طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

سپیده بهروزیSomayeh Ahemehشرکت رویا طرح داخلیحبیب الله نیکنامیبهرام شکوهیانامید حیدری پوریایزدیار اهیشرکت بازرگانی رنگین کاج پارس(Foresco _ فارسکو)بهمن احمدیعلیرضا شرافتیمحمد غفاریnaser movahed
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی رسانه‌ی جدید هنر

طراحی را باید رفته‌رفته به‌عنوان یک شاخه‌ی جدید از هنر شناخت

بازدید : 96,745 بار

12 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

نحوه‌ی ارائه آثار هنری امری بسیار مهم است، آنقدر مهم که دسته‌ای در هنر به نام هنر چیدمان مطرح شده است، طراحی داخلی در هنر چیدمان بسیار نقش تعیین کننده‌ای را ایفا می‌کند، چرا‌که مکان و محل ارائه می‌تواند معانی خاصی به یک اثر هنری بدهد. البته جایی خود طراحی تبدیل به یک چیدمان می‌شود، با این مطلب طراگاه، در مورد طراحی محل ارائه آثار هنری همراه باشید. 

ذخیره عکس
طراحی رسانه‌ی جدید هنر

با یکدیگر می‌خواهیم به چیدمان Migliore+Servetto نگاهی بیاندازیم و ببینم که چگونه آن‌ها از طراحی برای چیدمانشان استفاده کرده‌اند.

ذخیره عکس

 

قصد آن‌ها در ابتدا از چیدمان این بود، که مردم را نسبت به فضای زندگی خود بیشتر آگاه کنند، برای همین به سمت بازسازی یک فضای خانگی در یک محیط بسته کرده‌اند، نسبت و ابعاد المان‌های خانه تا حدی کوچک شده‌اند که افراد در این فضا احساس بزرگی بکنند، و بتوانند از بالا بر مسائل زندگی نگاه کنند، از طرفی طراحی به صورتی بوده که افراد می‌توانند، دور منزل قدم بزنند و اجزای داخلی را نظاره کنند.

طراحی دیوارهای کاذب به نوعی است که افراد در یک فضای سرتاسری قرار می‌گیرند و می‌توانند به درون سازه به راحتی بنگرند و در میان آن رفت‌و‌آمد کنند. المان‌های استفاده شده در طراحی، بیشتر مدرن هستند، در این طراحی با استفاده از همین المان‌ها‌، به نقد فضای مدرن نیز پرداخته شده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در این میان جایی برای پخش کلیپ‌هایی هم طراحی شده تا بیننده‌های این گالری بر خورد دیگری با مقوله‌ی طراحی داشته باشند. در این جا چیزی که بسیار مشهود است، طراحی نیز به عنوان یک موضوع هنری مورد توجه قرار گرفته و سعی شده با دخیل کردن خود مقوله‌ی طراحی، به بحث بیان هنری آن‌را به عنوان یک اثر مجزا ارائه شود. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در این بیان هنرمندانه، تاکید بر دو مقوله وجود دارد، یک این‌که ما چگونه با طراحی ارتباط بر قرار می‌کنیم و دو طراحی آیا به کیفیت یک اثر هنری می‌تواند تبدیل شود یا خیر؟
سوالی که در این گالری مطرح می‌شود، خبر از هنر جدیدی به نام چیدمان می‌دهد، که این چیدمان در ابتدایی‌ترین حالت آن در منزل هر یک از ما ارائه ساخته و پرداخته می‌شود. این گالری و نمایشگاه که به همت Corriere della Sera مجله ایتالیایی اجرا شده، با یک بیان هنری به ما یادآور می‌شود، اکنون همه چیز بر کیفیات زندگی ما تاثیر گذار است، این نمایشگاه با توجه به استقبالی که داشته همه نگاه‌ها را به مقوله طراحی داخلی خانه برگرداند.

ذخیره عکس
طراحی رسانه‌ی جدید هنر

طراگاه را دنبال کنید تا مطالب بهتری برای خواندن در زمینه‌های مختلف طراحی و معماری داشته باشید. 


بازدید : 96,745 بار

12 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هانمایشگاههنر چیدمانطراحیهنرگالریزندگی

مطالب محبوب »

Thursday , 22 June , 22:56