طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

ناهیده تقویsina kamali tabriziکسری سعادت جوامین قشقاییمحمد مهدی دودانگهایرج اعتصامامین جعفری منشسمیه ابراهیمیمحمد فخری داریانشروین حسینیایزدیار اهیمحمد قديري
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

قلعه ی مسکونی

زندگی در یک قلعه ی تاریخی چگونه می تواند باشد؟

بازدید : 7,058 بار

07 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

شبه جزیره ی مانی ( Mani ) در یونان، مکانی زیباست که انواع جاذبه های طبیعی و چشم اندازهای باشکوه را عرضه می کند. این شبه جزیره روی تپه ای که یک خانه ی قلعه مانند را می توان روی آن دید، واقع شده است. این ساختمان روی زمینی به ابعاد 900 مترمربع که چشم اندازهایی از دریا و باغ های زیتون دارد، بنا شده است. با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
قلعه ی مسکونی

خانه ی قلعه مانند در زمانیکه تیم Z-level، تیمی متشکل از متخصصان زمینه های مختلف از جمله طراحی داخلی و گرافیک، کارشان را برای تحقق رویای یک مشتری شروع کردند، روی تپه ساخته شده است. تمرکز این تیم همیشه بر کیفیت کار است اما این موضوع مانع خلاقیت آنها نشده است. مهارت ویژه ی آنها، ترکیب استراتژی های طراحی جدید با زمینه های فیزیکی و فرهنگی ساختمان است. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

تیم Z-level، پروژه هایی از قبیل کار کردن روی ساختمان های فرهنگی، موزه ها و پروژه های مسکونی را در سراسر یونان انجام داده اند؛ این خانه ی قلعه مانند، به دلایل مختلفی جالب ترین نمونه ی کار این تیم است. هدف این پروژه، بازسازی برج و اختصاص آن به مقصدی برای تعطیلات بود. 

ذخیره عکس
قلعه ی مسکونی

از آنجا که محل بنا یک منطقه ی مجزا است، دسترسی مستقیم به آب، برق و برخی دیگر از این قبیل موارد ضروری وجود ندارد. لذا معماران مجبور شدند خلاقیت به خرج بدهند و راه حل منطقی آنها این بود که برج را به یک ساختمان خودکفا تبدیل کنند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

ساختار ساختمان موجود، دو تراز بنایی داشت و معماران مجبور شدند یک فضای جدید را در قالب یک فضای طویل و باریک اضافه کنند. به این ترتیب 62 مترمربع به 88 متر اصلی افزوده شد و در نتیجه تعداد زیادی اتاق برای خانواده ها یا گروه دوستانی که می خواستند از  تعطیلاتشان در این برج لذت ببرند اضافه شد.  

ذخیره عکس
قلعه ی مسکونی

هم  برج و هم فضای جدید اضافه شده، نور گیر بودند و تهویه مناسبی داشتند، که این موضوع تاییدی بر خاصیت پایداری طراحی جدید است.حاصل این پروژه، که در سال 2011 به پایان رسید، یک جفت خانه ی مجزا و جالب توجه بود که می توانند بعنوان ساختمان های مستقل یا بعنوان ویلای تعطیلاتی منحصر به فرد مورد استفاده قرار بگیرند. در هر یک از آن ها حدود 4 ، 5 نفر میتوانند استراحت کنند و به طور جداگانه به فضاهای بیرون دسترسی داشته باشند.فهمیدن علت اینکه چرا افراد عاشق این فضا می شوند، باتوجه به طراحی داخلی این برج ها ساده است. دیوارهای سنگی، بافت ناهموار سقف و پالتی از مواد طبیعی، به این ساختمان ها جلوه ای بسیار دلپذیر می بخشد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

تصور کنید که در تخت خواب یک اتاق زیرشیروانی، در یک گوشه ی غار مانند خوابیده اید و می توانید از بافت منحصر به فرد دیوارهای سنگی و مسیر سایه روشن نور لذت ببرید. تصور کنید از پنجره به بیرون خیره شده و دورنمایی شگفت انگیز از دریا را در فاصله ای دور می بینید.هر منطقه با اینکه شبیه مناطق دیگر است، در عین حال شخصیتی منحصر به فرد دارد. فضای آشپزخانه بین تم روستایی و صنعتی، با جلوه هایی از فضای مدرن است. با وجود اینکه طراحی داخلی فضاها یک نوع فریبندگی وحشی دارد، در عین حال بسیار گرم و نرم و مطبوع است.

ذخیره عکس
قلعه ی مسکونی

نمونه هایی از فضاهای تاریخی و با هویت که احیا شده اند را می توان در اطراف خودمان نیز مشاهده کرد. نظرات و ایده های خود در این زمینه را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 7,058 بار

07 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Saturday , 27 May , 10:44