طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

محمد فخری داریانuser 5مصطفی اذریحمید عرفانیانبیژن شجاعیامیر دیزانینیلپر info@nilper.irپرهام شکوهیShaqayeq Abaszadeمـــهـکامه کــرمانـیانیتا  فضلیآزاده شاهچراغی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی کلبه‌ای ویلایی با دو سبک معماری مدرن و معماری محلی

کلبه ویلایی هاپمون که با سبک معماری خود سعی در حفظ میراث مزرعه‌داری منطقه دارد

بازدید : 124,720 بار

توسط : سپهر دانش
31 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مالکین کلبه‌ای 160 مترمربعی ساده و زیبا با انتخاب سبک معماری خاصی سعی در حفظ میراث مزرعه‌داری منطقه دارند. تمامی بخش‌های این کلبه و فضای سبز اطراف آن در عین حال که کاربری ویلایی دارند، روح محلی را حفظ کرده‌اند و فضایی هم‌خوان با منطقه اطراف بدست می‌دهند. با طراگاه همراه باشید تا به بررسی این ویلای منحصر به‌فرد بپردازیم.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

کلبه‌ی ویلایی هاپمون در یک زمین 160 متر مربعی، در غرب شهر پتالومای ایالت کالیفرنیا، این مزرعه حدود 30 سال متروکه بوده است. صاحب مزرعه یک خانواده جوان با سه فرزند، که قصد دارند در آن یک کلبه‌ی سنتی بسازند. هدف آن‌ها از ساخت این کلبه نشان دادن تعهد خود به مزرعه‌داری پایدار بوده است. مزرعه‌داری پایدار بدین معنا است که معماری می‌بایست هم‌راستا با آرامش طبیعی منطقه زندگی باشد. در شهر پتالومای هنوز بخشی از زندگی روزانه مردم صرف مزرعه‌داری، کشاورزی و دامپروری می‌شود.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

مناظر طبیعی این مزرعه، توازنی شگفت دارد و فضای سبز مسطح مزرعه بسیار چشم‌نواز است. ورودی اصلی کلبه در قسمت شمالی آن قرار دارد. این ورودی شیشه‌ای که تا اتاق زیرشیروانی امتداد یافته، تصویر کاملی از مزرعه و منطقه اطراف را نشان می‌دهد. بدین ترتیب فضای اصلی خانه سراسر غرق نور می‌شود و روح زندگی مزرعه‌داری را در انسان زنده می‌کند. در سمت راست این کلبه، فضای اتاق‌نشیمن و در سمت چپ آن آشپزخانه قرار گرفته است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در طبقه‌ی دوم کلبه اتاق‌‌خواب‌ها و یک فضای نشیمن کوچک در نظر گرفته شده که این اتاق‌نشیمن در بین دو اتاق‌خواب جانمائی شده است. اتاق‌‌خواب‌ها با حفظ روحیه‌ی مزرعه تزئین شده‌اند. برای مثال از پتویی از جنس پوست خرس روی تخت‌خواب استفاده شده و به‌علاوه تابلوهایی انتزاعی ولی با حال‌و‌هوای محلی نصب شده است.استخر درست در مقابل کلبه و با فاصله 50 متری از آن واقع شده و به خوبی از درون کلبه دیده می‌شود. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در کنار استخر رختکنی کوچک با متراژ 20‌متر قرار گرفته و معماری این رختکن مشابه کلبه و به رنگ سفید است. یک دست مبلمان باصندلی‌های چوبی هم برای استراحت یا حمام آفتاب قرار گرفته‌اند. رنگ قهوه‌ای تیره مبلمان و صندلی‌ها به خوبی با طبیعت اطراف هماهنگی ایجاد می‌کند. یکی از مهمترین بخش‌های این طراحی معماری فضای سبز این کلبه است که  در این طراحی از گیاهان محلی منطقه استفاده شده است. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

این کلبه زیبا و فضای سبز اطراف آن به خوبی توانسته‌اند، به هدف خود که حفظ روحیه‌ی مزرعه‌داری و بافت محلی، دست یابند و در عین زیبایی و راحتی حس حضور در مزرعه را تداعی نمایند. با طراگاه همراه باشید.


بازدید : 124,720 بار

توسط : سپهر دانش
31 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحیکلبه‌ویلالوکسزیبامدرنسنتیسبک مدرنسبک سنتیطراحی کلبهمعماری کلبهدکوراسیون

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 09:20