طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

بهرام قربانیالناز پائیزشروین حسینیهدی شکریانmostafa ahmadisina kamali tabriziامین جعفری منشمیثم ذکریاییجلیل موسویامید حیدری پوریمرتضی صادقیآزاده شاهچراغی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

تغییرحرفه‌ای کلاس درس به منزل مسکونی

تبدیل یک کلاس درس قدیمی در هلند به خانه‌ای زیبا برای یک خانواده

بازدید : 98,498 بار

12 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

تخریب ساختمان‌های قدیمی و ساخت‌وساز جدید برای تغییر کاربری همیشه امکان‌پذیر و به‌صرفه نیست؛ از طرفی تغییر در برخی ساختمان‌های قدیمی ممکن است هزینه‌ها و مشکلات خاصی را با خود همراه داشته باشد؛ با این حال فواید استفاده مجدد مثل حفاظت از منابع مورد استفاده جهت تخریب و بازسازی ساختمان، می‌تواند بر این مشکلات و هزینه‌ها غلبه نماید. با طراگاه همراه شوید تا تغییرحرفه‌ای یک کلاس درس به یک منزل مسکونی را بررسی کنیم.

ذخیره عکس
تغییر کلاس درس به منزل مسکونی

به تازگی ساختمان یک مدرسه‌ی قدیمی در شهر آمستردام پایتخت کشور هلند، به مجموعه‌ای از خانه‌های شخصی تبدیل شده است. یکی از این آپارتمان‌های خاص که توسط "استودیو استاندارد" (Standard Studio) که یک استودیو معماری و طراحی دکوراسیون داخلی در آمستردام طراحی شده و به‌طور کامل پاسخگوی نیازهای ساکنین آن که یک خانواده پنج نفره هستند می‌باشد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

طراحان این آپارتمان زیبا در بازسازی انجام شده، اتاق دبیران را به اتاق‌خواب و کلاس درس را به اتاق‌نشیمن تبدیل کرده‌اند. یکی از اهداف اصلی این بازسازی یا بهتر است بگویم تبدیل برای ایجاد یک فضای دورهمی باز برای اعضا این خانواده بود. درکنار این طراحی باز، حریم خصوصی اعضای خانواده هم به‌خوبی حفظ شده است. طراحی آشپزخانه، اتاق‌نشیمن، فضای غذاخوری، فضای کار و فضای بازی کودکان برای تعامل بیشتر، همگی در یک فضای وسیع در طبقه اول گنجانده شده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

وجود فضایی مثل انباری در طراحی منزلی برای یک خانواده با سه فرزند بسیار ضروری است؛ محل فضای مخصوص بازی در زیر راه‌پله تعیین شده، که هم به‌عنوان فضای بازی کردن بچه‌ها و هم یک مکان دنج برای نگهداری اسباب بازی‌های بسیار زیاد آن‌ها باشد. پنجره‌های بزرگ امکان ورود نور طبیعی کافی، را به داخل منزل ممکن می‌سازند، که موجب پرنشاط شدن و شادی فضای زندگی این خانواده پنج‌نفره شده است. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

تغییر ندادن کف بتنی و راه‌پله فولادی که از مشخصه‌های مدارس هستند در ترکیب با تخته‌ سه‌لای استفاده شده در گوشه و کنار منزل، فضای داخلی زیبا و درعین حال صمیمی و گرمی را ایجاد کرده است. یکی دیگر از نکات ظریف و قطعاً تاثیرگذار بر زیبایی و حس آرامش این منزل مسکونی که در طراحی دکوراسیون داخلی به‌خوبی رعایت شده، استفاده از گیاهان در آن است.

 

ذخیره عکس
تغییر کلاس درس به منزل مسکونی

بخش مورد علاقه‌ی شما در این کلاس درس تغییر شکل یافته به یک منزل مسکونی خاص و زیبا چیست؟ نظرات خود را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 98,498 بار

12 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هادکوراسیون داخلیمنزل مسکونیتغییر کاربریبازسازینورگیرفضای بازحریم خصوصی

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 09:49