طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

Somayeh Ahemehایزدیار اهیآزاده شاهچراغیپمپ ابارا اباراشهاب میرزاییانسهیل براکhosein baharestaniرزیتا فتاحیرضا جعفری نژادمیثم ذکریاییپرهام شکوهیمنصور اجلی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

ترفندی برای طراحی متفاوت فضاهای داخل پاساژ

ردیفی از تندیس‌واره‌های چوبی در طراحی یک رستوران

بازدید : 71,565 بار

08 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

امروزه بسیاری از فضاهای داخلی پاساژها و مراکز خرید شبیه به هم هستند و تنها به وسیله‌ی یک ویترین شیشه‌ای ساده از راهروی پاساژ جدا می‌شوند. در این میان رستورانی در مرکز خرید فینیکس واقع در شهر بمبئی، با گنجاندن ردیفی از عناصر چوبی تندیس‌وار در طراحی داخلی و خارجی خود، اوضاع را کمی تغییر داده و هویت مستقلی پیدا کرده است. برای آشنایی با این رستوران با طراگاه همراه شوید.

ذخیره عکس
طراحی متفاوت فضاهای داخل پاساژ

پروژه‌ی طراحی رستوران "کرفت" (Craft) با هدف ایجاد تغییر در طراحی‌های همیشگیِ فضاهای داخل پاساژ انجام گرفت. ترفندی که معماران این پروژه یعنی گروهِ "سامیپ پادورا و شرکاء" (Sameep Padora & Associates – sP+a) به آن متوسل شدند، ساخت ردیفی از تندیس‌واره‌های چوبی بود که هم نمای خارجی و هم نمای داخلی رستوران را تحت تأثیر قرار می‌دادند. گروه معماری و مالکین این رستوران امیدوار بودند، که با این ترفند بتوانند مشتریان را به داخل رستوران بکشند. رستوران "کرفت" داخل مرکز خرید "فینیکس" (Phoenix Market City)، در شهر بمبئی هند (Mumbai) واقع شده است. برای ساخت پارتیشن‌های قوسی شکل چوبی، این رستوران توده‌ای از الوارهای چوب را روی هم قرار داده و سپس آن‌ها را حول یک محور واحد چرخانده‌اند. فرم واقعی این سازه‌های چوبی را در داخل رستوران می‌توان دید که ساختاری منحنی‌وار و شبیه به امواج دریا دارند. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

این سازه‌های چوبی در واقع نمادی از دنیای گذشته‌اند؛ مشابه گذرگاهی ستون‌بندی شده که فضایی با صمیمیت بیشتر، امکان توقف و آسایش شما را به دور از ناهنجاری‌های جهان بیرون فراهم می‌کند. علاوه بر زیبایی، مزیت دیگر این نوع طراحی این است، که حریم خصوصی مشتریان در هنگام صرف غذا حفظ می‌شود. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در کنار این فضاهای نسبتاً اختصاصی‌تر، یک فضای غذاخوری عمومی هم مقابل پیشخوان در مرکز رستوران در نظر گرفته شده است. در طرف دیگر رستوران هم یک فضای غذاخوری روباز طراحی شده، با رشته‌های فراوانی از لامپ‌های کوچک که نمادی از کرم‌های شب‌تاب هستند و حسی عرفانی و فراواقعی ایجاد کرده‌اند. به این ترتیب با ایجاد کابین‌های خصوصی، غذاخوری عمومی و غذاخوری روباز، رستوران علاوه بر حفظ خلاقیت و تمایز در طراحی تنوعی ایجاد می‌کند که قادر است پاسخگوی مشتریان با هر سلیقه‌ای باشد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

نظر شما درباره‌ی طراحی متفاوت رستوران "کرفت" و تأثیر آن در جذب مشتری چیست؟ آن را با طراگاه و دوستانتان در میان بگذارید.


بازدید : 71,565 بار

08 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هارستورانطراحیمعماریکابین‌های غذاخوریپارتیشنپاساژغذاخوری روبازخلاقیت در معماریدکوراسیون داخلی رستوراندکوراسیون داخلیطراحی داخلی رستوران

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 09:22