طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

امير احمدي نياامین جعفری منشحسین نوروزیمهدی علیرضاییMahnaz sharifiSomayeh Ahemehالهام ضیاءآبادیفرامرز گشایشیعلیرضا شریفانعلیرضا شرافتیرضا قره داغیمیلاد نصرالهی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

ترفندهایی ساده برای حفظ فضاهای آشپزخانه

چگونه محیط آشپزخانه را کارا‌تر کنیم

بازدید : 23,175 بار

31 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

آشپزخانه از محیط‌هایی، که تراکم اشیاء در آن بالا است. ذخیره‌سازی در آشپزخانه یک جوک نیست، بلکه یک الزام است. با طراگاه همراه باشید تا در مورد ذخیره‌سازی و حفظ فضای داخلی آشپزخانه بیشتر بدانید.

ذخیره عکس
دکوراسیون آشپزخانه

استفاده از کابینت‌های باز‌و‌بسته و هم‌چنین قفسه‌ها امری معمول در ذخیره سازی آشپزخانه است، اما ذخیره‌سازی تنها استفاده از این المان‌ها در آشپزخانه نیست. با یکدیگر چند مورد و ترفند در‌باره‌ی ذخیره‌سازی را مرور می‌کنیم. نوعی از قفسه‌ها به نام پانتری وجود دارد، که به حفظ فضا در آشپزخانه کمک می‌کند. پانتری‌ها Pantries به شما درآشپزخانه این امکان را می‌دهند، که‌ بسیاری از وسایل خود را در آن جا‌سازی کنید. پانتری‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که فرد به‌راحتی و سهولت می‌تواند وسایل خود را در آن بگذارد و خارج کند. بسیاری از کنسرو‌ها و محصولات بسته‌بندی شده را می‌توانید درون پانتری‌ها بگذارید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

جزیره‌های درون آشپزخانه به گونه‌ای هستند، که می‌توان از آن‌ها به‌عنوان یک المان ذخیره‌ساز استفاده کرد. این جزیره با توجه به محل قرار‌گیری‌اش مکانی مناسب برای قرار گرفتن ظروف پخت‌و‌پز و ظروف پر‌کاربرد در آشپزخانه است. بسیاری از جزایر آشپزخانه‌ها، از تلفیق قفسه‌های باز و بسته ساخته شده‌اند. از این گونه جزیره‌ها می‌توان برای نشان دادن و ساماندهی ظروف هم بهره برد. بعضی از جزیره‌ها در آشپزخانه خیلی ساده هستند و می‌توان به راحتی ظروف را در آن‌ها جا‌سازی کرد. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

بهترین راه برای ذخیره‌سازی فضا درآشپزخانه‌ها، استفاده از جزایری هم‌چون این تصویر است. در این نوع جزایر از همه‌ی قابلیت‌های ذخیره‌سازی استفاده شده است. کشو‌ها نزدیک به هم ساخته شده‌اند و تعداد آن‌ها زیاد است. حتی فضای درب‌ها نیز فراموش نشده و از این فضا استفاده شده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در آشپزخانه سخت بتوان از فضای رو باز سطوح برای ذخیره‌سازی استفاده کرد، چرا‌که بیشتر سبب تشویش فضا و نوعی شلوغی می‌شود. می‌توان با طراحی سطوح و سینی‌های خاص عوامل و المان‌های دکوراتیو را در آن‌ها جا‌سازی کرد. بیش از این نمی‌توان از سطوح رو باز انتظاری داشت. هیچ چیز به‌جز نظم نمی‌تواند، به حفظ فضای موجود در آشپزخانه کمک کند. در واقع بهترین ترفند ذخیره‌سازی در فضای آشپزخانه ایجاد یک نظم بصری است. همه چیزی که به چشم می‌آیند، باید در یک فضای مشخص حضور داشته باشند و نباید مکان آن‌ها را تغییر داد. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

می‌توان با طراحی‌هایی از پیش، مکان همه چیز هم‌چون قرارگیری فر را در آشپزخانه مشخص کرد، تا بدین ترتیب با دردسر جا برای چنین وسایلی در آشپزخانه مواجه نبود. 

ذخیره عکس
دکوراسیون آشپزخانه

با یک‌دیگر چند مورد از ذخیره‌سازی در فضای آشپزخانه را مرور کردیم. طراگاه را به خانم‌های خانه‌دار پیشنهاد بدهید.

 

    کانال


بازدید : 23,175 بار

31 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاذخیره‌سازیآشپزخانهفضاالمانوسایل

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 09:22