طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

Mahnaz sharifiمرضیه مجدالاشرافیحبیب الله نیکنامیسحرناز سلیمانی پاکنیما کیوانیامید حیدری پوریلیلا عراقیانبهمن احمدیmostafa ahmadiسوگند عندليبامیرحسین صرامیامین جعفری منش
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

خلاقیت در چادرهای اقامتی

طراحی چادر مقوایی برای جشنواره‌ی موسیقی

بازدید : 2,662,115 بار

28 بهمن 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

آیا تا به‌حال در یک جشنواره‌ی چند روزه اقامت داشته اید؟ البته در ایران هم، هر سال روز سیزده بدر، مردم به دل طبیعت می‌روند و با خود وسایل زیادی همراه می‌برند که یکی از این وسایل چادر برای اقامت است. طبق آمار از هر چهار گروه که به کمپ و محل جشنواره‌ها می‌روند یک گروه، چادر اقامتی‌شان را جا می‌گذارند. ماندن این وسایل در دل طبیعت معضلات جبران‌ناپذیری به بار خواهد آورد. با طراگاه همراه باشید تا راه حل این مشکل را ببینید.

ذخیره عکس
طراحی چادر مقوایی

فستیوال موسیقی هر ساله در مکانی مشخص برگزار می‌شود و بازدیدکنندگان هم، در آن مدت از محوطه‌ی کمپ و امکاناتش استفاده می‌کنند. بعد از اتمام برنامه‌ها سازمان برگزار‌کننده با انبوهی از زباله و وسایل غیر‌بازیافتی مواجه می‌شوند.

ذخیره عکس
ساخت و طراحی چادر مقوایی

سازمان برگزار‌کننده‌ی جشنواره، به منظور کاهش هزینه‌ی تمیز‌کردن، کاهش آلودگی و فرصت بازیافت به دنبال راه‌حل‌های منطقی بوده است. خوشبختانه شرکتی خلاق برای حل این مشکل از مقوای صد‌در‌صد بازیافتی برای ساخت چادرهای موقت استفاده کرده است. این چادر محکم، سبک و راحت برای استفاده دو نفر طراحی و اجرا شده و بسیار مورد استقبال واقع شده است.

ذخیره عکس
چادر مقوایی سبک

جنس مقوایی این چادر اجازه می‌دهد تا به‌راحتی وارد چرخه بازیافت شده و برای تولید کاغذ توالت، کتاب‌های درسی و جعبه‌های کفش و ...استفاده گردد. چادر طراحی شده با مقوا، کاملا ضد‌آب بوده و به‌ مدت سه روز نسبت به بارش باران شما را با تضمین حفظ می‌کند. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

نکته‌ی جالب این طرح، وزن سبک چادرها است که به‌ راحتی قابل حمل و نقل می‌باشند و به‌ صورت بسته‌بندی به محل آورده شده و نصب می‌گردند‌.

ذخیره عکس
چادرهای کاملا قابل حمل

نکته جالب دیگر در مورد این چادرها این است که، هر تیم شرکت کننده در جشنواره‌ی موسیقی اجازه‌ی چاپ پیام یا نوشته‌ای خاص را روی چادرش داشته است.

ذخیره عکس
چاپ بر روی چادرها

در حال حاضر این پروژه در مراحل اولیه است. ایده‌ی ما، به شما برای حفظ محیط زیست و حمایت از طبیعت کمک می‌کند. ایده‌ها و تجریبات خود را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 2,662,115 بار

28 بهمن 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 18:30