طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

حمید عرفانیاناستیل البرز pr@steelalborz.comاکبر تقی زادهامین جعفری منشامير احمدي نياسحرناز سلیمانی پاکعلیرضا شرافتیویدا لطفیفرزاد دلیری farzaddaliriبهمن احمدیMahnaz sharifiعباس اقسامی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

شش نوع مختلف سینک روشویی

خواندن این مقاله، می‌تواند شما را با انواع سینک‌های روشویی زیبا در خانه آشناتر کند.

بازدید : 14,049 بار

04 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

با خواندن این مقاله‌ی طراگاه، انواع مختلف سینک روشویی را خواهید شناخت. در انتهای مقاله از خودتان بپرسید که کدام سینک به نظرتان جذاب‌تر است؟ دل‌تان می‌خواهد کدام‌شان را برای خانه‌تان انتخاب کنید؟

ذخیره عکس
سینک روشویی

اگر می‌خواهید سینک روشویی خانه‌تان را عوض کنید، بهتر است به چند نکته توجه داشته باشید. در وهله‌ی اول، بهتر است تصویری کلی از فضای دستشویی را در نظر بیاورید. آیا می‌خواهید سرویس بهداشتی‌تان مدرن باشد؟ یا دوست دارید سرویس بهداشتی‌تان دکوراسیونی سنتی داشته باشد؟ به فضایی که دستشویی در اختیارتان می‌گذارد هم توجه کنید. در کنار این موارد، فضای کانتر و پایه هم مهم است. انتخاب‌های زیادی پیش روی‌تان قرار دارد؛ از سینک‌های دیواری گرفته تا سینک‌هایی که پایه دارند. فرقی نمی‌کند که چه نیازهایی داشته باشید؛ در دسته‌هایی که برای‌تان معرفی می‌کنیم مورد مناسب‌تان را پیدا خواهید کرد. برای اندازه‌ی سینک روشویی استاندارد خاصی وجود ندارد. ولی می‌توان گفت که سینک‌های گرد، بین چهل تا پنجاه سانتی‌متر قطر دارند. سینک‌های مستطیلی هم بین چهل و شصت تا بیست و چهار سانتی‌متر عرض، و پنجاه و هشت سانتی‌متر طول دارند. همچنین، عمق بیشتر سینک‌های دستشویی هم دوازده تا بیست سانتی‌متر است.

 

به طور کلی، از نظر طراحی شش نوع سینک مختلف وجود دارد.

1- سینک‌های بدون پایه

نصب این سینک‌ها از بقیه راحت‌تر است. برای نصب‌شان باید کنسولی وجود داشته باشد که بتوان سینک را داخل‌اش قرار داد. لبه‌ی این سینک‌ها روی کانتر قرار می‌گیرد و وزن‌شان را تحمل می‌کند.

ذخیره عکس
سینک های بدون پایه

 

2- سینک‌های کاسه‌ای

این سینک‌ها روی سطح کنسول قرار می‌گیرند. شکل‌شان هم شبیه به کاسه است. در نظر داشته باشید جایی که این سینک‌ها قرار می‌گیرند، باید زیرسازی شود.

ذخیره عکس
سینک های کاسه ای

 

3- سینک‌های دیواری

این سینک‌ها برای خانه‌های کوچک بسیار مناسب هستند؛ چرا که کف زمین را اشغال نمی‌کنند. این سینک‌ها نه نیاز به کانتر دارند، نه پایه و نه هیچ چیز دیگر؛ خودشان به دیوار متصل می‌شوند و وزن‌شان توسط دیوار تحمل می‌شود.

ذخیره عکس
سینک های دیواری

 

4- سینک‌های پایه‌دار

این نوع سینک‌ها، پایه‌ای کوچک دارند که بخش کوچکی از کف زمین را اشغال می‌کند. اگر سرویس بهداشتی خانه‌تان کوچک است و نیازی به کنسول ندارید، این سینک می‌تواند برای‌تان مناسب باشد.

ذخیره عکس
سینک های پایه دار

 

5-سینک‌های توکار

این سینک‌ها داخل کانتر قرار می‌گیرند. با این حساب، فضایی زیادی روی کانتر باقی می‌ماند. همچنین، تمیز کردن سطح کانتر هم  راحت‌تر می‌شود.

ذخیره عکس
سینک های توکار

 

6- سینک‌های کنسولی

این نوع سینک، چیزی بین سینک‌های پایه‌دار و دیواری است. داخل پایه‌ی این سینک‌ها خالی است؛ پس می‌توان وسایل مختلفی را داخل‌اش قرار داد.

به سه نکته توجه داشته باشید؛ نوع پایه، فضای در نظر گرفته شده برای کانتر و شکل کلی فضای سرویس بهداشتی.

ذخیره عکس
سینک های کنسولی

شاید هنوز هم سوالی در ذهن‌تان داشته باشید. در این صورت، می‌توانید با طراگاه در میان بگذارید تا به پاسخ مناسب برسید.


بازدید : 14,049 بار

04 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 03:29