طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

حسین مژدهیکسری سعادت جورضا جعفری نژادایمان حسومیرضا صیادیانسامسونگ samsungنادیا خوشخویپمپ ابارا ابارامرتضی صادقیBabak Abbasiرضا مفاخرابتکار توسعه کاوش (ابتکار آریایی)
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

افزایش فضای خانه با استفاده از دیوارهای شیشه‌ای

با نصب جدارهای شیشه‌ای می‌توان نور بیشتر و فضای بیشتری برای خانه به ارمغان آورد

بازدید : 99,390 بار

توسط : سجاد اسدی
13 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

منزل مسکونی یک خانواده‌ی سه نفره که قبلا بسیار دل‌گیر و تاریک بوده، با نصب این جداره‌های شیشه‌ای دارای فضایی بسیار بیشتر و دل‌چسب‌تری شده است. با طراگاه همراه باشید تا نگاهی به گوشه و کنار این خانه بیاندازیم.

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی خانه

معماران توانستند با حذف برخی از دیوارهای قدیمی و ایجاد تغییرات دیگر، فضای مناسبتری را برای این خانه ایجاد نمایند. یکی از اهداف آن‌ها این بود، که بتوانند آشپزخانه و اتاق نهارخوری را با هم ترکیب نموده و فضای دلنشینی را ایجاد نمایند. معماران طرح برای اینکه بتوانند دسترسی به فضاهای مختلف را آسان‌تر نموده و نور بیشتری را به عمق فضای داخلی هدایت نمایند، کل ساختار طبقه‌ی همکف را تغییر داده و از نو بازسازی نمودند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

فضای قبلی این خانه دارای اتاق‌ها و قسمت‌های زیادی بود، که جریان نور در آن‌ها بسیار اندک بود. عوامل اجرایی طرح، با تقسیم‌بندی مجدد فضای داخلی این خانه توانستند شرایطی را مهیا نمایند که نور خورشید به راحتی بتواند به عمق این فضا نفوذ نماید و در بین اتاق‌های تلویزیون، آشپزخانه و غذاخوری جریان داشته باشد. در فضای جدید دیوار کناری خانه حذف شده و به‌جای آن یک راهرو با سقف شیشه‌ای به‌کار رفته که فضای جدیدی محسوب می‌شود.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

این بخش از خانه علاوه بر اینکه نور کافی را به داخل هدایت می‌کند، باعث می‌شود که منظرهای مستقیم و شفاف از آسمان را مشاهده نمود. دیوار کناری کمی بلندتر از قبل شده تا بتوان این جدارهای شیشه‌ای را بر روی آن استوار کرد. دیوار پشتی ساختمان هم حذف شده و جای خود را به درب‌های شیشه‌ای بزرگ و کشویی داده‌اند، که آشپزخانه را به باغچه‌ی پشتی خانه متصل می‌کند. وسایل خانه هم جای خود را به وسایل ساده‌ای نظیر کابینت‌های سفیدرنگ و لوسترهای ساده داده‌اند. 

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی خانه

برای جلوگیری از ورود موش، کل کف چوبی تعویض شده و از 4 طرح چوبی مجزا برای ایجاد تمایز در قسمت‌های مختلف استفاده شده است. کف آشپزخانه و غذاخوری از بتن بسیار مسطح بوده و کف پاسیو پشتی خانه هم از جنس سنگ بازالت می‌باشد. در این پاسیو قسمتی برای دوچرخه در نظر گرفته شده، که می‌توان آن را در زیر یک قفسه‌ی فولادی و از دیوار کناری خانه آویزان نمود.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

ایجاد فضای داخلی وسیع‌تر در خانه‌های کوچک امروزی تبدیل به یکی از نیازهای زندگی شهری شده است. ما در طراگاه منتظر دریافت نظرات و دیده‌ها و شنیده‌های شما از طرح‌های این چنینی هستیم.

  کانال


بازدید : 99,390 بار

توسط : سجاد اسدی
13 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاخانهمنزل مسکونیجداره‌ شیشه‌ایمعماراناتاقتلوزیونآشپزخانهپاسیولوستر

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 03:16