طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

مهدی جعفری منشمحمد داوریالناز پائیزبلوک سبک لیپرامیررضا امیریسهند چوبانامید ضرغامیShaqayeq Abaszadeسهند منشیnaser movahedمـــهـکامه کــرمانـیmahmood Ghasemi
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

چطور لباسی مناسب برای خانه پیدا کنیم

پرده‌ها لباس‌های خانه هستند

بازدید : 65,073 بار

25 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

بدون شک پرده‌ها از ارکان مهم دکوراسیون هر محیطی محسوب می‌شوند. در مطلب زیر طراگاه ایده‌های مفیدی در خصوص انتخاب و استفاده از پرده در دکوراسیون مطرح کرده که توجه شما را به آن جلب می‌کند.

ذخیره عکس
پرده‌ها لباس‌های خانه هستند

انتخاب پارچه مناسب برای پرده پنجره 


یکی از ایده‌های چشمگیر و برجسته در خصوص پرده به عنوان قسمت مهمی از دکوراسیون انتخاب پارچه‌ است. این ایده برای دکوراسیون مکان‌هایی که دکوراسیون خنثی و تک رنگ دارند، بسیار مناسب است زیرا با قدرت، فضا را از بی‌روحی و سردی دور می‌کند و به آن روح می‌بخشد. قبل از انتخاب طرحی مناسب و جسورانه برای پرده، ابتدا به ابعاد محیط توجه کنید.برای مثال اگر عادت دارید هر روز بعد از ظهر‌ها پرده را کنار بکشید، عملا عصرتا شب قادر به دیدن طرح و الگوی روی پرده به صورت کامل نخواهد بود.   

ذخیره عکس
پرده‌ها لباس‌های خانه هستند
ذخیره عکس

 

از پرده می‌توان استفاده‌های دیگری هم کرد


یکی دیگر از کاربرد‌های آن تفکیک فضای باز بین دو قسمت از یک محیط است. این ایده‌ی مناسب و مفیدی است. زیرا عمل تفکیک‌سازی به این شکل، در مواقع نیاز به صورت کامل و با پوشش‌دهی ‌بسیار عالی صورت می‌گیرد و در مواقعی که به محیطی باز و وسیع احتیاج دارید؛ می‌توان پرده را کنار کشید. 

چه نوع پرده‌ای برای پنجره‌های قدی و بلند مناسب است؟


برای پنجره‌های قدی و بلند، به ویژه پنجره‌هایی که کم عرض هستند و از کف تا نزدیکی سقف امتداد دارند، بهترین ایده برای انتخاب، پرده‌ای با یک پارچه ساده و بدون طرح با رنگی نسبتا تیره است. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در بسیاری از خانه‌ها پرده صرفا یک پوشش پنجره، تنظیم کننده نور و عامل کنترل کننده نور به حساب می‌آید که از دید طراگاه ذهنیتی اشتباه است. طراگاه پرده را در دکوراسیون خانه یکی از ارکان اساسی به شمار می‌آورد. برای این منظور لازم نیست اقدامی خارق‌العاده و غیر‌عادی انجام دهیم. فقط کافی است برای پرده منزل خود پارچه‌ای با طرح و الگوی چشم‌گیر و اندکی جسورانه‌تر از حد متعارف انتخاب کنید.


بازدید : 65,073 بار

25 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاانتخاب پرده منزلدکوراسیون پرده منزلپنجره

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 23:39