکز کنیم و یا ابزارهای بلوتوث و مکان یابی را نزدیک درها قرار دهیم طوری که شما نیاز به کارت نداشته باشید و تلفن شما نقش کارت را هنگام ورود و خروج ایفا کند. در صورتی که شما توانایی آگاهی از محل افراد را داشته باشید، قادر خواهید بود تا زمان بندی های دقیق تری انجام دهید.

  • چگونه فناوری های هوشمند به سبزتر شدن ساختمان ها کمک می کنند؟

پنیسی: بهره وری در مصرف انرژی یک بخش مهم از رسالت ما است. با استفاده از محصولات هوشمند، موجب کاهش آلودگی و افزایش کارایی تا 15 درصد می شوید. ما فکر می کنیم که می توان با هوشمند تر نمودن ساختمان ها و آموزش آن به مردم، موجب صرفه جویی 15 درصدی در انرژی شد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
  • می توانید در مورد مقیاس بررسی های جدید هانی ول برای ساختمان های هوشمند بیشتر بگویید ؟

پنیسی : بسیاری از افراد سعی در تعریف کیفی از هوشمند بودن دارند. ما آن را به طور کمی تعریف می  کنیم و امتیاز ساختمان هوشمند هانی ول را به یک ساختمان می دهیم. این مقیاس، ساختمان ها را بر اساس سبز بودن، ایمنی و بازدهی از مقیاس 1 تا 100 رتبه بندی می کند .ما یک نظرسنجی بر روی 500 ساختمان در امریکا انجام دادیم. سوال این بود که شما از کدام زیر ساخت ها و سیستم های امروزه استفاده می کنید؟ میزان توزیع این سیستم و زیر ساخت آن چگونه است؟ هر چند وقت استفاده می شود؟ و هرچند وقت به تعمیر و نگه داری نیاز دارد؟ با گذشت زمان، ما می بینیم که امتیاز ساختمان بر اساس این سوال داده می شوند چگونه شما تجارب افراد را در ساختمان بهبود می بخشید؟

ذخیره عکس
  • چگونه یک ساختمان هوشمند بر کسب و کار اثر می گذارد ؟

پنیسی : مطالعه اینترنتی مکینزی ( McKinsey ) نشان داد که ساختمان های هوشمند پتانسیل زیادی برای صرفه جویی در هزینه و  افزایش رشد کسب و کار دارند . این موجب افزایش   بازدهی و سود آوری می شود . بر اساس برآورد هانی ول این برابر با 500 میلیارد دلار صرفه جویی در سطح جهان و 200 میلیارد دلار در امریکا است. در صورتی که سیستم های هوشمند در ساختمان ها کار گذاشته شوند این صرفه جویی می تواند افزایش یابد.برای مثال، یک دلیل این که چرا دکتر ها نمی توانند بیماران بیشتری را ویزیت کنند، این است که وقتی کار با یک بیمار تمام می شود، یک مستخدم باید بیاید و اتاق را تمیز کند و  اتاق را برای بیمار دیگر حاضر کند. 

داشتن توانایی برای رسیدگی به افراد یک نمونه ی بسیار خوب در رابطه با چگونگی افزایش بازدهی و بهبود تجربه است، بیماران، دکتر ها و بیمارستان بهترین عملکرد را دارند.

ذخیره عکس
  • هانی ول برای پیشگام بودن در این عصر فناوری ساختمان هوشمند چه نقشی ایفا می کند ؟

پنیسی : ما یک سری از زیر سیستم ها را امروزه ارائه می کنیم و یا زمینه هایی را دنبال می کنیم که مربوط به گزینه های زیر ساختی بوده و نرم افزار هایی برای ترکیب سیستم ها ایجاد می کنند. Honeywell Command Wall  یک مثال خوب است که توسط گروه ما اجرا شد.مثل برنامه ای که پلان داخلی یک ساختمان را نشان می  طدهد. این خود سیستم های مختلف را با هم ترکیب می کند نظیر کنترل راحتی ، آتش و امنیت ، که امکان مدیریت بهتر و  کارآمد را می دهد . برای مثال، اگر یک هشدار وجود داشته باشد ، شما توانایی رسیدگی فوری را دارید و میتوانید بفهمید در هنگام ایجاد خطر حریق ، دلیل چه بوده است و یا بدانید  افراد کجا هستند و یا چه می کنند .

این برنامه اینگونه است که شما دو انگشت خود را بر روی صفحه موبایل قرار داده و یا زوم را  انجام می دهید . صفحه لمسی و موارد دیگر نیز  از این قبیل دیده می شوند . نگهبانان اکنون توانایی استفاده از این سیستم را با کمی آموزش و با یک رابطه آسان دارند .

  • چگونه می توان این موارد را در قالب مفهوم هوشمند سازی شهر ها گنجاند ؟

پنیسی : برای مثال فرض کنید که یک شهر مجموعه بزرگی از ساختمان هاست و شما مجبورید  اطمینان حاصل کنید که ساختمان ها هوشمند هستند یا نه . چیزی که اکنون می توان بیان کرد این است که امروزه ، تعداد زیادی از ساختمان ها به عنوان دارایی های مرده هستند و در صورتی که شما بخواهید این ساختمان ها را با فناوری ها و زیرساخت ها ، هوشمند تر کنید قادر خواهید  بود تا بازدهی بیشتری کسب کنید . وقتی این اتفاق رخ می دهد شما قادرید تا ساختمان های خود را به کار بیندازید طوری که بتوانند نقش مهمی در سازمان شما ایفا کنند .

ذخیره عکس
آنچه یک ساختمان را هوشمند میکند

شرکت هایی شبیه به هانیول در حال رشد و تکثیر اند، دلیل این روند افزایشی و کیفی را تنها می توان به استقبال جهانی از پدیده هوشمند سازی ساختمان ها ارزیابی کرد، خانه های ما در کجای این فرآیند جهانی قرار دارند؟ این بحث را با طراگاه ادامه دهید.


بازدید : 5,965 بار

10 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 09:48