طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

ایزدیار اهینیما کیوانیمحمد مهدی دودانگهحمید نادریhosein baharestaniهومن بالازادهحسین نوروزیشهاب میرزاییانمیلاد نصرالهیسجاد اسدیامیرحسین صرامیبهرام شکوهیان
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

ایده‌هایی برای افرادی که عاشق تاریکی در فضای خانه هستند

طراحی داخلی خانه‌های تاریک، مخصوص افرادی که تاریکی را دوست دارند

بازدید : 62,228 بار

09 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

عموما افراد دوست دارند خانه‌هایشان پر نور و روشن باشند. اما در این میان هستند افرادی که عاشق فضا‌های تاریک در خانه هستند و می‌خواهند طراحی خانه‌شان متمایل به تاریکی باشد. طراگاه برای افراد عاشق تاریکی مطلب زیر را آماده کرده است.

ذخیره عکس
طراحی داخلی خانه‌های تاریک

استفاده از پالت‌رنگی تیره نوعی حس رمز و راز به افراد می‌دهد. افراد در این محیط‌ها بیشتر دوست دارند که جستجو کنند. معماری و طراحی با کنترل میزان سفیدی دیوار‌ها می‌خواهد به این افراد خانه‌هایی بدهد که در آن راحت‌تر زندگی کنند و سبک زندگی خودشان را داشته باشند. به تصویر بالا نگاه کنید، طراحی نور به صورت ماهرانه‌ای انجام گرفته تا سایه‌ها بیش از اندازه وجود نداشته باشند، وسط خانه کاملا خالی است تا رفت‌و‌آمد راحت‌تر صورت بگیرد. از یک پالت رنگی خاکستری استفاده شده تا  تاریکی مطلق ایجاد نشود و یک تاریکی نرم را شاهد باشیم.

ذخیره عکس

 

به این تصویر نگاه کنید همانطور که می‌بینید دیگر نور‌ها در چنین فضایی تند و تیز نیستند و بسیار ملایم هستند.

همچنین رنگ خاکستری به این فضا کمک می‌کند علاوه بر خنثی نکردن نور‌ها یک درخشش خاصی به محیط بدهد.

تاریکی در چنین خانه‌هایی باید پیوسته باشد، نمی‌توان جایی روشن باشد و در جایی خاموشی حکم فرما باشد. با همین منطق آشپزخانه نیز به صورت یک محیط تاریک طراحی شده ولی درجه‌ی تاریکی با توجه به کارایی که از آشپزخانه می‌خواهیم کمی کمتر از مابقی قسمت‌های خانه است. ترکیببندی فوقالعادهای  را در این تصویر می‌بنیم جدای بحث تاریکی به شدت نحوه‌ی هم‌نشینی المان‌ها جذاب است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

محل کار نیز درست است که با پنجره به بیرون متصل است اما این مسئله قابل کنترل است. می‌توان در چنین فضایی کمی از محیط نیز برای رفت‌و‌آمد هوا نیز استفاده کرد. یک پنل هوشمند نیز برای بالا و پایین‌تر کردن دما و همچنین نور خانه وجود دارد. به داشتن همچین چیزی تا کنون فکر کرده‌اید؟

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در اتاق‌خواب نیز مقوله‌ی تاریکی به نحو دیگری رعایت شده است. همانطور که می‌بینید همه‌ی طراحی‌ها مینیمال گونه‌اند. سطوح صاف نیز سبب شده نور بخوبی در فضا پخش بشود. از بالا که به محیط خواب نگاه کنید آن را برای خواب کاملا لذت بخش نمی‌یابید؟ سطوح صاف‌، طراحی مینمال، نور کم و دیگر هیچ ! 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در این مقاله باهم محیط‌های تاریک طراحی شده برای افراد بخصوصی را دوره کردیم. معماری و طراحی به شما این اطمینان را می‌دهد که همه‌ی سلیقه‌های شما را در نظر می‌گیرد و برای آن برنامه دارد. این مطلب طراگاه را به علاقه‌مندان به داشتن فضای تاریک در خانه پیشنهاد بدهید. 

 


بازدید : 62,228 بار

09 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هافضای تاریک در خانهطراحی داخلی منزلسطح صافمینیمالدکوراسیون اتاق‌خوابدیوارخاکستریطراح

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 09:52