طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

میلاد نصرالهینازنین سادات ملکوتیایمان حسومیایمان رجبیانمصطفی اذریzahra sadeghiصفورا شریعتیوحید حمزه پوربابک مجدپورافشین قربانیبهرام قربانیسهیل براک
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی ساختمان ‌دادگاهی مدرن در دانمارک

بررسی طراحی ساختمان ‌دادگاهی مدرن با پشت بام‌سبز

بازدید : 43,121 بار

25 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

طراحی ساختمان دادگاه‌ی بین‌المللی توسط گروهی از معماران خلاق در دانمارک طراحی و اجرا شده است. با طراگاه همراه باشید تا به بررسی این بنا بپردازیم.

ذخیره عکس
طراحی ساختمان ‌دادگاهی

این بنا با متراژ 54000 متر مربعی طراحی و اجرا شده است. طراحی این ساختمان جوری انتخاب شده که مفهوم و درک آن را شفاف کند. هم‌چنین نشان می‌دهد که ارزش‌های دموکراتیک و آزادی چگونه براساس سنت دانمارکی در یک موسسه‌ی بین‌المللی منعکس می‌شوند، این امر موضوع برخی از دقیق‌ترین نیازهای امنیتی در جهان است‌.

ذخیره عکس
طراحی ساختمان ‌دادگاهی

طراحی ساختمان مانند یک سرزمین هنر به‌ عنوان یک مجسمه انتزاعی طراحی شده است، که ترکیبی از شش حجم می‌باشد که انگار محکم به زمین لنگر انداخته‌اند و از اطراف قد علم کرده‌اند. بلندترین این حجم‌ها همان برج دادگاه است. ایده‌ی معماری این سازه، آن است که کشت سبز حیاط را از زمین به طبقه همکف به صورت پوششی سبز رنگ بر روی برج دادگاه ادامه دهد. " حیاط‌ها همواره به عنوان بخشی از فرهنگ‌ها بوده و در ادیان نیز وجود داشته‌اند. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

باغچه‌های گل‌کاری شده با گل‌ها و گیاهان به نمایندگی از 120 کشور به عنوان یکی از نشانه‌های سبز و نماد وحدت، صرف نظر از ملیت و فرهنگ، رشد خواهند کرد ." حجم‌های باقی مانده سازه و برج‌های دفاتر مانند گل‌دوزی در اطراف آویخته شده‌اند.در طراحی ساختمان بخش‌های مختلف با زاویه‌ها و برش‌هایی طراحی شده‌اند که به نور اجازه می‌دهند تا در زوایای مختلف بازی کنند و بازتاب داشته باشد​.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

ایمنی و بازبودن

در رویکرد طراحی این سازه، این نکته قابل لمس است که اقدامات امنیتی تا آنجا که ممکن است به صورت یکپارچه طراحی شده‌اند. دسترسی به بخش عمومی آسان بوده و و طراحی چشم‌انداز اطراف ساختمان بدون سیم خاردار و نرده‌های بلند به یک محیط کاملا امنیتی می‌رسد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

طراحی بنا با چشم انداز

یکی از اولین و مهمترین هدف‌های منظر معماران بنا این است که بین مجتمع و زمین چشم‌انداز اتصال برقرار شود. ایده‌ی اصلی این بوده است که این مجتمع را به عنوان یک برش در چشم‌انداز قرار دهند تا یک فضای داخلی به وجود بیاورند، که به مجمع بین المللی راه داشته باشد. یک فضای خارجی را به محیط باز بیرون و برای دسترس عموم ارتباط دهد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

طراحی پایداری

این مجموعه بخشی از منطقه‌ محلی برداشت آب می‌باشد. بنابراین مقررات سختگیرانه‌ی محلی برای مصالح مورد استفاده آن‌ها، شستشو و کار در دوره ساخت و ساز آن‌ها اعمال شده‌اند. چندین اندازه‌گیری‌های از پیش فکر شده در این طراحی اجرا شده‌اند از قبیل: ذخیره‌سازی آب گرم و سرد، پشت بام‌های سبز، شیرآلات و دستشویی‌های صرفه‌جوی آب، سیستم لامپ‌های روشنایی اتوماتیک برای روشنایی دفترها و هم‌چنین تمیزکننده‌های بیولوژیک برای برق انداختن برکه‌های اطراف است.

ذخیره عکس
طراحی ساختمان ‌دادگاهی

با طراگاه همراه باشید.

 

         کانال

     


بازدید : 43,121 بار

25 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحی پایداریطراحی بنا با چشم اندازطراحی ساختمانایده معماریپشت بام‌های سبز

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 20:22