طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

میلاد نصرالهیفریناز رضویرضا قره داغیوحید حمزه پورمنصور اجلیهومن بالازادهویدا لطفیکمیل مهدی نژادمحمد مهدی دودانگهافشین قربانیمحمد احمدیروناک رافت
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

5 چیزی که برای زندگی بدون امکانات شهری به آن نیاز دارید

ساخت خانه بدون نیاز به آب و برق شهری

بازدید : 32,708 بار

03 مرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

در جوامع امروز که دائماً درگیر مشکلات و نگرانی‌های جدید می‌شوند، ایده‌ی فرار از شهر و پناه بردن به طبیعت، روز به‌روز علاقه‌مندان بیشتری پیدا می‌کند. با این حال قبل از ترک شهر و ساختن یک خانه‌ی جدید در مکانی دور از امکاناتی نظیر آب و برق و غیره، باید چند نکته را در نظر بگیرید. همراه با طراگاه خود را برای زندگی بدون امکانات شهری آماده سازید.

ذخیره عکس
ساخت خانه بدون نیاز به آب و برق شهری

1. منبع تولید و ذخیره‌ی برق


اگر بخواهید از الکتریسیته استفاده کنید، باید راهی برای تولید آن پیدا کنید. شاید بهترین انتخاب شما پنل‌های خورشیدی به همراه سیستم ذخیره‌ی برق باشند، اما اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که در معرض وزش باد است یا نزدیک به یک بستر آب طبیعی هستید، گزینه‌های دیگری مثل توربین‌های بادی یا آبی هم در اختیار خواهید داشت. اما از هر روشی که استفاده کنید، باید حتماً یک سیستم ذخیره‌ی برق داشته باشید، چون تولید برق بدون داشتن فضا برای ذخیره‌ی آن هیچ فایده‌ای ندارد!

ذخیره عکس
ذخیره عکس

2. جمع‌آوری، ذخیره و تصفیه‌ی آب


زندگی به دور از سیستم آب‌رسانی شهری به این معنی است، که باید خودتان به منبع آب دسترسی پیدا کنید. برای این منظور بعضی افراد به حفر چاه پرداخته و برخی دیگر آب‌های ناشی از بارش‌ها را در حوضچه‌ها و مخزن‌های مخصوص جمع‌آوری می‌کنند تا پس از آن تصفیه شده و برای مصارف خانگی قابل استفاده باشد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

3. عایق‌کاری


اگر خانه‌ای دور از فضای شهری می‌سازید، حتماً باید آن را عایق‌کاری کنید. از پنجره‌های چند جداره و کاملاً عایق استفاده کنید، دیوارهای داخلی را کاملاً عایق کنید، و سقف و کف‌پوش‌هایی بسازید که در زمان کاهش دما بتوانند گرما را در خود حفظ کنند و در صورت گرم شدن هوا، خانه را خنک نگه‌دارند.

ذخیره عکس
ساخت خانه بدون نیاز به آب و برق شهری

4. تخلیه‌ی فاضلاب


وقتی از سیستم فاضلاب شهری خبری نباشد، دیگر نمی‌توانید با خیال راحت و بدون فکر کردن به نتایج آن، سیفون سرویس بهداشتی را بکشید. زندگی دور از امکانات شهری یعنی فکر کردن به اینکه فاضلاب شما کجا می‌رود و چه می‌شود. یکی از راحت‌ترین و مناسب‌ترین روش‌ها استفاده از انبارهای فاضلاب خانگی است. گزینه‌های دیگر عبارتند از: توالت‌های کودساز، و توالت‌هایی که از آب خاکستری (پساب حاصل از شستشوی روزانه شامل رخت‌شویی، ظرف‌شویی و استحمام) استفاده می‌کنند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

5. مواد غذایی


پرورش سبزیجات و میوه‌جات خانگی راه‌حل خوبی، برای کسانی است که دور از امکانات شهری زندگی می‌کنند. به این ترتیب می‌توانید ضمن استفاده از مواد غذایی سالمی که خودتان پرورش داده‌اید، مدت زمان بیشتری را بدون نیاز به انسان‌های دیگر سپری کنید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

شما اگر بخواهید دور از شهر و امکاناتش زندگی کنید، از چه طریقی مایحتاج اولیه‌ی خود را فراهم خواهید کرد؟ نظرات و پیشنهادات خود را با طراگاه در میان بگذارید. 

 

    کانال


بازدید : 32,708 بار

03 مرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاآببرقفاضلابمواد غذایی خانگیپنل‌های خورشیدیانبار فاضلاب خانگیتوالت کودسازآب خاکستریعایق‌کاریانرژی

مطالب محبوب »

Tuesday , 27 June , 08:09