طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

محمد فخری داریانمحمد احمدیروناک رافتپویا ریاضی خواهسهند چوبانسوگند عندليبصادق صیدبیگیسارا  کلانترینیلپر info@nilper.irسحرناز سلیمانی پاکحمید عرفانیانمرضیه مجدالاشرافی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

با کاغذهای باطله، مبل و لوستر بسازید !

طراحی با کاغذهای بازیافتی و تبدیل آن‌ها به مبلمان کاربردی

بازدید : 6,879 بار

01 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

اگر فکر میکنید که کاغذهای بازیافتی تنها میتوانند به کاغذهای بیشتر تبدیل شوند، سخت در اشتباه هستید. کارگاه نوآوری در مونترال کانادا، به کشفی خلاقانه به نام کاغذ فشرده دست یافته که کاغذهای بازیافتی را به مبلمان، لوستر و کاشیهای کاربردی تبدیل مینماید. با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
طراحی مبلمان

با پیشرفت تکنولوژی متاسفانه تخریب طبیعت و محیط زیست اتفاق افتاده است.  چه خوب می‌شد که همه بجای آسیب رساندن به محیط زیست در پی نگهداری آن بودیم.

ذخیره عکس

 

تحولات قرن اخیر همراه با ازدیاد جمعیت و پیشرفت تکنولوژی مرحله تازه­ای از تخریب طبیعت و محیط­زیست را در پی دارد. به عبارتی دیگر بشر از کوچ‌‌­روی زمانی‌‌که چادرنشینی و کوچ ­روی را کنار گذاشت و اسکان در روستا و سپس شهر را برگزید، به سازماندهی و مدیریت زباله و پسماند‌های ناشی از فعالیت‌­های خود توجه کرد. انقلاب صنعتی که در واقع برای بهتر کردن زندگی انسان­ها رخ داد، متأسفانه با تولید و مصرف بیشتر ناگواری‌­های بسیاری برای محیط‌ زیست و زندگی انسان­‌ها به وجود آورده است.

درواقع بعد از انقلاب صنعتی و رشد سریع مصنوعات بشر و تولید مواد شیمیایی، کیفیت مواد زائد تغییر کرد و مواد زائد پایدارتر و غیر قابل تجدید بیولوژیکی به زایدات شهری افزوده شد، در این حالت برخورد با زایدات به توجه بیشتری نیاز داشت و باید در مدیریت زایدات تحولی ایجاد می‌­شد.

ذخیره عکس

 

در صد سال اخیر که آوازه‌‌ی پیشرفت بشر و به اصطلاح متمدن شدن او مطرح شد، کره زمین خسارات فراوانی دیده است که بازتاب نخست آن متوجه خود انسان است. وجود میلیون‌­ها تن زباله‌‌ی شهری و ده‌ها هزار نوع مواد خطرناک و سمی در آن­‌ها که حاصل فعالیت‌‌های روزمره‌ی انسان است، سبب آلودگی­‌های گسترده‌­ای در محیط شده است. عدم وجود مدیریت صحیح و مقررات لازم برای جمع‌­آوری، دفع و بازیافت هزاران تن زباله که بخش قابل توجهی از آن قابلیت تبدیل به کود آلی را دارد و یا قابل بازیافت و برگشت به چرخه‌ی تولید است، مشکلات عمده­‌ای را خصوصاً در کشورهای کمتر توسعه یافته به ­وجود آورده است.

این کارگاه که توسط دو هنرمند خلاق تاسیس شده است، توانسته نگاهی نو به یک شی معمولی داشته باشد،  پتانسیل نهفته‌اش را کشف کند و  این پتانسیل را به شکلی ملموس درآورد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

آن‌ها با استفاده از کاغذهای بازیافتی یک زباله‌دان صنعتی محلی، آن‌را به یک ماده‌ی فشرده تبدیل کرده و از این کاغذها برای ساخت چهارپایه، میزهای کوچک، لوسترهای بزرگ و کاشی استفاده کرده‌اند. کاغذ فشرده اکنون در نمایشگاه سالانه‌ی هتل گلدستون تورنتو به معرض نمایش درآمده است و این نمایشگاه تا پایان مارس 2016 برقرار است.

ذخیره عکس
طراحی مبلمان

شما برای استفاده مجدد از وسایل بازیافتی چه ایده‌ای دارید، با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 6,879 بار

01 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هامبلمبلمانمبلمان منزلطراحی مبلساخت مبللوسترساخت لوسترطراحی لوسترلوستر منزل

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 06:32