طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

داوود آبادیsina kamali tabriziسامسونگ samsungمهدی علیزادهاکبر تقی زادهميثم ذکريايينیلپر info@nilper.irطاها رضاییبلوک سبک لیپرسپیده بهروزیبهمن احمدیاکوآرک
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

بازسازی شده اما سبز

نمونه ای از بازسازی خانه در بافت فرسوده

بازدید : 341,101 بار

22 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

خانه‌هایی که به آنها لقب کلنگی می‌دهیم، ممکن است گزینه‌هایی مناسب برای بازسازی و استفاده‌ی بهینه از ساختمان باشند. طراگاه به شما نشان می‌دهد که چگونه یکی از همین خانه‌ها بازسازی شده و در عین حال،  آخرین استاندارد‌ها را هم دریافت کرده است.

ذخیره عکس
بازسازی شده اما سبز

خانه‌ای قدیمی در خیابان میراندا که ساکنانش آن را ترک کرده بودند و در سویی دیگر از محله لیزا و الیوت زندگی می‌کردند. زوجی که ناخواسته، گامی موثر برای بهبود سیمای محل زندگی‌شان برداشتند. الیوت برای اولین بار پیشنهاد خرید خانه را داد تا آن را بازسازی کنند. آنجا می‌توانست خانه‌ی خوبی برای پسرشان باشد. آن‌ها محله‌ی خود را دوست داشتند و با دیدن خانه‌ی متروک، ذهن‌شان پر از ایده برای بازسازی آن شد. سرانجام  خانه در سپتامبر 2010  میلادی خریداری شد. خانه در وضع واقعا بدی بود، سقفی سوراخ و آب و برقی که قطع شده بود. هیچ چیز  آن خانه قابل استفاده نبود.

ذخیره عکس

دیوار‌ها، کف، پنجره‌ها همه از بین رفته بودند. آنها پیمانکاری را استخدام کردند تا کف فرسوده‌ی خانه را بکند. با شروع بازسازی خانه و با توجه به مساحت کافی، تصمیم گرفته شد تا یک حمام و اتاق‌خواب‌هایی جدید اضافه شوند و حیاط نیز به بنا افزوده شود. لیزا و الیوت یک خانه‌ی بزرگ در لاس آلتوراس داشتند که برای مدت‌ها در اختیار آنها بود. اما وقتی آخرین فرزندشان خانه را ترک کرد، خیلی زود فهمیدند که این خانه برای آنها بزرگ است. ایده ی زندگی در خانه‌ی بازسازی شده در مرکز شهر به ذهن آنها خطور کرد. شخصیت تاریخی خانه آنها را بر آن داشت تا در مورد تغییراتی که در بنا ایجاد می‌کنند، محتاط باشند.استفاده از مصالح پایدار، طبیعی و با‌هویت در پوشش بیرونی ساختمان، برای آنها از اهمیت ویژه برخوردار بود و تمام این ویژگی‌ها در خشت خلاصه می‌شد.

ذخیره عکس

 

آنها می‌دانستند که در این‌باره نیاز به نظر متخصص دارند و به همین دلیل از مارک پائول، پیمانکار محلی کمک خواستند و او تیم بازسازی را برای این پروژه تکمیل کرد، یکی از اعضای این تیم مهندس ویل کاریلو بود. شان کالتنبچ (Sean Kaltenbach) از موسسه‌ی تحقیقات زمین در نیو مکسیکو و آنا دانسون (Anna Dyson) از مرکز صرفه‌جویی در انرژی خانه پس از کسب مجوزهای لازم توسط سازمان سبز آمریکا تحت استاندارد های LEED مدرکی مبنی بر صلاحیت فنی ساختمان در مورد صرفه‌ی انرژی و سلامت و پایداری صادر می‌شود. این پروژه فرآیندی حاصل همکاری تیمی برای حفظ ساختار تاریخی یک بنا و ایجاد سیستم صرفه‌جویی در انرژی به روشی مدرن است.

 

همه چیز به دقت تنظیم شده تا استانداردهای لازمه رعایت شوند. آجرهای خشتی جدید توسط  متخصصین اجرا شده است. پوشش داخلی هم با مصالحی طبیعی از گیاهان محلی اجرا شده است. این خانه در سال 2012 میلادی، جایزه ی LEED را از آن خود کرد.اگر در نمونه ای از این خانه‌ها زندگی می‌کنید یا تجربه‌ای از حضور در آنها دارید، طراگاه آماده‌ی دریافت نظرات و ایده‌های شما است.


بازدید : 341,101 بار

22 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Saturday , 27 May , 10:47