طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

مـــهـکامه کــرمانـیحامد شکریانAbolfazl Nabaviعلی رضا بندر ابادسحرناز سلیمانی پاکایمان حسومیاسماعیل سحاب رحمن پناهبلوک سبک لیپرنادیا خوشخویهومن بالازادهmohammad marvastyمصطفی اذری
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی ساختمان 4 طبقه با بالکن‌هایی متفاوت

ساختمانی که با نمای انحنادارش حس سبکی به شما می‌دهد

بازدید : 58,665 بار

07 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

ساختمان مسکونی 4 طبقه که با وام دولتی در یکی از شهرهای اسپانیا بنا شده، به‌واسطه‌ی قرارگرفتن بر روی تپه به مناظر زیبای اطراف مشرف شده است. با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
طراحی ساختمان با بالکن‌هایی متفاوت

طرح کلی نمای این 4 بلوک ساختمانی به تاکید کارفرما، از مواد و مصالح یکسانی استفاده شده است. در توافق با مسئول توسعه بلوک‌های دیگر، در طراحی نمای دیوارها، آجر سفید و برای پنجره‌ها از آلومینیوم تیره استفاده شده است. ظاهر بلوک‌ها با مجموعه‌ای از برآمدگی‌های دایره‌وار با آجرکاری متناوب تکمیل شده است.

ذخیره عکس
طراحی ساختمان با بالکن‌هایی متفاوت

علاوه بر این طراحی منحصر به فرد بالکن‌ها، فرصت استفاده برای استفاده از مناظری باور نکردنی که، به‌واسطه‌ی قرار گرفتن در منطقه‌ی زیبا و خاص ایجاد شده است، را برای ساکنین مهیا کرده است. به طور معمول در این پروژه‌ها تلاش بر آن بوده که ساختمان و محیط شهری اطراف آن با هم پیوند داشته باشند، از این رو سبک معماری مدرن خانه‌های شهری در این پروژه به چشم می‌خورد. طراحی دیوارهای آجری انحنادار، ورودی‌های مستقیم و پوشش گیاهی منطقه، طراحان را به سمت طرحی موفق بدون محدودیت هدایت کرده است.

ذخیره عکس
طراحی ساختمان با بالکن‌هایی متفاوت

براساس سبک معماری سنتی، فضای داخلی ساختمان با راه‌پله پوشیده شده، که در اکثر طراحی‌های امروزی کمتر استفاده می‌شود. این طرح فرصتی است برای ایجاد یک جامعه با تمام ارزش‌ها، فراتر از آنچه به عنوان فردیت در آپارتمان‌های دیگر دیده می ‌شود.  این حرکت به ارزش‌های زندگی اجتماعی که امروزه به‌شدت کمیاب شده‌اند جان دوباره‌ای بخشیده است. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

پاسیوی مرکزی این ساختمان، با نور طبیعی خورشید از طریق هفت پنجره‌ی سقفی کاملا روشن شده و برای تمام ساکنین محیطی جذاب ایجاد کرده است. در طراحی بلوک‌ها و در هر طبقه، شش واحد مسکونی است که چهار تا از آپارتمان‌ها سه خوابه و دوتای آن‌ها دو خوابه هستند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

طراحی اتاق‌نشیمن در آپارتمان‌های سه‌خوابه برای استفاده‌ی بیشتر از مناظر بیرون در گوشه قرار گرفته‌اند، اتاق‌نشیمن آپارتمان‌های دو خوابه در نما با بهترین دید واقع شده‌اند. طراحی فضاهای داخلی با دیوارهای گچی، کف‌پوش‌ها و درب‌های چوبی معمولی به زیبایی اجرا شده‌اند. برخی جزئیات دیگر مانند نصب قرنیزها که با رنگ سفید طراحی شده‌اند، به روشن دیده شدن و درخشندگی محیط کمک کرده‌اند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

این ساختمان بتنی با سیستم‌های پیش ساخته اجرا شده است. پوشش آجری انحنادار روی نمای ساختمان، با دو قسمت مجزا اجرا شده، که این دوقسمت نمایی پیوسته را بر روی یک قاب فولادی که به عنوان یک زیرسازی عمل می‌کند، اجرا شده است. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

برای سیستم گرمایشی این ساختمان، از دیگ‌های بخار درکنار پانل‌های خورشیدی استفاده شده است.

ذخیره عکس
طراحی ساختمان با بالکن‌هایی متفاوت

طراحی این ساختمان برای تامین نیازهای اجتماعی و همچنین تعهد به ارزش‌های اجتماعی مردم به‌واسطه‌ی شکل خوب در معماری ایجاد شده است. با طراگاه همراه باشید.


بازدید : 58,665 بار

07 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحیساختمان بتنیطراحی فضاهای داخلیمعماری سنتیمعماری سنتیطراحی پنجره

مطالب محبوب »

Tuesday , 30 May , 03:12